Traukiasi „Swedbank“ vadovė Grigienė papildyta 11:28 val.

Beveik aštuonerius metus Skandinavijos finansų grupės „Swedbank“ bankui Lietuvoje vadovavusi Dovilė Grigienė palieka pareigas.

„Vadovavimo bankui metai buvo labai aktyvūs ir padėjo tobulėti tiek profesinėje, tiek asmeninėje srityse. Tačiau po aštuonerių metų praleistų banke, manau, yra geras metas pokyčiams“, − pranešime sakė D. Grigienė. 

Laikinai banko vadovu nuo kovo 19 dienos, kai baigsis D. Grigienės įgaliojimai, paskirtas Finansų tarnybos vadovas Remy Saltersas, pranešė „Swedbank“.

Finansų magistro studijas JAV baigusi D. Grigienė „Swedbank“ valdybos pirmininkės pareigas ėjo nuo 2013 metų, o prieš tai vadovavo banko Privačiosios bankininkystės padaliniui.

 D. Grigienė 2009-2012 metais dirbo investicijų banke „Finasta“, kur vadovavo Turto valdymo departamentui, 2007-2009 metais – „Gild Bankers“ ir buvo atsakinga už santykius su klientais privačios bankininkystės srityje.

Šiaurės šalių finansų grupė „Swedbank“ minima pinigų plovimo skandaluose pasinaudojant Baltijos šalyse veikiančiais bankais. Lietuvos bankas anksčiau teigė neturįs įtarimų, kad Lietuvos „Swedbank“ būtų įsivėlęs į stambaus masto pinigų plovimo operacijas.

2019-ųjų kovo pabaigoje, Švedijos žiniasklaidai paviešinus duomenis apie „Swedbank“ įtraukimą į plataus masto tarptautines pinigų plovimo aferas, posto neteko „Swedbank“ grupės prezidentė Birgitte Bonnesen (Birgitai Bonesen). Kiek vėliau savo noru atsistatydino „Swedbank“ grupės direktorių tarybos pirmininkas Larsas Idermarkas.

2020-ųjų kovą Švedijos ir Estijos finansų priežiūros institucijos kartu paskelbė „Swedbank“ pinigų plovimo kontrolės tyrimų išvadas, ją pripažino nepakankama ir skyrė už tai įspėjimą bei baudą. Ataskaitoje skelbta, jog „Swedbank žinojo, kad per jo padalinius Baltijos valstybėse gali būti plaunami pinigai, ir, nepaisant daugybės su tuo susijusių įspėjamųjų pranešimų iš vidaus ir išorės, nesiėmė reikiamų ir pakankamų veiksmų.

Švedijos verslo laikraštis „Dagens Industri“ pernai gruodį pranešė, kad JAV Federalinis tyrimų biuras atlieka tyrimą Skandinavijos bankų SEB, „Swedbank“ ir „Danske Bank“ atžvilgiu dėl pažeidimų, kuriuos, kaip įtariama, padarė šių bankų padaliniai Baltijos šalyse. Skandinavų bankai teigia, kad žiniasklaidoje paskelbta informacija apie JAV atliekamą tyrimą nėra nauja, tačiau jie teigia negalintys detalizuoti, kurios tarnybos vykdo tyrimą.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų