Tikrųjų herojų varžybose – ypatingas moters triumfas

Pačioje sostinės širdyje rimtas sujudimas – aplink Rotušę buvo išrikiuota ugniagesių gelbėtojų technika, būriavosi smalsuoliai. Ne, tai ne pratybos prieš artėjantį Europos futbolo čempionatą, tai jau tradicinės, penktą kartą vykstančios ugniagesių gelbėtojų varžybos.

Pakovoti dėl stipriausio Lietuvos ugniagesio vardo šiemet panoro ne tik geriausi šalies ugniagesiai gelbėtojai, bet ir svečiai iš Minsko, Varšuvos ir Sankt Peterburgo. Pasitikrinti jėgų iš viso panoro 124-i dalyviai.

„Tai yra kaip fizinio parengtumo testas. Ir aš manau, ir ugniagesiai diskutuoja tiek pas mus Lietuvoje, tiek užsienyje, kad tai turėtų būti egzaminas, jeigu nori tapti ugniagesiu gelbėtoju“, – pasakoja Vilniaus APGV viršininko pavaduotojas Evaldas Tamašauskas.

Specialius apsauginius drabužius, suslėgto oro aparatus ir kaukes, tai yra tokią pat ekipuotę, kokią naudoja gelbėdami žmonių gyvybes per gaisrus ir įvairias nelaimes, vilkintys ugniagesiai varžosi rungtyje, kuri susideda iš penkių etapų: lipimo į bokštą, svorio stūmimo daužant kūju, slalomo, vandens tiekimo ir nukentėjusiojo pernešimo.

REKLAMA

Visi etapai reikalauja begalinio ryžto, drąsos, ištvermės, tikslaus situacijos įvertinimo ir, žinoma, fizinių jėgų.

Pernai stipriausio ugniagesio titulą laimėjęs Laurynas Urbonavičius lygių neturėjo ir šiemet. Ne kartą prestižinėse varžybose užsienyje dalyvavęs vyriškis pademonstravo puikią fizinę formą, o tik finišavęs dar sugebėjo ir pajuokauti.

Bene daugiausiai ovacijų ir žiūrovų bei dalyvių palaikymo sulaukė vienintelė varžybose dalyvavusi moteris. Ugniagese gelbėtoja dirbanti Irmantė Baranauskaitė puikiai startavo ir atidavusi visas jėgas suklupo ties paskutiniu, penktuoju etapu. Kolegų raginama mergina iš paskutiniųjų bando apsikabinti manekeną ir nutempti jį į finišą.

Ugniagesei jėgų šiek tiek pritrūko ir finišo pasiekti nepavyko. Tačiau dėl to užsispyrusi merginai per daug nesisielojo, o paklausta, kodėl ryžosi tokiom be galo sunkiom varžybom, su šypsena atsako: su vyrais dirbu, su vyrai ir varžausi.

Šiemet Lietuvos ugniagesiai gelbėtojai jau užgesino daugiau kaip 5 tūkst. gaisrų, atliko daugiau kaip 4 tūkst. įvairiausių gelbėjimo darbų ir išgelbėjo 313 žmonių.

Plačiau apie tai – TV3 reportaže.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų