Siūlo Darbo kodekso pakeitimus: papildomi laisvadieniai tėvams, pokyčiai dėl algų ir nuotolinio darbo

Seimas ketvirtadienį ketina aptarti daug Darbo kodekso pakeitimų. Tarp jų – siūlymai susieti minimalų ir vidutinius uždarbius, bent vieną vaiką auginantiems tėvams suteikti papildomą poilsio dieną ir užtikrinti, kad nuotoliniu būdu dirbantys darbuotojai po darbo galėtų būti nepasiekiami.

Ketvirtadienį Seimo posėdyje darbietis Seimo narys Valentinas Bukauskas pristatys Darbo kodekso pataisas, kuriomis siūlo susieti minimalų mėnesinį atlyginimą (MMA) su vidutiniu darbo uždarbiu (VDU) šalyje. 

Siekia, kad mažos algos augtų sparčiau 

V. Bukauskas tikisi, kad įtvirtinus šias pataisas pavyks užtikrinti, kad mažos algos šalyje augtų sparčiau.

„Siūloma nustatyti, kad MMA dydis būtų apskaičiuojamas atsižvelgiant į  praeitų metų ketvirto ketvirčio ir einamųjų metų pirmųjų trijų ketvirčių šalies VDU vidurkį, kuri skelbia Lietuvos statistikos departamentas ir negalėtų būti mažesnis negu 55 procentų šio laikotarpio vidutinio darbo užmokesčio“, – siūlo įstatymo iniciatoriai.

Socialdemokratas Tomas Bičiūnas siūlo kitas Darbo kodekso pataisas, susijusias su nuotoliniu darbu. Norima įtvirtinti, kad darbuotojai turėtų teisę būti nepasiekiami ne darbo metu.

„Darbuotojai turi teisę atsijungti nuo skaitmeninių įrenginių ir būti darbdavių nepasiekiamais ne darbo laiku, naktį, poilsio ir švenčių dienomis, jei to nereikalauja darbo pobūdis“, – siūloma pataisose.

Papildomas laisvadienis tėvams

Socialdemokratas Gintautas Paluckas siūlo Darbo kodekso pataisas, kad vaikus auginantys darbuotojai gautų papildomų lengvatų. Šiuo metu vadinamieji tėvadieniai skiriami tik tiems tėvams, kurie augina bent du vaikus iki 12 metų arba neįgalų vaiką iki 18 metų.

G. Paluckas siūlo, kad vieną arba du vaikus iki 12 metų arba neįgalų vaiką iki 18 metų auginantys tėvai gautų vieną papildomą poilsio dieną per mėnesį arba jiems būtų sutrumpinamas darbo laikas dviem valandomis per savaitę.

REKLAMA

Daugiau vaikų auginantys tėvai gautų po dvi papildomas poilsio dienas per mėnesį arba keturiomis valandomis per savaitę galėtų susitrumpinti darbo laiką.

Taip pat G. Paluckas siūlo Darbo kodekso pakeitimais įtvirtinti, kad darbovietėje už bet kokius mobingo (įžeidžiančio, užgaulaus elgesio, nukreipto prieš kitą darbuotoją) atvejus būtų atsakingas darbdavys.

„Darbdavys privalo užtikrinti saugų pranešimo apie mobingą kanalą. Pranešusiam apie mobingą darbuotojui nuo pranešimo dienos iki kompetentingos institucijos atliekamo tyrimo  pabaigos taikomos Lietuvos Respublikos pranešėjų apsaugos įstatymo 10 straipsnyje išdėstytos apsaugos priemonės. Pranešimui dėl mobingo pasitvirtinus, apsaugos priemonės taikomos vienerius metus nuo pranešimo tyrimo pabaigos“, – siūloma pataisose.

Dėl visų minėtų pataisų Seimas balsuos tris kartus, nebent jos bus atmestos.


Rašyti komentarą...
R
Rokas
2021-04-20 11:44:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Malonu kad bent jis kazka zmonems geresnio bando pasiulit
Atsakyti
-1

a
a
2021-04-20 11:10:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Matyt Pauckui mokykloje su matemtika labai nesiseke jei nori MMA susieti su VDU nes VDU tiesiogiai priklauso nuo MMA. Bet koks MMA padidinimas tiesiogiai padidins ir VDU, padidejus VDU reikes didinti MMA ir t.t.
Atsakyti
-1

D
Daiva
2021-04-20 13:29:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šaunu ,bet ar seimas priims tokius pakeitimus.?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų