Užsimojo apginti dirbančius iš namų – po darbo žmonės galėtų būti nepasiekiami Papildyta 12.49 val.

Per pandemiją didelei daliai darbuotojų persikėlus dirbti į namus, Seime iškeltas siūlymas įteisinti darbuotojams galimybę būti nepasiekiamais darbo metu. Vis dėlto, ne visi Seimo nariai skuba ją palaikyti. Dalies parlamentarų manymu, tam visai nereikia Darbo kodekso pataisų, užtektų, kad darbdaviai su darbuotojais susitartų gražiuoju.

Socialdemokratas Tomas Bičiūnas Seimui antradienį siūlė tobulinti Darbo kodeksą, bandant aiškiau reglamentuoti nuotolinį darbą. Seimo narys siūlo įtvirtinti, kad darbuotojai turėtų teisę būti nepasiekiami ne darbo metu.

„Dėl nuotolinio darbo sumažėjo ar net išnyko riba tarp darbo ir asmeninio gyvenimo. Atsirado taip vadinama „visada būti prisijungusiam“ kultūra, kuri sudaro sąlygas pasiekti darbuotoją ir deleguoti darbus po darbo valandų“, – Seime antradienį kalbėjo T. Bičiūnas.

Jis siūlo, kad darbuotojai turėtų teisę atsijungti nuo skaitmeninių įrenginių ir būti darbdavių nepasiekiami ne darbo laiku, naktį, poilsio ir švenčių dienomis, jei to nereikalauja darbo pobūdis.

„Kviečiu tapti penktąja šalimi, pripažinusia šią dirbančių žmonių teisę“, – sakė Seimo narys.

Ar tikrai tam reikia keisti Darbo kodeksą?

Laisvės partijos narys Vytautas Mitalas T. Bičiūno klausė, ar tikrai Darbo kodekso pakeitimai išspręs tendenciją, kai darbuotojai šiais laikais yra lengviau pasiekiami dėl, pavyzdžiui, socialinių tinklų. Jis siūlo darbovietėms pačioms nuspręsti, kaip susitarti dėl darbuotojų pasiekiamumo po darbo.

„Projektu kalbame apie iniciatyvą suteikti teisę, apibrėžti ją raštu. Savaime ji tokia kaip ir yra, tačiau be rašytinio pagrindo, kaip žinome, net ir ginčo nagrinėti normaliai neišeitų“, – į pastabą atsakė T. Bičiūnas.

Konservatorius Edmundas Pupinis teiravosi, ar jau esama precedentų, kuomet darbdaviai baudė darbuotojus, kai jie po darbo buvo nepasiekiami?

„Žinau, kalbėjęs esu su tam tikrais žmonėmis, kurie sako, kad jų darbas tikrai nenutrūksta nuo to momento, kai sueina terminas darbui atlikti. Jie tampa tarsi nelojaliais darbuotojais, jiems išsakomi nuogąstavimai darbdavių. Yra žmonės sakę, kad kai kuriose organizacijose yra rašytiniai susitarimai, kad taikomos baudos, jei darbdavys negali susisiekti su darbuotoju nedarbo metu“, – pasakojo T. Bičiūnas.

REKLAMA

Socialdemokratas Algirdas Sysas, palaikydamas pataisas, pažymėjo, kad nuotolinis darbas yra laikmečio problema, kurią reikia spręsti.

„Jeigu matome, kad tai yra problema, kad 70 proc. darbuotojų jau dirba namuose, reikia tą problemą spręsti. Taigi čia pirmiausiai pagalba šeimai. <...> Aš manau, kad tokiu būdu, kol mes svarstysime, jau turėsime nuostatą, kaip tokiu atveju elgtis. Šitas įstatymas ne kažką nubausti, bet yra prevencinio pobūdžio“, – kalbėjo A. Sysas.

Įstatymo pataisas Seimo nariai grąžino iniciatoriams tobulinti. 60 Seimo nariai balsavo už, 9 balsavo prieš, 57 susilaikė.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų