„Jeigu Ukraina tikrai nori suartėti su Europos Sąjunga, ji turėtų skubiai imtis konkrečių veiksmų, kad suspėtų įlipti į nuvažiuojantį Europos Sąjungos traukinį. Tai, ką Ukraina darė iki šiol, labiau priminė veiksmų imitaciją ar net siekį išsisukti nuo sutarties pasirašymo. Šiandien Seime svarstoma dar rugsėjį mūsų užregistruota rezoliucija, kuria raginame Europos Sąjungos valstybes nares nenuolaidžiauti ir nuosekliai laikyti Julijos Tymošenko išlaisvinimą vienu iš esminių kriterijų, siekiant pasirašyti Asociacijos sutartį su Ukraina“, – pabrėžia V. Gapšys.
Seimo Darbo partijos frakcijos narių užregistruota rezoliucija „Dėl buvusios Ukrainos premjerės Julijos Tymošenko paleidimo į laisvę“ apibendrino ir ES, ir JAV Senato rezoliuciją, ir išreikštą Vokietijos kanclerės Angelos Merkel reikalavimą, ir visus tolesnius Lietuvos vadovų veiksmus.
„Nors iš pradžių mūsų pateikta rezoliucija buvo aršiai kritikuojama, vėliau joje išsakytus teiginius vos ne žodis žodin pakartojo ir šalies prezidentė, ir kitų ES narių aukščiausi pareigūnai. Džiaugiuos, kad šiandien Seime pagaliau minėtoji rezoliucija svarstoma. Tikiu, kad ji bus priimta. Mat kiekviena Europos Sąjungos valstybė privalo tvirtai laikytis savo propaguojamų vertybių, ginti žmogaus teises ir esminius demokratijos principus“, – sako V. Gapšys.
Minėtoje darbiečių rezoliucijoje akcentuojama būtinybė užtikrinti pagarbą žmogaus teisėms, demokratijai ir teisinės valstybės principams Ukrainoje, siekiančioje integruotis į Europą. Ukrainos Vyriausybė taip pat raginama išlaisvinti buvusią premjerę Juliją Tymošenko, remiantis Europos Žmogaus Teisių Teismo 2013 m. balandžio mėn. verdiktu, kad kaltinimai yra politizuoti ir selektyvūs.