• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Panevėžio apygardos teismas skyrė pustrečių metų laisvės atėmimo bausmes fiktyviai lietuvę vedusiam uzbekui ir santuoką organizuoti padėjusiam šio dėdei. 

Panevėžio apygardos teismas skyrė pustrečių metų laisvės atėmimo bausmes fiktyviai lietuvę vedusiam uzbekui ir santuoką organizuoti padėjusiam šio dėdei. 

REKLAMA

Kaip pranešė Panevėžio apygardos prokuratūra, 31-erių uzbekas ir 63 metų jo dėdė, turintis Lietuvos pilietybę, nuteisti dėl prekybos žmonėmis. Jie taip pat privalės atlyginti 2 tūkst. eurų neturtinę žalą nukentėjusiąja pripažintai lietuvei, su kuria santuoka buvo sudaryta. 

Ikiteisminio tyrimo, kurį atliko Utenos apskrities Kriminalinės policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, duomenimis, daug metų Lietuvoje gyvenantis vyresnysis uzbekas, veikdamas bendrininkų grupėje su sūnėnu, suorganizavo pastarajam fiktyvią santuoką su Aukštaitijoje gyvenančia jauna moterimi. 

Tokiu būdu jaunesnysis iš vyrų turėjo gauti Lietuvos pilietybę. 

Pasak prokuratūros, tyrimas buvo pradėtas po to, kai pati nukentėjusioji pranešė vieno Utenos apskrities rajono socialinių paslaugų centro specialistais, kad 2019 metų pradžioje sudaryta santuoka yra fiktyvi. 

REKLAMA
REKLAMA

Aukštaitijoje gyvenanti, artimųjų neturinti, socialiai pažeidžiama ir nepasiturinti moteris buvo sutikusi sudaryti santuoką trejiems metams, už tai jai turėjo kas mėnesį būti mokama po 100 eurų. 

REKLAMA

„Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta, kad nukentėjusiajai po santuokos įregistravimo iš tiesų buvo mokami pinigai, nors ir nereguliariai, ne visa sutarta suma. Tačiau ištekėjusi už užsieniečio moteris neteko kai kurių pašalpų, kitos jai iki tol skiriamos paramos ir suprato padariusi klaidą“, – rašoma pranešime. 

Tyrimui vadovavęs prokuroras Aurelijus Navickas akcentuoja, kad fiktyvios santuokos organizavimas yra viena iš prekybos žmonėmis rūšių. 

„Teismas konstatavo, kad kaltinamieji pasinaudojo nukentėjusiosios pažeidžiamumu, prasta finansine padėtimi ir įkalbėjo sudaryti fiktyvią santuoką už piniginį atlygį“, – pranešime cituojamas jis. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų