Vaikų globos namų auklėtinę seksualiai prievartavusiam 58-erių metų Vytautui Zukui pensijos bus lemta sulaukti už grotų. Šiaulių apygardos teismas pripažino šiaulietį kaltu pusmetį prievartavus penkiolikos metų mergaitę ir nuteisė ilgiems metams kalėjimo. Netrumpai sėdės ir V. Zuką ikiteisminio tyrimo metu bandęs gelbėti 21-erių metų benamis Donatas Navickas.

Pedofilo auka tapo pabėgusi iš įstaigos

Baudžiamosios bylos duomenimis, penkiolikos metų Vaikų globos namų auklėtinė seksualinę prievartą iš V. Zuko patyrė pusmetį – nuo 2009-ųjų rugsėjo iki 2010-ųjų balandžio. Susitikimai su globotine vykdavo vyro namuose, kuriuose mergaitė atsidūrė po to, kai kartą savavališkai pasišalino iš įstaigos.

Mergaitės pasakojimu, V. Zukas vertė liesti jo lytinius organus ir lietė ją per drabužius. Vėliau globotinės paprašyta į butą atsivesti ir daugiau auklėtinių. Nepilnametė įvykdė prašymą ir į V. Zuko butą vėliau atsivedė ne vieną įstaigos auklėtinę. Nors pats V. Zukas skelbėsi esąs sveikuolis, skatino globotinę rūkyti bei duodavo jai pinigų.

Bandė suklaidinti prokurorus

Pasak Šiaulių apygardos teismo pirmininko padėjėjo ryšiams su visuomene Vytauto Jončo, policijos pareigūnai apie nusikaltimą sužinojo iš Vaikų globos namų darbuotojų, kai šiems apie seksualinį priekabiavimą prasitarė pati mergaitė.

REKLAMA

Seksualinio prievartavimo byla galėjo ir nepasiekti teismo, nes, bandydamas paveikti seksualinę prievartą patyrusią mergaitę, pareigūnus bandė suklaidinti pats V. Zukas. Jis surašė laišką mergaitės vardu prokuratūrai, jog esą ji vyrą apkalbėjo ir paprašė pagalbos buvusio vaikų globos namų auklėtinio, benamio Donato Navicko. Šis liepė mergaitei perrašyti laišką.

Perrašytas ir pasirašytas laiškas išsiųstas prokurorams. Už perrašytą laišką mergaitė gavo pusšimtį litų. Prokurorai nebuvo patiklūs, tad netrukus pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl poveikio nukentėjusiajai.

Versija apie gerumą neišgelbėjo

Šiaulių apygardos teismas pripažino, kad nėra pagrindo abejoti nukentėjusiosios parodymais – jos parodymus pagrindė  kiti byloje surinkti duomenys. V. Zukas neneigė susitikdavęs su mergaite, bet pripažino norėjęs jai gero. Šie teiginiai teismui nepasirodė įtikėtini – atmesta, kad V. Zukas mergaitei norėjo padėti.

Šiaulių apygardos teismas abu teisiamuosius pripažino kaltais.  Lengvinančių aplinkybių nenustatyta. Kaip abiejų teisiamųjų atsakomybę sunkinanti aplinkybė, pripažintas jų veikimas grupėje. V. Zukui už seksualinį mergaitės prievartavimą skirta aštuonerių metų laisvės atėmimo bausmė.

Teismas pripažino, kad prokuratūrai siųstame laiške buvo ne nukentėjusiosios, o V. Zuko mintys, tad D. Navickas belangėn pasiųstas trims metams ir  trims mėnesiams – teismas į bausmės laiką įskaičiavo dar neatliktą, seniau skirtą bausmę už kitą nusikaltimą.


Rašyti komentarą...
l
logika
2012-01-04 09:16:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
tai gal tycia kai kurios aukletojos ir toleruoja, gal dar pacios kokia sukalbama mergelka parduoda keksunams, kad paskui per byla pinigucio globai uzdirbti? Juk nukentejo tai paaugle, o ne valdiska istaiga, jai ir turi atitekti ta suma, kai bus pilnamete ir eis gyventi sava galva.
Atsakyti
0

k
karolina
2012-01-04 10:58:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
nesuprantu, prieartavo globos namus ar mergaite?? pinigai turetu but skiriami tik mergaitei, o ne visiems globos namams.
Atsakyti
0

M
Marius
2012-01-04 10:58:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai taip išeina, pasak mūsų nuostabios teisėsaugos, kad mergaitė nukentėjo, o morališką žalą patyrė globos namai...nenoriu tikėti, kad ji matys tuos pinigus..
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų