Beveik trečdalis valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) skyrių pageidauja, kad partija į prezidentus keltų buvusio savo lyderio europarlamentaro Vytauto Landsbergio kandidatūrą.

TS-LKD sekretoriato duomenimis, 22 partijos skyriai ir Krikščionių demokratų bendrija yra iškėlę V.Landsbergio kandidatūrą į valstybės vadovo postą.

Iš viso partija turi per 70 skyrių.

Nors formaliai partijos kandidatų į prezidentus kėlimas turėjo būti baigtas iki vasario 14 d., kai kurie skyriai šį klausimą dar svarsto. Štai savaitgalį V.Landsbergio kandidatūrą parėmė Klaipėdos miesto skyrius.

„Anksčiau skyriaus taryba iškėlė V.Landsbergio ir Laimos Andrikienės kandidatūras, o vakar (sekmadienį - BNS) visas skyrius priėmė rezoliuciją, kreipimąsi į profesorių, kad jis nenusiimtų savo kandidatūros. Tai lyg padrąsinimas, paraginimas jam dalyvauti rinkimuose, nepaisant kitų kandidatų“, - pirmadienį BNS sakė TS-LKD Klaipėdos miesto skyriaus pirmininkas Naglis Puteikis.

TS-LKD pirmininkas premjeras Andrius Kubilius ne kartą yra pareiškęs, kad siūlys partijai per prezidento rinkimus remti eurokomisarę Dalią Grybauskaitę.

„Kiekvienas partijos narys gali išsakyti savo poziciją“, - nuomonių skirtumą aiškino N.Puteikis.

Anot jo, klaipėdiečiai pirmenybę suteikė V.Landsbergiui, nes jis yra „mūsų partijos narys, žinomas žmogus, mums gerai pažįstamas“. „Jo (V.Landsbergio - BNS) atstovaujamos vertybės mums labai aiškios, jis - prognozuojamas, patikimas, išbandytas, parodęs didelį moralinį atsparumą didelėse gyvenimo negandose“, - savo kandidato privalumus dėstė Klaipėdos skyriaus vadovas.

REKLAMA

Paramą D.Grybauskaitės kandidatūrai yra pareiškusi tik Kazlų Rūdos skyriaus taryba, bet tai padaryta pažeidžiant partijos vidaus taisykles, numatančias, kad TS-LKD kandidatu į valstybės vadovo gali būti keliamas tik asmuo, davęs sutikimą tam. Tuomet dar nebuvo žinoma, ar eurokomisarė balotiruosis.

Pats V.Landsbergis dar neatskleidžia savo sprendimo dėl dalyvavimo valstybės vadovo rinkimuose. Praėjusią savaitę jis tik užsiminė, kad D.Grybauskaitės kandidatavimas šiek tiek turės įtakos jo sprendimui.

Pasak TS-LKD vykdomojo sekretoriaus pavaduotojos Rasos Baškienės, 5-6 skyriai dar yra iškėlę europarlamentarės L.Andrikienės, 3 skyriai - partijos pirmininko premjero A.Kubiliaus, dar 3 skyriai - krašto apsaugos ministrės Rasos Juknevičienės kandidatūras.

Kėlusieji R.Juknevičienės kandidatūrą taip pat pažeidė partijos vidaus tvarką, mat R.Juknevičienė nedavė tam sutikimo. Ji yra išplatinusi laišką bendražygiams, kad nedalyvaus prezidento rinkimuose.

Vasario 24 d. europarlamentarė L.Andrikienė pranešė taip pat nerungtyniausianti dėl prezidento posto. „Saugodama partijos vienybę ir vildamasi, kad V.Landsbergis garbingai ir iki galo rungsis prezidento rinkimuose, atstovaudamas centro dešinei ir mūsų vertybėms, aš apsisprendžiau nedalyvauti rinkimuose“, - rašyta jos pranešime.


Rašyti komentarą...
J
JE
2009-03-02 15:55:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vytauto traukinys jau tu -tūūū... Konservatoriai ir Lietuvos išvogimas ne atsiejami dalykai.
Atsakyti
0

r
rinkejas
2009-03-02 15:58:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Matyt jau pasaulio pabaiga artej ,visvien ka berinksi ir jau viskas isvogta.
Atsakyti
0

r
rinkejas
2009-03-02 15:59:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Matyt jau pasaulio pabaiga artej ,visvien ka berinksi ir jau viskas isvogta.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų