Kelią skinasi laisvadienis už COVID-19 skiepą: į darbą leistų neiti net geros savijautos Papildyta 12.57 val.

Nori laisvadienio? Skiepykis nuo COVID-19. Būtent toks grupės valstiečių pasiūlymas antradienį pristatytas Seimui. Siūloma, kad laisvadienius gautų net tie gyventojai, kurie po skiepo jaučiasi gerai. Vis dėlto parlamentarai kritikuoja tokį pasiūlymą, akcentuodami, kad blogai po skiepo besijaučiantys darbuotojai galėtų paprasčiausiai prašyti nedarbingumo. 

Seimo narys Tomas Tomilinas antradienį Seime pateikė Darbuotojų saugos ir sveikatos įstatymo pataisas, kuriomis siūlo suteikti po laisvadienį žmonėms, kurie skiepijasi nuo COVID-19.

Mainais į skiepą – laisvadienis

Siūloma, kad vienas apmokamas laisvadienis būtų suteiktas per tris paras nuo skiepo ir nebūtų laikomas kasmetinių atostogų dalimi.

„Daugelis mūsų pasiskiepijo „AstraZeneca“ vakcina ir tas poveikis, natūralus poveikis, nesusijęs su šalutiniais poveikiais, yra gana stiprus. Ir mums kilo idėja, kad dabartinėje situacijoje, kai turime įvairių nuomonių dėl skiepijimosi, o visuomenės interesas paskiepyti kuo daugiau žmonių, galbūt pasiūlyti žmonėms kažką į skiepą mainais“, – Seime antradienį kalbėjo T. Tomilinas.

Jo teigimu, papildomas laisvadienis galėtų būti paskata skiepytis žmonėms, kurie to daryti neketino.

„Pandemijos sąlygomis, kai nuolatos konkuruojame su laiku, kai verslas ir gyventojai pavargę nuo suvaržymų, mums reikia kuo greičiau pasiekti bandos imunitetą. Mano galva, šalia restrikcinių priemonių reikėtų ir skatinamąsias priemones svarstyti“, – siūlė T. Tomilinas.

Tiesa, ši paskata vakcinavimui būtų taikoma tik tol, kol Lietuvoje tęsis ekstremalioji padėtis.

Seimo nariai negailėjo kritikos

Kolegos parlamentarai šį grupės Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos narių pasiūlymą pasitiko nevienareikšmiškai. Konservatorius Edmundas Pupinis pastebėjo, kad gyventojų reakcija į skiepą nuo COVID-19 yra nevienoda.

„Ar nemanote, kad įstatyme reikėtų parašyti, kad, jeigu yra kokia nors reakcija į skiepą ar panašiai? Nes jūs tiesiog siūlote laisvą dieną po skiepo“, – pastebėjo Seimo narys.

REKLAMA

Tačiau, anot T. Tomilino, jo siūlomos pataisos nėra susijusios su medicina, mat po skiepo bloguojantys darbuotojai gali tiesiog prašyti nedarbingumo.

„Aš kalbu apie tam tikrą motyvaciją. Kalbu, kad sistema turi veikti panašiai, kaip mamadienis, kai kreipiesi į darbdavį ir nedetalizuoji, ką su tais vaikais darysi“, – pažymėjo Seimo narys.

Laisvės partijos narys Vytautas Mitalas kritikavo siūlomas pataisas, nes, jo manymu, šiuo klausimu užtektų ir nedarbingumo.

„Ar mes nesiųstume žinios visuomenei, kad su tam tikromis papildomomis darbo dienomis mes kažką skatiname? Man atrodo, kad mes nieko neskatiname ir tai neturi tiesioginio ryšio su ta motyvacija, apie kurią jūs šnekate“, – kalbėjo V. Mitalas.

Tačiau T. Tomilinas tvirtino, kad, viena vertus, prašymai dėl nedarbingumo bereikalingai apkrautų medikus, o, kita vertus, dalis darbuotojų ir sirgdami skuba į darbus, nes jaučia tam pareigą.

„Aš manau, kad šiais laikais laisvas laikas yra ypatingai brangus. Laikas šiais laikais yra brangiausias žmogaus turtas. Laikas, kurį gali išnaudoti ne tik sveikatos „atstatymui“, bet ir galbūt šeimos reikalui sutvarkyti. Nes tu jauti komfortą, atlikęs pilietinę pareigą“, – argumentavo T. Tomilinas.

82 Seimo nariai balsavo už, 10 balsavo prieš, 30 susilaikė. Kad įstatymo pataisoms būtų pritarta, Seimas balsuos dar du kartus. Dėl pataisų savo išvadą dar turės pateikti Vyriausybė.


Rašyti komentarą...
o
o ne
2021-04-20 11:36:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
dar tokios valdzios nesu macius
Atsakyti
-2

L
Lina
2021-04-20 11:29:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Suprantu, kai pasiūlytų rūmus!! O dėl tokio niekio, tai jau aišku, kad EKSPERIMENTAS !! PAGAL ĮSTATYMĄ, TURI MOKĖTI " BANDOMIESIEMS TRIUŠIAMS" DIDELIUS PINIGUS, O NE MES TURIM MOKĖTI UŽ JŲ SUGALVOTAS NESAMONES!!! STANFORDO UNIVERSITETAS ĮRODĖ, KAD KAUKĖS SUKELIA DAUG LIGŲ, JOS YRA NEVEIKSMINGOS, O KITI , PASAULIO UNIVERSITETAI ĖMĖSI BIGFARMOS ,taip vadinamų"SKIEPŲ" TYRIMŲ IR ĮRODĖ, KAD ŠIS MARMALAS NUSINEŠ DAUGIAU GYVYBIŲ, NEI NEĮRODYTAS VIRUSAS!!! AR SUPRANTA PONAI, KUR ĮKIŠO NAGUS?? MANAU, KAD LOBIZMAS NUGALI SVEIKĄ PROTĄ !! BET, VISI ŠIE LOBISTAI LIKS SU NUOGU UŽPAKALIU IR ATIMTA LAISVE !!!!
Atsakyti
-6

O
Ona
2021-04-20 11:51:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kas mokės už tą laisvadienį? Siemas???????
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (18)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų