Kauniečius užpuolė tymai: ligoninėje atsidūrė šeši žmonės

Dvi mažas mergytes auginatis jaunas tėtis sako, kad skiepyti vaikus ir kai prireikia - suaugusius, būtina. Medikai vyrui antrina, kad galbūt dėl neseniai Lietuvą užvaldžiusios nesiskiepijimo manijos dabar grįžta jau kurį laiką primirštos sunkios ligos. Tokios kaip tymai. Nuo mėnesio pradžios ši kaip gripas užkrečiama liga Kaune išguldė jau penkis. Šiandien į ligoninę pateko ir šeštas tymais sergantis kaunietis.

Du tymais susirgę kauniečiai nebuvo pasiskiepiję, du neprisimena, ar buvo skiepyti, o vienas susirgęs buvo paskiepytas tik kartą. O tymų vakcina suleidžiama per du kartus – penkiolikos šešiolikos mėnesių mažyliui ir jau paūgėjusiam 6-7 metų vaikui. Vaikai tymus perserga kiek lengviau, bet suaugusius į ligos patalą paguldo ilgam.

Ši liga užkrečiama oro lašeliniu būdu kaip gripas, nors visi šeši dabar tymais susirgę kauniečiai pažįstami ar kaip nors susiję nebuvo. Tačiau visuomenės sveikatos specialistų tai nestebina.

Lietuvoje nuo tymų yra paskiepyti 93 procentai dvejų metų vaikų, kai Pasaulio sveikatos organizacija rekomenduoja, kad turėtų būti paskiepyti bent jau 95 procentai tokio amžiaus vaikų. Tačiau bendra skiepijimosi tendencija, medikus jau pradeda džiuginti. Kurį laiką vyravusi mada neskiepyti vaikų pamažu traukiasi.

REKLAMA

Vykstant ir į užsienio šalis rekomenduojama suaugusiems pasiskiepyti nuo tymų dar kartą, nes per paskutinius mėnesius dideli šios ligos protrūkiai fiksuojami Italijoje ir Vokietijoje. Šiais metais vienas lietuvis užsikrėtęs tymais grįžo iš viešnagės Vokietijoje.

Daugiau žiūrėkite TV3 reportaže.

 

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų