Turto bankui namas su gyventoju – ne kliūtis

 Raseinių rajono Steponkaimio kaimo gyventojas Arūnas Lekavičius vieną rytą sužinojo, kad namai, kuriuos jis savais laikė beveik tris dešimtmečius, jam nebepriklauso, todėl privalo kuo skubiau išsikraustyti.

Buvo kaip sūnus

Netikėtai benamiu likęs Arūnas pas Vladislavą Ramockevičienę gyveno nuo 15 metų. Iki tol jis augo pagalbinėje internatinėje mokykloje, kol vienądien tos mokyklos mokytoja atvežė jį bevaikei Vladislavai į Steponkaimį. „Tai buvo naujo, gražaus gyvenimo pradžia. Mane Vladislava priėmė kaip savo sūnų, o ir aš ją iškart pamilau“, – sako Arūnas.

Tai buvo 1986 metais, kai dar nebuvo globėjų statuso, kai už vaiko globą nebuvo mokami pinigai. Kai Arūnui sukako 18-ka, kartu su Vladislava, kurią jis vadino mama, pradėjo dirbti kolūkyje, kartu tvarkėsi namuose, augino gyvuliukus. Kai Vladislavos sveikata pablogėjo, Arūnui buvo patikėti ir visi finansiniai namų reikalai. Tačiau likimas ilgai toks mielaširdingas Arūnui nebuvo. 2008 metais jis, ruošdamas malkas, gavo sunkią galvos traumą, tapo I grupės invalidu. Tačiau savo įmotės net be sveikatos būdamas neapleido, ja nuoširdžiai rūpinosi, o kai ši mirė, seniūnaitės Genovaitės Mosteikienės padedamas palaidojo, dabar prižiūri jos kapą.

REKLAMA

Paprašė išsikraustyti

2014-ųjų liepą mirus Vladislavai, Arūnas kreipėsi į notarus dėl paveldėjimo. Bet šie jo prašymo nepriėmė, pasakę, kad jis neturi teisės, nes mirusiajai yra visiškai svetimas.

Arūnas dėl savo teisių į įmotės turtą galvos daug nesuko: jei juridiškai įteisinti negalima, tai ir tebūnie kaip yra, juk niekas nuo to nesikeičia, jis gyvena kaip gyvenęs savo trobelėje. Gal čia ir yra tai, ką amžiną atilsį Vladislava kalbėjo: „Arūnėli, viskas liks tau, juk aš nieko artimesnio už tave neturiu.“

Tačiau vieną dieną (o tai nutiko šių metų gegužę) pas Arūną atvyko nematyti vyrukai, prisistatė esą iš Turto banko ir paprašė išsikraustyti. Girdi, Vladislavos Ramockevičienės sodyba kaip bešeimininkis turtas esąs perduotas Turto bankui.

Paėmė neišsiaiškinę

Į Raseinių rajono savivaldybę Arūną atlydėjusi seniūnaitė Genovaitė Mosteikienė sako, kad Turto bankas, paimdamas Vladislavos nekilnojamąjį turtą, pasielgė labai biurokratiškai, neatsižvelgdamas į realią padėtį, neįvertindamas fakto, kad sodyboje gyvena ir oficialiai savo gyvenamąją vietą yra deklaravęs neįgalus žmogus. Prieš paimdami turtą, jie nesiaiškino situacijos nei savivaldybėje, nei seniūnijoje. Seniūnaitė sutinka, kad juridiškai Turto bankas gal ir teisus: oficialių turto paveldėtojų neliko, testamentas dėl nesusivokimo (Vladislava buvo pakirsta insulto) liko neparašytas, tačiau už kiekvieno biurokratinio vingio juk stovi žmogus, ir dažniausiai – ne pats stipriausias.

Trobelę turės

Rajono meras Algirdas Gricius, išgirdęs neįgaliojo Arūno bėdą, negaišdamas pavedė savivaldybės specialistams parengti raštus Vyriausybės kancleriui ir Teisingumo ministerijai, kuriais, išdėsčius visas aplinkybes, paprašyta Vladislavos Ramockevičienės turtą perduoti rajono savivaldybės žinion. Deja, tai yra vienintelis kelias padėti benamiu likusiam neįgaliam vyriškiui, nes a. a. Vladislava savo sodybos susigrąžinti jau nebegali, o Arūnas, kaip tuokart jam ir sakė notarai, mirusiajai yra visiškai svetimas.

REKLAMA

Šiuo metu jau yra gautas atsakymas, kad prašymui pritarta, dabar beliko, kad tam pritartų rajono taryba. Kai sodyba bus savivaldybės žinioje, tuomet bus galima spręsti, kokį statusą pritaikyti Arūnui, kad jam nereikėtų išsikraustyti iš įmotės namų.


Rašyti komentarą...
V
Va
2015-08-02 08:45:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Va dar vienas laukinio kapitalizmo žestas Lietuvoj. Su nuskurdintu eiliniu piliečiu joks valdininkas nesiskaito, nežiūri ŽT,o ES to nekontroliuoja.
Atsakyti
0

R
Reikia suprasti
2015-08-03 00:16:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Reikia suprasti nepriklausomos Lietuvos valstybę ,nepriklausomai Lietuvai reikalingi stiprūs , sveiki ir turtingi žmonės , mano nuomone silpni žmonės šiai valstybei yra našta , na žodžiu nereikalingas balastas , kaip matosi iš straipsnio šie žmonės yra nurašomi (sudaromos sąlygos , kad jie greičiau nusibaigtų) , aš manau , kad nepriklausomos Lietuvos valstybė teisingai elgiasi , nes su vargšais , pensininkais ir neįgaliaisiais tvirtos valstybės (nepriklausomos Lietuvos) nepastatysi . Reikia rūpintis turtingaisiais o ne vargšais
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų