Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijoje artimiausiu metu nebeliks aukščiausiųjų jos vadovų - valdybos pirmininko Arvydo Vaitkaus ir generalinio direktoriaus Sigito Dobilinsko. Susisiekimo ministerijos sekretorius A. Vaitkus jau parašė prašymą atleisti jį iš užimamų pareigų. Jo pėdomis seks ir S. Dobilinskas, nors sako, jog įstatymai yra jo pusėje ir pasilikus poste niekas jam nieko nepadarytų.

Nuo šiandien atostogauti išeinantis Susisiekimo ministerijos sekretorius Arvydas Vaitkus nebegrįš nei į šį, nei į Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos valdybos pirmininko postą. Uosto direkcijos generalinis direktorius Sigitas Dobilinskas žada sekti jo pėdomis ir greitai parašyti atitinkamą pareiškimą.

Susisiekimo ministras Eligijus Masiulis „Vakarų ekspresui“ vakar patvirtino, kad Uosto direkcijos vadovas keisis. Su S. Dobilinsku ministras jau aptaręs jo pasitraukimo klausimą. Pasakyti terminą, kada tai įvyks, negalėjo, nes dar neparašytas pareiškimas.

„Bus ir daugiau“

Paklausus, ar A. Vaitkus iš pareigų traukiasi savo noru, ministras atsakė: „Pareiškime parašyta, kad savo noru“.

„Dar tikrai neaišku, kas pakeis S. Dobilinską. Gali būti, kad skelbsime konkursą“, - sakė ministras.

Nelabai ramiai turėtų gyventi ir Susisiekimo ministerijai pavaldžių „AB „Smiltynės perkėla“ bei Lietuvos saugios laivybos administracijos vadovai Algirdas Žukauskas ir Evaldas Zacharevičius.

REKLAMA

„Kol kas su ponu Žukausku nesame bendravę. Artimiausiu metu planuoju susitikti su juo ir tada aptarsime šios įmonės perspektyvas. Kol kas jokių sprendimų dėl jo nėra priimta. Dėl Saugios laivybos administracijos - ir gi ne“, - sakė E. Masiulis.

Anot jo, kol kas uoste daugiau nieko pakeisti neplanuojama, tačiau neatmetama galimybė, kad „ateityje gali būti ir daugiau pasikeitimų“.

Savo noru

A. Vaitkus sakė, kad atsistatydinti buvo jo asmeninis apsisprendimas.

„Pareiškimą parašiau savo noru, viską gerai apmąstęs ir apgalvojęs. Išsamiau komentuoti nenoriu, tačiau toks žingsnis tikrai nėra susiję su šiandienine ministerijos vadovybe“, - sakė pokalbininkas.

Pasiteiravus, ar sprendimas susijęs su valdančiosios daugumos ketinimais ministerijose apskritai naikinti sekretorių pareigybes, atsakė: „Gali būti“.

Šiame darbe A. Vaitkus dirbo beveik 6,5 metų. Per tuos metus krova Klaipėdos uoste padidėjo 10 mln. tonų - beveik 30 proc. Tokį rezultatą, pasak sekretoriaus, davė bendras visų darbas.

„Pradėjęs čia dirbti, nors pats ir buvau klaipėdietis, nors mano tėvas buvo jūrininkas, labai greitai supratau, kad man labai trūksta žinių. Reikia metų dviejų, kad viską pradėtum suprasti. Vadovėlio, kurį perkaitęs žinosi, ką reikia daryti, nėra. Dirbdavau žymiai daugiau nei 8 valandas per parą. Darbas ministerijos buvo įdomus tuo, kad rytą nežinojai, kas bus vakare. Kiekvieną valandą, kiekvieną minutę turėjai galimybę panaudoti savo kūrybinius gebėjimus. Tačiau, kad pats galėtum dirbti produktyviai ir naudingai, reikia įdėti labai daug darbo. Be tam tikros patirties pasiekti rezultatų yra neįmanoma.

Žadama pertvarkyti ministerijos padalinius, departamentus, skyrius. Tai savotiškai gąsdina. Suprantu - sunkmetis, bet mūsų šaka yra labai svarbi Lietuvos ekonomikai. Nežinau, kaip pasielgsiu ateityje, galbūt stengiuosi panaudoti sukauptą didžiulę patirtį“, - sakė A. Vaitkus.

Kur dirbs toliau, pokalbininkas šiandien dar nesvarsto. Tai padarys grįžęs po atostogų. Sakė nežinąs, kas pretenduoja tapti naujuoju Klaipėdos uosto vadovu. Savo darbą kitam jis perduos kovo 23 d.

REKLAMA

Be ministerijos palaikymo

S. Dobilinskas „Vakarų ekspresui“ sakė, kad pareiškimo išeiti iš darbo dar nėra parašęs.


Rašyti komentarą...
s
sekmes masuli
2009-03-06 08:56:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
masuli padaryk audita pas zukauska smiltynes perkeloje ir tau bus aisku kur dzipai ir t t
Atsakyti
0

T
Teisingai
2009-03-06 14:37:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Negalima ilgai laikyt siltoje vietoje.Prisivagia,ispaiksta ir pradeda net su paciu Dievuliu nebesiskaityt.Gerai,kad toks ivykis kaip "mirtis "sulygina.Kitaip greitai butu issigimusiu gyviu pasaulis... .
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų