Tymų protrūkis Visagine: susirgo ir kūdikis

Naujas tymų protrūkis šiaurės rytų Lietuvoje. Metams tik prasidėjus šia pavojinga liga užsikrėtė dar trys visaginiečiai. Jauniausias – vos dešimties mėnesių. Medikai žmones ragina pajutus bet kokius pavojingos infekcijos simptomus neskubėti poliklinikoje sėsti į bendrą eilę su kitais pacientais. Tam gali būti atveriami net ir specialūs, gydymo įstaigoje privalomi, kabinetai.

Pernai paskutinę lapkričio dieną šioje Visagino siuvykloje būta nemenko nerimo. Mat kaip teigia visuomenės sveikatos specialistai, net keturiolika darbuotojų pasijuto blogai. Atlikti skubūs tyrimai atskleidė – šešias moteris į ligos patalą paguldė pavojinga infekcija – tymai. Tuokart įtarta, kad infekciją iš Ukrainos galėjo parvežti ten viešėjui moteris. Metams vos prasidėjus, Visagine vėl tvyro pavojingos infekcijos baimė, mat, kaip teigia Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras, vėl užregistruoti trys nauji infekcijos atvejai.

„Du vaikai ir vienas suaugęs asmuo. Dešimties mėnesių ir dvejų metų amžiaus. O suaugęs vyresnis nei keturiasdešimt metų. Jie visi skirtingi, nėr iš tos pčaios šeimos“, – sakė visuomenės sveikatos specialistė Kristina Žukauskaitė.

Specialistai sako, esą tymai labai pavojinga, oro lašeliniu būdu perduodama infekcija. O simptomai būdingi įvairioms kitoms infekcijoms – karščiavimas, kvėpavimo takų, akių uždegimas. Išberia veidą, visą kūną. Komplikacijos pačios įvairiausios – nuo laringito iki pneumonijos, encefalito. Kartais net gyvybės išgelbėti nepavyksta. Lietuvoje mirčių nebūta. Tačiau medikai baiminasi, kad mada nesiskiepyti ateityje gali liūdnai baigtis ne vienai šeimai. Vilnietė Olesia šešių mėnesių mažylio mama. Moteris su sūnumi keliauja iš poliklinikos po masažo procedūrų. Ir sako kiekvienas ėjimas į gydymo įstaigą masažuotis jai kelia nerimą. Juolab dabar, vis dažniau pasigirstant kalboms apie pavojingų infekcijų plitimą.

„Išeina taip, kad mes einam sveiki į masažus, bet praeinam pro budinčius gydytojus, prie kurių laukia visa eilė sergantys, laukia eilėje pas gydytojus“, – sakė vilnietė Olesia.

Moteris mano, kad tokiems pacientams turi būti įrengtas atskiras priėmimas. „Ir gal atskiras kabinetas, ir gal atskiras kažkoks korpusas, ir kitas įėjimas“, – kalbėjo vilnietė.

REKLAMA

Antakalnio poliklinikos direktoriaus pavaduotoja sako, kad tokių planų yra. O štai jeigu dabar pacientas paskambina ir praneša galimai pasigavęs greit užkrėčiamą infekciją – jis taip pat būna izoliuojamas nuo kitų pacientų.

„Pirmame aukšte turim patalpas, kur yra budintis gydytojas, ir tuos pacientus, kai įtariam, kad turi lakią infekciją, mes organizuojam darbą taip, kad jiems nereikėtų vaikščioti po polikliniką“, – sakė direktoriaus pavaduotoja Ingrida Savickienė.

Paaiškėja – visos šalies pirminio lygio gydymo įstaigos privalo sudaryti sąlygas tokiems pacientams pas gydytoją pakliūti aplenkiant visą sergančių ir gydytojo laukiančių žmonių eilę. Ir nesvarbu kokia tai bus infekcija.

Įtariamai sergantys gripu pacientai ateina iš kiemo į savo atskirą įėjimą. Specialų, Naujininkų poliklinikoje dešimtis metų veikiantį izoliatoriaus kabinetą rodo vaikų ligų gydytoja, ji atsakinga už infekcines ligas. Šis kabinetas pasiteisina, kaip sako gydytojai, ypač praėjusiais metais, kai buvo paskelbta gripo epidemija.


Rašyti komentarą...
V
Visaginas
2019-01-16 21:44:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jei Visagine nemoki rusiškai, tai kajuk sveikatėlei, nes nesusikalbėsi su gydytoju. Ir jokiai lietuvių kalbos komisijai nekeista, kad Lietuvos mieste įstaigose, įmonėse, organizacijose esi aptarnaujamas rusų kalba.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų