• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ukrainiečiams pirmadienį perduota 100 saugaus kario komplektų, įsigytų už „Radarom!“ akcijos surinktas lėšas.

Ukrainiečiams pirmadienį perduota 100 saugaus kario komplektų, įsigytų už „Radarom!“ akcijos surinktas lėšas.

REKLAMA

Kaip antradienį pranešė nevyriausybinė organizacija „Blue/Yellow“, Kyjive ukrainiečiams perduoti komplektai, apimantys individualius antidronus, naktinio matymo monokuliarus ir lazerinius taikiklius, padeda kariams apsisaugoti nuo priešo bepiločių orlaivių ir efektyviai vykdyti savo misijas.

„Ukrainos kariai jau ne kartą patvirtino – šie komplektai realiai padeda apsaugoti karių gyvybes fronte. Kaip ir žadėjome pristatydami akciją – Lietuvos žmonių aukos virsta išsaugotomis gyvybėmis. O tai ypač svarbu šiuo metu, kai agresorius vėl aktyvina veiksmus fronte“, – pranešime cituojamas vienas iš „Blue/Yellow“ įkūrėjų Jonas Ohmanas.

Iš viso Ukrainos karius pasiekė 443 individualūs antidronai ir po 224 naktinio matymo monokuliarų bei lazerinių taikiklių. 

REKLAMA
REKLAMA

„Planavome vežti iš trijų įrangos dalių sukomplektuotus pilnus paketus, tačiau dėl aktyvių priešo veiksmų fronte matydami vis didesnį individualių antidronų poreikį, sutarėme su gamintoju ir jiems suderinome atskirą logistikos liniją. Todėl juos vežame spartesniu tempu, vos tik gauname iš gamintojo – kad tik greičiau pasiektų frontą ir saugotų karius“, – teigė J. Ohmanas.

REKLAMA

Pasak „Blue/Yellow“ direktorės Lauros Paukštės, greitesniam saugaus kario komplektų perdavimui trukdo priklausomumas nuo įrangos gamybos tempų bei besikeičianti Ukrainos muitinės tvarka.

„Nuo kovo mėnesio taisyklės buvo dar labiau sugriežtintos ir įvesta daugiau biurokratijos, todėl čia turime iššūkių dirbdami neapibrėžtomis karo sąlygomis: muitinei reikia dokumentų, kuriuos turi pateikti kariai, o jie kariauja, karinių vienetų vadai pasikeičia, kartais, deja, ir dėl to, kad žūsta fronte. Efektyvindami šią komunikaciją su kariniais daliniais ir dėl spartesnio reikiamų dokumentų gavimo, sustiprinome „Blue/Yellow“ komandą dviem naujais darbuotojais“, – sakė L. Paukštė.

REKLAMA
REKLAMA

Iš viso per akciją „Radarom!“ buvo surinkta 8,56 mln. eurų, o už šias lėšas bus įsigyta 1141 saugaus kario komplektas.

Paketą sudaranti įranga gaminama Lietuvos įmonių – „Brolis Semiconductors“ ir „NT Service“. Vienas saugaus kario komplektas kainuoja 7,5 tūkst. eurų. 

Mėnesį trukusią „Radarom!“ akciją rengė LRT kartu su organizacijomis „Blue/Yellow“, „Laisvės TV“, „Stiprūs kartu“ bei visuomenininke, žurnaliste Rita Miliūte.

„Blue/Yellow“ organizacija jau dešimt metų remia Ukrainos kovą už laisvę. 

Radarom baigiamasis koncertas įvyko vasario 24. Komplektai perduoti gegužės vidury. Kur buvo suaukotos lėšos tris mėnesius? Kriptovaliutų aukšto rizikingumo investicijose? Ar internetinio pokerio statymuose?
svarbiausia kietai pavadinti :) saugaus kario komplektas :))
padėjo firmai prastumti šlamštą
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų