„Matome, kad padėtis toliau blogėja. Mūsų veiksmų stoka taip pat suteikė tam papildomą stimulą. Štai kodėl turime reaguoti dabar ir turime parengti tolesnes sankcijas visiems, kurie dalyvavo opozicijos lyderių įkalinimo procese“, – antradienį prieš Briuselyje vykstantį Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų susitikimą žurnalistams sakė jis.
„Matėme bylas, kurios buvo iškeltos prieš opozicijos lyderius. Tai yra visiškai nepriimtina ir iš savo pusės turime reaguoti sankcijomis, tolesniu spaudimu režimui, politine izoliacija. Taip pat didindami paramą pilietinei visuomenei“, – kalbėjo K. Budrys.
Beveik visi Sakartvelo opozicijos lyderiai, keli žurnalistai ir aktyvistai buvo sulaikyti po to, kai valdančioji partija „Sakartvelo svajonė“ pernai laimėjo parlamento rinkimus ir sulaukė Vakarų šalių kritikos.
ES šalies kandidatės statusą turinčią šalį nuo ginčytinų parlamento rinkimų krečia politiniai neramumai, sukėlę masinius protestus.
Įtampa dar labiau išaugo lapkritį, kai ministras pirmininkas Iraklis Kobachidzė paskelbė, kad Sakartvelas stabdo derybas dėl narystės ES iki 2028 metų.
Tbilisis pastaraisiais metais buvo kritikuojamas dėl atsitraukimo nuo demokratijos ir suartėjimo su Maskva, tačiau valdančioji partija šiuos kaltinimus neigia.
Sakartvelo opozicija taip pat nepripažįsta dabartinio prezidento Micheilo Kavelašvilio išrinkimo, kurį į postą paskyrė rinkimų kolegija, sudaryta tik iš valdančiosios partijos atstovų.
Kaip rašė BNS, Lietuva į sankcionuojamų Sakartvelo piliečių sąrašą yra įtraukusi per 100 žmonių.
Minėti asmenys sankcionuoti dėl šiurkščių ir sisteminių žmogaus teisių bei pagrindinių laisvių pažeidimų, represijų prieš Sakartvelo gyventojus.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!