• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lengva ranka palaiminę kiek pakeistą mokamo automobilių stovėjimo Klaipėdoje tvarką, politikai net nesusimąstė, kokią žalą gali padaryti naujieji gyventojo leidimai.

REKLAMA
REKLAMA

Mat nuo šiol visi galės sužinoti, kur žmogus gyvena: namo adresas bus viešai skelbiamas ant už priekinio mašinos stiklo užkišto leidimo.

REKLAMA

To reikia "parkomatų" prievaizdams, kad šie galėtų nustatyti, ar automobilis pastatytas ne toliau kaip 100 metrų spinduliu nuo deklaruotos gyvenamosios vietos.

Tačiau valdininkai ir patys politikai pamiršo faktą, kad privačius duomenis galės labai lengvai sužinoti ir gera nelinkintys asmenys.

REKLAMA
REKLAMA

Galimai pažeista teisė į žmogaus privatų gyvenimą neužkliuvo ir miesto Tarybos sprendimus revizuojančiai Vyriausybės atstovei Klaipėdos apskrityje Kristinai Vintilaitei. Savivaldybės juristams - taip pat.

"Juk ne asmens kodas..."

Vienas iš Tarybos sprendimo projekto kūrėjų, savivaldybės administracijos Transporto tarnybos vedėjas Rimantas Mockus "Vakarų ekspresui" teigė, kad apie galimas duomenų viešinimo pasekmes esą dar per anksti kalbėti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Neįžvelgiu grėsmės. Juk mes neviešinsime asmens kodo, o tik namo adresą. O kaip kitaip kontroliuoti? Kita vertus, jei kam nors reikės sužinoti adresą, jis tai ir padarys. Duokime laiko sistemai veikti, tada ir pažiūrėsime. Pažeidimo aš neįžvelgiu. Būtų sureagavusi ir Vyriausybės atstovė", - tikino valdininkas.

REKLAMA

Verslininkai siūlė įdiegti tvarką, pagal kurią raudonojoje zonoje gyvenantys žmonės mašinas galėtų statyti visoje "savo" zonoje, geltonojoje - taip pat. Visgi valdininkams toks siūlymas nebuvo prie širdies, nes gyventojai esą piktnaudžiauja mašinas statydami ne prie savo namų, o kur nori.

REKLAMA

Savivaldybės administracijos Licencijų, leidimų ir vartotojų teisių apsaugos skyriaus vedėja Zita Žižytė mūsų dienraščiui teigė, kad dabar naujus leidimus daugiausiai norės gauti tie asmenys, šalia kurių gyvenamosios vietos yra nemokama automobilių stovėjimo aikštelė. Tokiais atvejais senoji tvarka teisės gauti 15 litų metinį leidimą nesuteikdavo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Duomenų viešinimas sukelia minčių"

Mūsų dienraščiui pasiteiravus, ar viešinant gyvenamąją vietą nėra pažeidžiamos teisės į privatų gyvenimą, žinomas Klaipėdos advokatas Osvaldas Martinkus kategoriškai atsakyti negalėjo.

"Kaip teisininkas nenorėčiau komentuoti. Čia labiau gal iš pilietinės pozicijos reikėtų žiūrėti. Žinoma, tam tikra prasme yra grėsmė, kad adreso viešinimas gali pakenkti žmogui. Siūlyčiau daryti taip: adresą rašyti antrojoje leidimo pusėje, kad perskaityti galėtų policininkas tik esant automobilio vairuotojui. Visgi asmens duomenų viešinimas sukelia minčių", - sakė jis.

REKLAMA

Naujoji tvarka neužkliuvo ir aršiam miesto valdžios kritikui, Tarybos Miesto ūkio komiteto nariui Nagliui Puteikiui. Jis plaukus nuo galvos ėmė "rautis" tik "Vakarų ekspresui" užsiminus apie galimai ydingą tvarkos pakeitimą.

"Ačiū, kad pastebėjote! Akivaizdu, kad prasilenkta su sveiku protu. Išties, apie tikslią gyvenamąją vietą sunku sužinoti, ir tai yra labai gerai. O čia visai Lietuvai bus pranešama, kur tu gyveni. Būtinai kreipsiuosi į Valstybinę duomenų apsaugos inspekciją, Vyriausybės atstovę, kad šie blokuotų patvirtintą tvarką", - žadėjo N. Puteikis.

REKLAMA

Jis tvirtino, kad "parkomatų" sistema akivaizdžiai sukurta ne tarnauti žmogui, sureguliuoti transporto srautus, o pinigų "darymui".

"Kvailas tas sprendimas. Net jei ir nėra užrašomas buto numeris, o tik namo - tai vis tiek blogai. Juk ne dangoraižiuose gyvename. Kam reikės, tas paseks, į kokią laiptinę įėjai. Pavyzdžiui, Vilniuje ant leidimų nėra jokių duomenų skelbiama", - pridūrė jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Skundą tirtume"

Algirdas KUNČINAS, Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos direktorius:

Įstatymo pažeidimo dėl tos tvarkos gal ir nėra, tačiau būtina atsižvelgti į kiekvieną atvejį, todėl jei žmogus į mus kreiptųsi, - būtinai tirtume. Čia gal nėra problemos dėl tų žmonių, kurie gyvena daugiabučiuose namuose, tačiau kotedžuose, privačiuose namuose - kitas atvejis. Aš manau, kad kitaip reikėtų sureguliuoti sistemą ir adresų neskelbti. Ir be to galima apsieiti. Gal konkrečias gatves nurodyti. Kokiu tikslu jie tai daro? Ar išties kitaip neįmanoma? Žodžiu, reikia tik pirmosios kregždės.

Denisas Nikitenka

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų