• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prezidentas Gitanas Nausėda birželio 25 d. Seime skaitė penktąjį metinį pranešimą, kuris yra paskutinis šioje kadencijoje, bet šalies vadovas neseniai buvo išrinktas naujai penkerių metų kadencijai. Tai iš dalies jaučiasi ir pranešime, nes prezidentas pasisakė atviriau ir tiesiau, labiau akcentavo telkiančias iniciatyvas, o ne skaldančias.

Prezidentas Gitanas Nausėda birželio 25 d. Seime skaitė penktąjį metinį pranešimą, kuris yra paskutinis šioje kadencijoje, bet šalies vadovas neseniai buvo išrinktas naujai penkerių metų kadencijai. Tai iš dalies jaučiasi ir pranešime, nes prezidentas pasisakė atviriau ir tiesiau, labiau akcentavo telkiančias iniciatyvas, o ne skaldančias.

REKLAMA

Apie tai, ar tikrai konservatorių Vyriausybė skaldo ir rūšiuoja Lietuvą, naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ diskutuoja politologai Rima Urbonaitė ir Vladimiras Laučius.

Prezidentą reikėtų tik kritikuoti, ar yra ir už ką pagirti?

V. Laučius: Visada yra ir už ką kritikuoti, ir už ką pagirti. Iš tikrųjų, šitame pranešime, ganėtinai akivaizdu, kad buvo sukaltos gairės būsimos valdžios politikai. <...>  Bet tikrai vienas dalykas rėžė akį. Labai keista, kad prezidentas tikrai ignoravo užsienio politiką ir labai, sakyčiau, ne iš esmės pakalbėjo apie gynybos politiką. Dvi sritis, kurios yra jo prerogatyva. <...> Toks pasyvus užsienio politikoje prezidentas, na, ne visai, turbūt yra tai, kas susišaukia su mano minėtomis gairėmis socialdemokratams. 

Ar galima sakyti, kad nesutarimas tarp konservatorių ir prezidento Nausėdos vis dar vyksta? 

R. Urbonaitė: Be jokios abejonės, jis vis dar yra ir aš suprantu, kad šitame pranešime buvo aiškiai sukalti tam tikri dalykai. <...> Aš sakyčiau, kad mes tą kritiką Vyriausybei suprantam, bet kai prezidentas tokį didelį gabalą pranešimo paima jai ir visada įsuka į vaizdą, kad man pavyko jus išgelbėti nuo šitos blogos konservatorių valdžios, ir kad suprask, ji nieko nedaro. Nes ten buvo ir sakinys apie tai, kad žmonės per rinkimus rinkosi tuos, kurie daro darbus, o ne tik žodiškai kelia konfliktus, na, tai irgi buvo aliuzija į konservatorius. Ir plius, buvo aiškus kvietimas rinkti tuos, kurie neskaldo, neplauna ten valstybės pamatų ir panašiai. Taip buvo išsireikšta.

REKLAMA
REKLAMA

Ką manote apie citatą: „Nebegalime toliau dirbtinai dalinti, skaldyti, rūšiuoti Lietuvos. Neturi būti pirmos Lietuvos, antros Lietuvos ir trečios Lietuvos“?

REKLAMA

R. Urbonaitė: Tai šitas kartojosi keliose vietose, tikrai ne vienoje. Šiaip, galima sakyti, kad tai yra graži idėja, kad mes tikrai turime mažinti atskirtį tarp regionų ir miestų. Bet ar tai yra nauja? <...> Tai, ką mes turime šiandien, nėra tik vienos Vyriausybės veikimo išdava. Taip, vienos Vyriausybės dirba geriau, kitos blogiau, bet man atrodo, kad jeigu mes kalbame apie lyderystę, tai tu nori to gilesnio turinio, nes pasakyti, kad viskas blogai, viskas pasikeis tiesiog išrinkus naują valdžią, na, man čia yra šioks toks populizmas. Jau aš nekalbu apie tai, kad ten buvo viena citata, kur iš esmės sakoma, kad visas tas gėris, sukuriamas valstybėje, paskirstomas keliems asmenims. Keliems tik, pasirodo. Aš galvojau, bent jau keliolikai. Tai nežinau, kas tie keli. 

REKLAMA
REKLAMA

Ar sutinkate su prezidento kritika, kad Vyriausybė ne visada šnekasi su žmonėmis? Ar ji yra pagrįsta? 

V. Laučius: Aš manau, tose vietose, kur prezidentas kalba apie atskirties nepaisymą, aktyvesnės regioninės politikos nebuvimą, jis pirmiausiai kritikuoja mūsų dabartinės politikos elitizmą. Ir kai yra kritikuojamas elitizmas, tai dažniausiai tos kritikos strėlės yra taikomos į „Tėvynės sąjungą“ –  į valdančiąją partiją. <...> Ta elitizmo kritika, aš manau, tai yra „Tėvynės sąjungos“ kritika, nepasakant aiškiai, kas yra tos kritiko objektas. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jums atrodo, kad prezidentas jau formuoja koaliciją arba bando paveikti rinkėjų nuomonę?

R. Urbonaitė: Jis nori. Be jokios abejonės, jis nori. Žiūrėkit, politika yra apie galią. Prezidentas nori stiprinti galią. Jam be, jokios abejonės, yra parankiau turėti vykdomojoje valdžioje ne tokius, kaip konservatoriai, su kuriais iš tikrųjų nėra lengva rasti sutarimą net koalicijos partneriams, aš atkreipsiu dėmesį. Bet socialdemokratus, su kurias, iš esmės, dabar yra sudarinėjami jau tam tikri sandoriai. Tik, aš atkreipsiu dėmesį, šie dalykai nėra labai tvarūs. <...> Ir Nausėdai gali būti sudėtinga laviruoti su socdemais, net jeigu jie ir laimės rinkimus, ir formuos valdančiąją daugumą, nes paskui socdemai gali sakyti – ačiū, buvo malonu – bet kai tik atsiras kažkoks konfliktas, jau, iš esmės, prezidentas gali būti pastumtas į šoną. Bet kol kas prezidento programa maksimum taip – yra socialdemokratai valdžioje.  

Daugiau sužinokite vaizdo įraše, esančiame straipsnio viršuje. 

tv3.lt

ten riomery konservų irštva
socdemai tas pats, kas dabartinė šaika
2024-2029 ar švietimas pakils?
2024-2029 ar švietimas pakils?
Blogai, kad nausėda pardavė švietimą Landsberginių klanui. Prezidente pabusk, nes Landsberginių chebrytė su logistais drasko valstybinį švietimą su asocialais, knygų nebuvimu, programų netvirtinimų, nepakankamu finansavimų kam reikia ir t.t.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų