Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dėl žurnalisto Vito Lingio nužudymo nuteistas Igoris Achremovas, kuris pernai balandį buvo paleistas lygtinai, prašo pakeisti probacijos sąlygas.

REKLAMA

Teisme penktadienį pats I.Achremovas nepasirodė – jis yra įsidarbinęs tolimųjų reisų vairuotoju ir šiuo metu išvykęs iš Lietuvos.

Būtent su darbu siejamas prašymas pakeisti reikalavimus keturis kartus per mėnesį registruotis pataisos įstaigoje, būti namuose nuo 22 iki 6 valandos ryto, neišvykti iš gyvenamosios vietos ilgiau nei septynioms paroms.

Pagal Probacijos tarnybos teikimą, siūloma registraciją pataisos įstaigoje pakeisti 20 MGL dydžio (2 tūkst. 600 litų) įmoka į Nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą, o neišvykimą iš namų – įpareigojimu tęsti darbą.

REKLAMA
REKLAMA

Tokį siūlymą Probacijos tarnyba suformulavo gavusi I.Achremovo advokatų kreipimąsi. Jam pritaria ir prokuratūra.

Teismas nutartį dėl probacijos sąlygų skelbs rugsėjo 30 dieną.

18 metų kalėjęs Igoris Achremovas į laisvę paleistas 2012 metų balandžio 10 dieną. I. Achremovas įkalinimo įstaigose praleido 18 metų, 5 mėnesius ir 20 dienų. Jam buvo likę kalėti šešeri metai metai, 6 mėnesiai ir 11 dienų.

I. Achremovas gyvena Vilniuje.

Dienraščio„"Respublika“ žurnalistas V.Lingys buvo nužudytas 1993 metų spalio 12 dieną Vilniuje.

Buvęs nusikalstamo susivienijimo „Vilniaus brigada“ narys I. Achremovas buvo sulaikytas ir suimtas 1993-iųjų spalio 21 dieną.

Už nusikaltimą 1994-ųjų lapkritį buvo nuteisti „Vilniaus brigados“ vadeiva Borisas Dekanidzė ir trys jo parankiniai – I. Achremovas, Viačeslavas Slavickis bei Borisas Bobičenka. B.Dekanidzei 1995 metais įvykdyta išimtinė mirties bausmė, o V. Slavickis ir B. Bobičenka pataisos namuose atliko teismo skirtą bausmę ir dabar yra laisvėje.

REKLAMA
REKLAMA

I. Achremovui buvo skirta mirties bausmė, tačiau tuo pačiu nuosprendžiu ji pakeista į laisvės atėmimą iki gyvos galvos. 2004-aisiais veikos perkvalifikuotos į naujojo Baudžiamojo kodekso straipsnius ir vilniečiui skirta 25 metų laisvės atėmimo bausmė.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų