Per balandį Lietuvoje – 4 mirtys po vakcinų nuo COVID-19 Papildyta 11 val.

Per balandžio mėnesį pranešta apie keturias mirtis po skiepų nuo COVID-19. Kaip praneša Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba, du atvejai fiksuoti po „AstraZeneca“ vakcinos, po vieną – po „Pfizer“ ir „Moderna“ vakcinų.

„Per balandžio mėnesį gavome keturis pranešimus apie mirties atvejus. Du atvejai buvo pranešti po „AstraZeneca“ vartojimo ir po vieną atvejį – po „Pfizer“ ir „Moderna“ vakcinos vartojimo.

Pacientų amžius svyravo nuo 55 iki 83 metų. Buvo dvi moterys ir du vyrai, pagal geografinį pasiskirstymą vienas atvejis buvo iš Vilniaus, vienas iš Klaipėdos, vienas iš Kupiškio ir vienas iš Tauragės“, – žurnalistams pirmadienį sakė VVKT Farmakologinio budrumo ir apsinuodijimų informacijos skyriaus vyresnioji patarėja Rugilė Pilvinienė.

„Mes nesiejame nė vienos iš šių mirčių kaip tiesiogiai susijusių su vakcinacija, kaip vakcinos sukelto nepageidaujamo poveikio padarinio“, – pažymėjo R. Pilvinienė.

Mirčių konkrečiai su vakcinomis nesieja

Kupiškyje mirė 83-ejų moteris. Anot R. Pilvinienės, moteris, neilgai trukus po vakcinacijos, mirė nuo insulto. Ji buvo paskiepyta „AstraZeneca“ vakcina.

„Sunku pasakyti, kiek tai yra susiję. Kadangi tai žmogus 83-ejų metų ir turėjęs ligų, kurios galėjo baigtis insultu, tai mažai tikėtina, kad tai yra kaip nors tiesiogiai susiję su vakcinacija“, – kalbėjo R. Pilvinienė.

Klaipėdoje vakcinacijos vietoje neilgai trukus po skiepo mirė 78-erių metų vyras. Jis buvo paskiepytas „Moderna“ vakcina.

„Tikėtina, kad tai yra staigi kardiologinės priežasties mirtis. Mes turime surinkę tam tikrų duomenų apie žmogaus sveikatą, kurie rodo, kad galimai žmogus turėjo problemų prieš vakcinaciją. Vėlgi, tai 78-erių metų žmogus“, – sakė Pilvinienė.

Vilniuje 55-erių metų vyras mirė kitą dieną po vakcinos. Jis buvo paskiepytas „Pfizer“ vakcina.

„Staigi mirties ištiko jį darbe. Tikėtina, kad kažkokios problemos žmogui buvo iškilusios iš vakaro, nes jis iš vakaro buvo vakcinuotas. Jautėsi šiek tiek neįprastai. Bet po vakcinacijos nepranešama, kad jam pasireiškė nepageidaujamų reakcijų. Tiesiog staigi mirtis ištiko jį darbe, jis pasijuto blogai ir mirė“, – pasakojo tarnybos specialistė.

REKLAMA

Tauragėje mirė 64-erių metų moteris. Ji buvo paskiepyta „AstraZeneca“ vakcina.

„Ji mirė dėl COVID-19 sukelto plaučių uždegimo. Mirtis nėra tiesiogiai susijusi su vakcinacija. Tiesiog žmogus mirė dėl COVID-19 ligos, nors buvo vakcinuotas. Apie šį žmogų duomenys nebuvo išsamūs, neaišku, ar moteris buvo vakcinuota abiem dozėmis. Mes tikime, kad taip buvo, bet, koks laikotarpis buvo praėjęs, per kiek laiko ji susirgo COVID-19 liga, informacijos mes neturime“, – sakė R. Pilvinienė.

Lietuvoje yra registruotos ir naudojamos keturios vakcinos nuo COVID-19: „Comirnaty“ (gamintojas – „BioNTech ir Pfizer“), „Vaxzevria“ („AstraZeneca“), „Moderna“ („Moderna“) ir „Janssen“ („Janssen Pharmaceutica NV“).

Sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtinta skiepijimo tvarka leidžia gyventojams rinktis, kuria vakcina skiepytis. Jeigu skiepijanti įstaiga konkrečiu metu neturi gyventojo pageidaujamos vakcinos, jis bus pakviestas skiepytis vėliau, kai įstaiga gaus kitą vakciną.


Rašyti komentarą...
"
"Tikėtina, kad"
2021-05-10 11:43:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gėda net skaityti tokius paaiškinimus..."Tikėtina, kad..." Tuomet kodėl, įvykus tokiems atvejams kitose šalyse, yra atliekas išsamus tyrimas, o Lietuvoje tesugebama pasakyti tik..."Tikėtina, kad..." Tuomet ištirkite išsamiai, laukiame tikrų duomenų, o ne tiktai..."Tikėtina, kad..."
Atsakyti
-2

K
Kas
2021-05-10 11:03:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kou daugiau skiepis tou taugiau mirs galvojiu kas kaltas tas kuris suleido ar tas kur skiepus užsakė
Atsakyti
-10

/
/
2021-05-10 11:14:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nepanasu, kad nauda atsveria zala.. Aisku ziurint kam ta nauda, nes paskiepytiems manau jokios
Atsakyti
-6

SKAITYTI KOMENTARUS (17)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų