Tyrimas: agresiją vertina kaip vyriškumo dalį

 Lietuvoje pristačius tyrimą apie tai, koks Lietuvos vyrų požiūris į smurtą prieš moteris, paaiškėjo, kad nemaža dalis Lietuvos visuomenės mano, kad agresyvus elgesys yra neatsiejama vyriškumo dalis, „Žinių radijui“ sakė lygių galimybių specialistė Margarita Jankauskaitė

„Šie duomenys leidžia mums daryti tokią prielaidą, kad teoriniame lygmenyje pradedame suprasti, kad smurtas yra blogai, bet (...) vis tik nemaža dalis vyrų ir moterų supranta, kad agresyvus elgesys yra neatsiejama vyriškumo dalis ir sukuria tą terpę, kurioje smurtas gali keroti“, - laidoje „Žvilgsnis“ trečiadienį kalbėjo M. Jankauskaitė.

Anot jos, 83 proc. vyrų, paklausti, ar galima pateisinti smurtą prieš moteris šeimoje, pasakė, kad smurto pateisinti negalima, tačiau 10 proc. mano, kad galima pateisinti, ir 8 procentai nėra apsisprendę.

„Tai reiškia, kad 18 proc. vyrų, beveik penktadalis, nemano, kad tai yra nusikaltimas, kuriam pateisinimų bet kuriuo atveju negali būti“, - kalbėjo M. Jankauskaitė.

Taip pat ji pabrėžia, kad apie trečdalis visuomenės galvoja, kad agresyvus elgesys ar agresijos demonstravimas yra vyriškas dalykas:

REKLAMA

„Kitas niuansas – paties smurto, kuris yra tiesioginė apraiška, lyg ir nepateisina, bet kada klausiame apie agresyvų elgesį, ar tai yra susieta su vyriškumo samprata, tai 22 proc. mano, kad tai yra neatsiejama vyriškumo dalis, 10 proc. vyrų nėra apsisprendę šiuo klausimu“, - teigė M. Jankauskaitė.

Tyrimas vyko reprezentatyvios gyventojų apklausos pagrindu, buvo apklausti 1009-ni 15-74 metų asmenys.


Rašyti komentarą...
S
Skitas
2015-04-22 22:01:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nekenčiu smurto prieš kažkokį asmenį:vyrą ar moterį. Tačiau yra dar viena: kartais moterys ieško džentelmenų ir įsivaizduoja damomis. Kai kurioms reikia tapti tomis damomis, kad reikalauti džentelmiškumo.
Mes šeimoje neskaičiuojame vienas kito klaidų. Stengiamės vienas kitą suprasti ir atleisti bet antroji pusė taip pat turi taip elgtis.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų