Turtingiausi Lietuvos politikai: Matijošaitis sąraše pirmas, Karbauskis – trečias

Auditorių ir finansininkų vertinimu, turtingiausias yra Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis, antroje vietoje – jo verslo partneris, Plungės rajono savivaldybės tarybos narys Liudas Skierus, o trečiasis – Seimą palikęs Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderis Ramūnas Karbauskis.

Žurnalo „Reitingai“ kartu su portalu „Delfi“ atlikto tyrimo duomenimis, Kauno miesto mero V. Matijošaičio bendro turto vertė sudaro per 153,4 mln. eurų. V. Matijošaitis yra vienas pagrindinių „Vičiūnų grupės“ akcininkų. Kartu su verslo partneriu Liudu Skierumi šią įmonių grupę jis valdo per bendrovę „VG Holding“, kuri yra pagrindinė „Vičiūnų grupės“ akcininkė. 

Ekspertų skaičiavimais, Kauno mero verslo partnerio Plungės politiko L. Skieraus bendra turto vertė sudaro per 134,66 mln. eurų.

Iš Seimo neseniai pasitraukusio valstiečių lyderio Ramūno Karbauskio bendra turto vertė sudaro per 94,2 mln. eurų. Per metus, kaip nurodo tyrimo autoriai, ji išaugo apie 10 mln. eurų. R. Karbauskis yra „Agrokoncerno“ akcininkas.

Daugelio įmonių akcijas valdančio Seimo nario Antano Guogos reali valdomo turto vertė, tyrimo skaičiavimais, siekia per 27–30 mln. eurų.

Tarp turtingiausiųjų parlamentarų taip pat Valdemaras Valkiūnas (per 21,6 mln. eurų), konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis (19,64 mln. eurų), konservatorius Dainius Kreivys (6,5 mln. eurų), Seimo narys Kęstutis Glaveckas (4,198 mln. eurų).

Prezidentas Gitanas Nausėda su sutuoktine deklaravo valdantys 762,6 tūkst. eurų vertės turtą, tačiau deklaracijose neįvertinta antikvarinių spaudinių kolekcija. Įvertinus ją, pasak bibliofilų, bendra turto vertė neabejotinai persiverstų per milijoną eurų.

Tyrimo autoriai pažymi, kad politikai savo turimą turtą – tiek įmonių akcijas, tiek nekilnojamąjį turtą (NT) – dažniausiai deklaruoja nominalia verte, o tai, pasak specialistų, visiškai iškreipia realų vaizdą.


Rašyti komentarą...
P
PP
2020-12-14 09:49:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ne tie žmonės atstovauja rinkėjų daugumai ir valdo Lietuvą. Tai kada Lietuvoj bus milijonierių dauguma...? Prichvatizatorius visada žiūrės savo kišenėn.
Atsakyti
0

S
Silvija Sp.
2020-12-14 18:37:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Manau, kad milijonieriai nusipelnytų pagarbos, jei ir jų įmonių darbuotojai galėtų pasidžiaugti geru atlyginimu. O dabar...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų