Prezidentas Valdas Adamkus mano, kad Graikijos ir Makedonijos dvišalės problemos, sprendžiant nesutarimus dėl pastarosios pavadinimo, neturėtų tapti kliūtimi NATO plėtrai.
Tokį susirūpinimą V.Adamkus išreiškė ketvirtadienį vykusiame susitikime su Makedonijos užsienio reikalų ministru Antonio Milososkiu (Antonijumi Milošoskiu), pranešė prezidento spaudos tarnyba.
"Dvišalės problemos neturi užgožti ir stabdyti viso euroatlantinės integracijos proceso fundamentalių tikslų ir visos Europos vienijimosi sėkmės", - sakė V.Adamkus.
Prezidentas pabrėžė, jog vienintelė Makedonija iš viso būrio Vilniaus dešimtuko valstybių dėl įvairių aplinkybių lėčiau žengia NATO ir ES kryptimi, bei pažymėjo, jog Lietuva remia NATO "atvirų durų" politiką ne tik Vakarų Balkanų, bet ir kitoms narystės siekiančios šalims.
Šalies vadovas pasveikino intensyvėjantį Lietuvos ir Makedonijos bendradarbiavimą įvairiose srityse, ypač euroatlantinės integracijos klausimais ir pažangą reformų kelyje.
A.Milososki teigiamai įvertino dvišalius santykius ir Lietuvos teikiamą pagalbą reformų keliu žengiančiai Makedonijai.
"Jūsų draugiški patarimai yra labai naudingi siekiant mūsų šalies strateginių tikslų - integracijos į demokratinių šalių bendriją - ES ir NATO. Tikimės, kad Vilniaus dešimtuko dvasia ir toliau laikys NATO duris atviras narystės siekiančioms ir jai pasirengusioms šalims."
Lietuvos užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas susitikęs su kolega iš Makedonijos teigė, jog Lietuva remia Makedonijos narystę Europos Sąjungoje ir NATO.
"Be Makedonijos narystės NATO nebus pilnai įgyvendinti "Vilniaus dešimtuko" tikslai", - sakė Užsienio reikalų ministerijos vadovas.
Aptariant dvišalius santykius, Lietuvos diplomatijos vadovas siūlė intensyvinti šalių ekonominį bendradarbiavimą bei pasirašyti dvišales sutartis investicijų skatinimo ir apsaugos bei bendradarbiavimo kultūros srityse.
Vizito metu ministrai pasirašė Lietuvos ir Makedonijos užsienio reikalų ministerijų bendradarbiavimo protokolą, kuriuo numatoma stiprinti ministerijų bendradarbiavimą ES ir NATO klausimais, plėsti ambasadų bendradarbiavimą trečiosiose šalyse ir keistis pareigūnais, ekspertais ir stažuotojais.
Makedonija, nuo Jugoslavijos atsiskyrusi 1991 metais, vadinasi taip pat, kaip ir šiauriausia Graikijos provincija. Atėnai reikalauja, kad šalies pavadinimas būtų sudėtinis, pavyzdžiui, "Naujoji Makedonija". NATO viršūnių susitikime 2008-ųjų balandį Graikija užblokavo pasiūlymą dėl Makedonijos narystės aljanse.