Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tomas Tomilinas į Seimą dėl galimo Valkiūno smurto iškvietė policiją

Valkiūnas: „Kas jį tokį jauną, didelį gali primušti?“

Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narys, parlamentaras Tomas Tomilinas antradienį į Seimą iškvietė policiją kolegai iš Regionų frakcijos Valdemarui Valkiūnui.

Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narys, parlamentaras Tomas Tomilinas antradienį į Seimą iškvietė policiją kolegai iš Regionų frakcijos Valdemarui Valkiūnui.

REKLAMA

T. Tomilinas teigia, kad kolega priėjo prie jo Seimo plenarinių posėdžių salėje ir kumščiu trenkė į krūtinę už tai, jog svarstant Užsieniečių teisinės padėties įstatymą jis viešai pareiškė, esą V. Valkiūnas atstovauja valdančiajai daugumai. 

„Trenkė man V. Valkiūnas ir iškviečiau policiją“, – portalui tv3.lt sakė T. Tomilinas. 

„Jam nepatiko, kai aš komentavau, kad V. Valkūnas kalba valdančiosios daugumos vardu. Pasakiau blogai apie jį. Bet viskas tvarkoje, mes vienas apie kitą posėdžių salėje kalbame daug blogo. Galima sakyti, kad jį iškeikiau, bet tai žodinė, normali kova. Keiksmažodžių nevartojau", – sakė politikas. 

T. Tomilinas teigia, kad fiziškai, žinoma, nenukentėjo, tačiau nenori toleruoti tokių dalykų Seimo salėje, todėl apie incidentą pranešė Bendruoju pagalbos numeriu 112. Politikas taip pat ketina kreiptis į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją. 

REKLAMA

„Aš tiesiog manau, kad Lietuvoje yra per daug agresijos ir pseudo lyderiai bando vaizduoti kietuolius“, – reziumavo T. Tomilinas. 

Pats V. Valkiūnas į klausimą, ar trenkė T. Tomilinui atsako išsisukinėdamas: „Kas jį tokį jauną, didelį gali primušti? Jis veikiau primuš ką nors. Aš tik norėjau išsiaiškinti, kodėl jis įžeidžiai apie mane kalbėjo“.

Pasiteiravus, ką įžeidaus kolega pasakė, V. Valkiūnas teigė tiksliai neprisimenantis, bet frazė buvo įžeidi. „Nu ten reikia tiksliai žiūrėti, bet kažkaip sakė, kad V. Valkiūnas kaip Petras Gražulis... Reikia paskaityti tas frazes“.

Politikas sako netrenkęs kolegai, o tik norėjęs išsiaiškinti tarpusavyje, bet esą T. Tomilinas pabėgo. 

Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą 

Gavusi Seimo nario T. Tomilino pareiškimą, kad kolega parlamentaras V. Valkiūnas Seimo posėdžių salėje sudavė jam į krūtinę, policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl viešosios tvarkos pažeidimo.

REKLAMA
REKLAMA

Sostinės policijos atstovė Julija Samorokovskaja BNS patvirtino, kad antradienį pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 284 straipsnį.

Pagal jį, tas, kas viešoje vietoje įžūliu elgesiu, grasinimais, piktybiškai tyčiodamasis arba vandališkais veiksmais demonstravo nepagarbą aplinkiniams ar aplinkai ir sutrikdė visuomenės rimtį ar tvarką, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, areštu arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Ką iš tiesų pasakė Tomilinas?

T. Tomilinas praėjusį ketvirtadienį parlamentarams svarstant Užsieniečių teisinės padėties įstatymą kvietė kolegas pasisakyti dėl motyvų, bet nustebo, kad valdančiųjų pozicija sutampa su Regionų frakcijos kolegos V. Valkiūno. Pastarasis keliomis minutėmis anksčiau piktinosi, jog žmogaus teisių gynėjai esą nori sunaikinti Lietuvos valstybę, prieštaravo, kad migrantai būtų vadinami pabėgėliais (reikalavo vadinti neteisėtais migrantais), aiškino, jog migrantai turi sėdėti kalėjimuose už neteisėtą veiką, siūlė prieštaraujantiems Vyriausybės pasiūlymams nedirbti prieš valstybę. 

REKLAMA
REKLAMA

„Jeigu ponas V. Valkiūnas čia jums atstovauja, tai aš tikrai raginčiau kolegas irgi pasisakyti dėl motyvų kitų, ne tiktai komiteto vadovų. Nes jeigu pono V. Valkiūno pozicija yra esminė, jo retorika yra tai, ką jūs bandote apginti, tai žinote, labai labai gaila“, - teigė tuomet T. Tomilinas. 

T. Tomilinas kartu su kitais kolegomis buvo pateikęs pasiūlymus teisės aktui, kuris apibrėžia migrantų padėtį Lietuvoje. Tuo metu buvo svarstoma pataisa, kad žurnalistai esant bet kokiam režimui galėtų patekti į migrantų apgyvendinimo vietas bei pasienį. 

V. Valkiūnas į tai atsakė taip: „Man T. Tomilino labai labai negaila. Nes matosi, kad jis tiek perprogramuotas tarptautinių bendruomenių, netarnauja Lietuvai, o šioje situacijoej vidaus reikalų ministrė pasielgė labai teisingai. Mes turime net būdami opozicijoje palaikyti, nes ji išlaikė rimtį, tvarką, kad nebūtų chaoso Lietuvoje. Buvo labai gerai pasielgta, teisingai. Ponai globalistai, T. Tomilinas ir jų komanda, baikit balamutinti ir klaidinti mūsų visuomenę ir dirbti prieš Lietuvą“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų