• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Per metus Lietuvoje padvigubėjo milijardierių – buvo trys, o dabar jau šeši. O vienam milijardieriui naujokui augintis turtų nesutrukdė ir garsiausia politinės korupcijos byla. Šimtais milijonų eurų, kol vyko teismo procesai, praturtėjo nuteisto koncerno „MG grupė“ savininkas Darius Mockus. 

Per metus Lietuvoje padvigubėjo milijardierių – buvo trys, o dabar jau šeši. O vienam milijardieriui naujokui augintis turtų nesutrukdė ir garsiausia politinės korupcijos byla. Šimtais milijonų eurų, kol vyko teismo procesai, praturtėjo nuteisto koncerno „MG grupė“ savininkas Darius Mockus. 

REKLAMA

Nuo 350 mln. iki milijardo eurų, beveik triskart – tiek išaugo verslininko Dariaus Mockaus turto vertė nuo 2016-ųjų, kai kilo „MG Baltic“ politinės korupcijos skandalas. 

Nors koncernas nuteistas už kyšininkavimą ir prekybą poveikiu, visus tuos septynerius metus, kol Mockaus buvusi dešinioji ranka Raimondas Kurlianskis mynė teismų slenksčius, pati valstybė nešykštėjo koncernui stambių šimtamilijoninės vertės statybų užsakymų. 

Pats koncernas pernai uždirbo 40 mln. eurų pelno, septyniais milijonais daugiau nei užpernai. Taigi, bent kol kas finansine prasme byla nepakenkė nei „MG grupei“, nei vieninteliam jos akcininkui.   

REKLAMA
REKLAMA

„Dariaus Mockaus verslas labai senas ir labai sėkmingas. Kartais pakrenta jo vertė, kartais pakyla, bet pastaraisiais metais, kaip ir daugelio lietuviškų verslų vertė, augo. Atkreipčiau dėmesį į tai, kad šiemet, per daugiau nei 10 metų, kai sudaromas TOP 500 sąrašas, augimas yra pats sparčiausias“, – paaiškino „IQ“ vyriausiasis redaktorius Ovidijus Lukošius.

REKLAMA

Didėja startuolių turtas 

D. Mockus – vienas iš trijų milijardierių naujokų, kurių, žurnalo „TOP“ skaičiavimais, Lietuvoje padvigubėjo iki šešių. Laipteliu aukščiau už D. Mockų atsidūrė visai kitokią istoriją ir reputaciją kuriančio startuolio „Tesonet“ įkūrėjai – Tomas Okmanas bei Eimantas Sabaliauskas. Kiekvieno jų turtas per metus šovė nuo 100 mln. iki daugiau nei milijardo eurų.

Kibernetinio saugumo produktus kuriančiai įmonei priklausanti bendrovė „Nord Security“ šiemet įvertinta trimis milijardais dolerių. Vidutinis „Tesonet“ atlyginimas priartėjęs prie 10 tūkst. eurų popieriuje.  

REKLAMA
REKLAMA

„Jie jau sukuria milijardinę vertę iš savo verslų. Tai nėra paveldėtos lėšos ar kažkaip per privatizaciją įgytos. Šiuo atveju, sukuriama verslo pridėtinė vertė. Džiugu, kad Lietuvoje atsiranda tokių žmonių, kurie gali pasigirti gerais rezultatais“, – kalbėjo ekonomistas Marius Dubnikovas.

„Tai – naujas požymis, ryškėjantis pastaraisiais metais, kad ne tik prekybininkai, ne tik logistikos verslo atstovai, bet vis dažniau ir informacinių technologijų sektoriaus veikėjai, kūrėjai patenka į TOP 500 ir labai aukštas pozicijas“, – tvirtino O. Lukošius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pačių turtingiausių lietuvių trejetas stabilus. Pirmoje vietoje – Gediminas Žiemelis, „Avia Solutions Group“ valdybos pirmininkas. Jo turto vertė – beveik 2,5 mlrd. eurų. Antras – „Girtekos“ ir „Willgrow“ valdybos pirmininkas Mindaugas Raila. Trečias turtingiausias lietuvis, valdantis dviejų milijardų eurų turtą – „Vilniaus prekybos“ įkūrėjas Nerijus Numa.   

Įtakos turėjo infliacija

„Pirmas trejetas toks pat, bet jie vis pasikeičia vietomis. Jeigu anksčiau buvome įpratę matyti „Vilniaus prekybos“ įkūrėją Nerijų Numą amžinai pirmą, tai pastaraisiais metais jis būna tai antras, tai trečias. Šiemet yra trečias“, – kalbėjo O. Lukošius

REKLAMA

„Kuo daugiau tokių įmonių turėsime, kurios per trumpą laiką užauga iki milijardinių reikšmių, tuo daugiau Lietuvoje turėsime gerai apmokamų darbo vietų ir tuo labiau bendras gyvenimo lygis turėtų augti“, – tikino M. Dubnikovas.

Tiesa, pasak O. Lukošiaus, turtą nešančiais aitvarais pastaraisiais metais verslams tapo ir spartus kainų augimas. 

„Reikia atkreipti dėmesį, kad turime didelę infliaciją, kuri taip pat didino turto vertę, bent nominaliai. Tikrai daug verslų išlošė iš infliacijos“, – neslėpė „IQ“ vyriausiasis redaktorius.

Multimilijonierių, turinčių daugiau nei 5 mln. eurų, Lietuvoje yra per 500, šis skaičius irgi auga.

Daugiau apie tai – aukščiau esančiame vaizdo įraše. 

tv3.lt

Visos iki vienos buvusios ir esamos Lietuvos valdžios bei Seimai yra paskendę lobizmo, ir korupcijos liūne! Nei viena valdžia neįves progresinio pajamų - pelno mokesčio stambiąjam verslui ir nekovos prieš besaikį jų plėšikavimą, nes visos politinės partijos, ir judėjimai iš verslininkų gauna finansinę paramą.
Tai kam valstybei skirti lėšas ginybai jei galima pusę jų turto konfiskuoti ir turėtumėm stiprią kariuomienę - jie juk ir turi daug ką prarasti. Dabar gi aukoti gyvybę dėl turčių ir jų turtų gali tik nevisai protingi. Tokia nuomonė.
Vagiu šaika
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų