Kaip BNS nurodė rajono savivaldybės Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus atstovė Rita Cecervovė, šiuo metu piliakalnis yra užmirštas, neprižiūrimas, nėra takelių, vieta yra drėgna ir pelkėta, apaugusi krūmais, medžiais. Prie piliakalnio nėra automobilių aikštelės – ją ketinama įrengti.
Taip pat norima įrengti apžvalgos aikštelę, pažintinius takus, informacinius stendus.
Pasak R. Cecervovės, tik maža dalis Plungės rajone esančių piliakalnių yra iš dalies sutvarkyti ir pritaikyti turistams. Kiti yra sunkiai prieinami, prie kai kurių net sudėtinga patekti – nėra laiptų, aikštelių, privažiavimo, nuorodų.
„Įgyvendinus projektą bus prisidėta prie miesto ekonominio augimo pasitelkiant jų išteklius, stiprinamas turizmo sektorius jį pritaikant lankytojams“, – nurodoma savivaldybės tarybos sprendimo dėl piliakalnio tvarkymo projekte. Jam rajono politikai dar turi pritarti.
Babrungo kairiajame krante esančio piliakalnio sutvarkymui savivaldybė ketina skirti 64,2 tūkst. eurų, kitos lėšos – iš Europos Sąjungos fondų. Darbus planuojama baigti iki 2028 metų pabaigos.
Plungėje esantis 5 metrų aukščio piliakalnis nuo 2005 metų yra valstybės saugomas nacionalinio reikšmingumo lygmens kultūros paminklas. Archeologų žvalgytas bent penkis kartus, jis neturi materialių kultūros paveldo artefaktų, šalia jo nėra gyvenvietės pėdsakų.
Pabrėžos pilale piliakalnis pramintas todėl, kad Plungėje kunigavo Jurgis Ambraziejus Pabrėža (1771–1849) – pranciškonas, gydytojas, botanikas, pirmasis Lietuvos floros tyrinėtojas, vienas iškiliausių 19 amžiaus švietėjų.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!