Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Užsienio reikalų ministerijos atstovai gegužės 31-birželio 4 dienomis dalyvauja tarptautinėse pratybose „Baltijos šeimininkas 2010“ („Baltic Host 2010“).

REKLAMA

Trijose Baltijos šalyse vienu metu vykstančių mokymų tikslas - patikrinti nacionalinius pajėgumus priimti nustatyto dydžio sąjungininkų pajėgas Baltijos šalyse.

Pratybose bus vertinami valstybių infrastruktūros ir institucijų gebėjimai priimti sąjungininkų pajėgas, iškilus į krizę artimai situacijai, ir sprendimo būdų efektyvumas.

Lietuvoje už šių pratybų planavimą ir organizavimą yra atsakingas Mobilizacijos departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos.

REKLAMA
REKLAMA

Pagrindinis pratybų uždavinys - didinti Lietuvos, Latvijos, Estijos ir kitų NATO šalių karinių ir civilinių institucijų suderinamumą, stiprinti ir efektyvinti bendradarbiavimą vykdant priimančiosios šalies paramos operacijas bei nustatyti šalių infrastruktūros ir institucijų vystymo kryptis stiprinant saugumo ir gynybos galimybes.

Pratybų štabe kartu dirba krašto apsaugos sistemos ir civilinių institucijų atstovai. Kiekviena ministerija pratybų metu sprendžia savo atsakomybės klausimus, kurie turi įtakos visoms pratybose imituojamoms operacijoms vykdyti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų