Užfiksuoti du trombocitopenijos atvejai po COVID-19 vakcinos Lietuvoje – 27 ir 30 metų žmonėms

Sunkios šalutinės reakcijos į vakcinas nuo COVID-19 yra labai retos, tačiau Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba registruoja kelis rimtus atvejus. Tarp jų – insultai ir trombocitopenijos atvejai. Pastarieji užfiksuoti jauniems asmenims.

Per balandį Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba 795 pranešimus dėl nepageidaujamų reakcijų į vakcinas klasifikavo kaip lengvus ar vidutinius, 42 – kaip sunkius.

„Pranešimų yra apie paresteziją – tai tirpulys veido, liežuvio, galūnių ar kūno srityse. Pranešta apie arterinio kraujo spaudimo padidėjimą visoms vakcinoms, tachikardijos atvejus – tai yra dažnas širdies plakimas“, – žurnalistams pirmadienį sakė VVKT Farmakologinio budrumo ir apsinuodijimų informacijos skyriaus vyresnioji patarėja Rugilė Pilvinienė.

Jos teigimu, „Modernos“ ir „AstraZeneca“ vakcinoms kaip netikėta nepageidaujama reakcija išskirta nemiga, taip pat po „AstraZeneca“ vakcinos pasireiškė periferinis veido paralyžius. 

„Beje, ši reakcija buvo praneša po vieną ar du atvejus visoms vakcinoms“, – pažymėjo R. Pilvinienė.

Sunkios reakcijos – ir jauniems

Anot R. Pilvinienės, sunkių nepageidaujamų reakcijų į COVID-19 vakcinas įvairovė Lietuvoje yra nemaža.

„Yra trys insulto pranešimai. Du pranešimai sietini yra su „AstraZeneca“ vakcina, vienas – su „Moderna“ vakcina. Iš kitų pranešimų paminėtini, kaip sunkūs, – viena anafilaksija pranešta, nervinio veido paralyžius“, – vardijo specialistė.

Taip pat, jos teigimu, kartais sunkioms nepageidaujamoms reakcijoms priskiriamos ir tokios, kurios, atrodo, nėra labai sunkios.

„Yra atvejų, kai žmonės karščiavo, stipriai vėmė, viduriavo, patyrė alpulį. Yra reakcijų, kai žmonės patiria kažkokius neapibrėžtus nepageidaujamus reiškinius, kurie, atrodytų, nesunkūs, nes žmogus tai įvardija kaip sunkią nepageidaujamą reakciją, kai jaučia kūno tirpimą, bendrą blogumą, stipriai pakyla kraujospūdis“, – sakė R. Pilvinienė.

REKLAMA

Taip pat tarnyba sulaukė poros pranešimų apie trombocitopenijos atvejus, abu jie užfiksuoti jauniems žmonėms.

„Trombocitopenija su tromboze buvo du atvejai, abu atvejai jauniems žmonėms – 27 metų, 30 metų. Vienu atveju žmogus yra pasveikęs be sunkių padarinių. Kitas atvejis, praėjusios savaitės duomenimis, dar gydomas stacionare. Tai būtent tos retai pasitaikančios, sunkios, nepageidaujamos reakcijos“, – sakė R. Pilvinienė.

„Praneštas vienas kitas tromboflebitas, praneštas atvejis vienas apie mezenterinių kraujagyslių trombozę. Tai sunkus būtų sutrikimas, pasibaigiantis žarnų nekroze. Bet to pranešimo atvejis yra gana skurdžiai aprašytas. Ar tai susiję konkrečiai su vakcina, ar tiesiog atsitiktinis sutapimas, negalime įvardinti“, – pridūrė specialistė.

Lietuvoje yra registruotos ir naudojamos keturios vakcinos nuo COVID-19: „Comirnaty“ (gamintojas – „BioNTech ir Pfizer“), „Vaxzevria“ („AstraZeneca“), „Moderna“ („Moderna“) ir „Janssen“ („Janssen Pharmaceutica NV“).

Sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtinta skiepijimo tvarka leidžia gyventojams rinktis, kuria vakcina skiepytis. Jeigu skiepijanti įstaiga konkrečiu metu neturi gyventojo pageidaujamos vakcinos, jis bus pakviestas skiepytis vėliau, kai įstaiga gaus kitą vakciną.


Rašyti komentarą...
r
rima
2021-05-10 12:05:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jei visi praneštų apie rimtus šalutinius reiškinius, tai skaičiai būtų ne tokie, kokius skelbiate. Kolegė darbe padiskiepijo ,,Moderna,, vakcina ,tai ir pusę veido paralyžavo ir koja tirpo, neskaitant temperatūros, silpnumo. Gulėjo ir kentė visą nesąmonę, niekam nepranešinėdama. O kiek tokių yra?
Atsakyti
-6

z
zmogus
2021-05-10 12:15:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
vakcinuokites toliau, sekmes.
Atsakyti
-6

n
nujo
2021-05-10 12:21:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
kokiu dar pasiruosimu???jei skiepai tokius salutinius sukelia, tai gal gerai pagalvoti, ko jie verti?
Atsakyti
-9

SKAITYTI KOMENTARUS (18)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų