Trys Generalinės prokuratūros prokurorai gavo pranešimus apie galimai padarytus pažeidimus tiriant pedofilijos bylą. Tai po trečiadienio apsilankymo Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitete žurnalistams patvirtino generalinis prokuroras Algimantas Valantinas.
Pasak jo, antradienį trims prokurorams įteikti pranešimai apie galimus padarytus pažeidimus. Jie turi pateikti paaiškinimus per tris dienas. Prokurorų pavardžių A. Valantinas nenurodė.
Generalinis prokuroras prognozuoja, kad jau šią savaitę gali būti tarnybinio patikrinimo išvados dėl prokurorų darbo klaidų tiriant pedofilijos bylą.
Pirmadienį po apsilankymo pas Prezidentę Dalią Grybauskaitę A. Valantinas sakė, kad tiriama penkių Kauno ir dviejų trijų Vilniaus prokurorų veikla.
Galutinį sprendimą dėl kolegų veiksmų A. Valantinas ketina priimti gavęs vidinį tyrimą atlikusios komisijos išvadas. Griežčiausia sankcija už nusižengimus - pašalinimas iš darbo.
Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Stasys Šedbaras nelinkęs manyti, kad tarnybinis patikrinimas prokuratūroje yra vilkinamas.
"Jeigu tyrimas kokybiškas ir principingas, tai viena diena šen ar ten dabar jau nėra taip svarbu. (...) Pasakyčiau įsivaizduodamas save generalinio prokuroro vietoje: yra komisija, generalinis prokuroras negali apeiti, apklausinėti visus. Komisija sako, kad mes nespėjame. Ką daryti dabar generaliniam prokurorui? Toje vietoje reikėtų įlįsti į kito žmogaus kailį", - svarstė S. Šedbaras.
Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas kitą trečiadienį toliau ketina nagrinėti generalinio prokuroro A. Valantino atsakymus į klausimyną "Dėl aplinkybių, susijusių su Drąsiaus Kedžio skundais, tyrimo".
Komiteto vadovo S. Šedbaro teigimu, generalinis prokuroras yra pažadėjęs, kad iki to laiko turės tarnybinio patikrinimo išvadas.
Seimas linkęs pavesti Teisės ir teisėtvarkos komitetui atlikti parlamentinį tyrimą dėl aplinkybių, susijusių su D. Kedžio skundais. Antradienį po svarstymo už tokį nutarimo projektą balsavo 70 Seimo narių, prieš buvo 7, susilaikė 20 parlamentarų, primena ELTA.
Nutarimo projekte komitetui siūloma ištirti, ar D. Kedžio skundų tyrimas buvo atliekamas laikantis įstatymų reikalavimų, ar šis tyrimas nebuvo nepagrįstai vilkinamas. Komitetas taip pat turėtų atsakyti į klausimą, kokių veiksmų turėtų imtis valstybės institucijos, kad ikiteisminiai tyrimai vyktų operatyviau ir ekonomiškiau, įvertinti galimas teisinio reguliavimo spragas.
Nutarimo projekte siūloma Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetui savo išvadas pateikti Seimui iki šių metų lapkričio 4 dienos.
Apie tai žiūrėkite LNK žinių videoreportaže