Tiesiogiai: Vyriausybė sprendžia dėl karantino griežtinimo

Sekmadienį į pirmąjį posėdį renkasi centro dešinės Vyriausybė, ji svarstys tolesnį COVID-19 valdymo planą.

Stebėkite tiesioginę posėdžio transliaciją:

„Vyriausybės posėdyje bus svarstoma, kaip toliau bus valdoma pandemija“, – BNS sakė premjerės atstovė spaudai Rasa Jakilaitienė.

Nuo 13.30 Vyriausybėje vyksta ministrų pasitarimas, ruošiama medžiaga Vyriausybės posėdžiui, kurią planuojama paskelbti netrukus.

Penktadienį vos gavusi Seimo įgaliojimus veikti premjerė Ingrida Šimonytė ir ministrai tarėsi su ekspertais dėl naujų priemonių mažinti COVID-19 plitimą.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys BNS tvirtino, kad bus tariamasi dėl žmonių judėjimo ribojimų, vakcinavimo, lovų gydymo įstaigose, slaugos ir globos įstaigų darbo, ugdymo. Jis teigė, kad ekspertai pasiūlė įversti naujas „rimtas nacionalinio lygio priemones“, tačiau neatskleidė, ar kalbama apie komendanto valandą.

I. Šimonytė anksčiau šią savaitę tvirtino, kad siekiant suvaldyti koronaviruso pandemijos plitimą reikės griežtinti karantino sąlygas, ir dėl jų žadėjo įsiklausyti į ekspertų nuomones.

Dulkys: siūloma priimti „rimtas nacionalinio lygio priemones“

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys šeštadienį, gruodžio 12 d., sakė, kad ekspertai dėl COVID-19 valdymo siūlė priimti „rimtas nacionalinio lygio priemones“.

„Ekspertai, panašu, mums bando parodyti ir pasakyti, kad atėjo metas rimtoms, nacionalinio lygio priemonėms, o ne lokalioms, taškinėms, kadangi mes tiesiog esame paleidę jau iš savo rankų patį valdymą“, – BNS šeštadienį sakė A. Dulkys.

Jis sakė kol kas negalintis sukonkretinti, kokius ribojimus sekmadienį svarstys Vyriausybė, tačiau pabrėžė, kad viena jų bus nukreipta į žmonių judėjimą.

„Tiesiog tai, ką mes su ekspertais aptarinėjome, nagrinėjome prie esamų skaičių, esamos situacijos, žinome, kad reikės priemonių, nukreiptų į žmonių judėjimą, reikės vidinių darbinių priemonių, susijusių su vakcinavimu, su stacionarinio gydymo įstaigų lovų, slaugos, globos įstaigų klausimais, dėl ugdymo įstaigų tarsimės.

REKLAMA

Galiu įvardinti tik šias krytis ir pasakyti, kad ekspertai labai pritaria, kad mūsų paskelbtas pagrindinis tikslas ir jo sudedamosios dalys, šita rodiklių kombinacija yra esminė, jei mes norime pajudėti iš mirties taško“, – sakė A. Dulkys.

„Pasakiau tiek, kiek galiu – rytoj renkasi Ministrų kabinetas, bus išklausyti galutiniai pasiūlymai, dar kartą bus bendraujama, visi analizuoja, galvoja (...). Aš į šitą klausimą negaliu atsakyti“, – BNS sakė A. Dulkys, paklaustas, ar bus siūloma įvesti komendanto valandą gyventojams draudžiant išeiti iš namų konkrečiomis valandomis.

Jis taip pat teigia, kad terminas, nuo kada nauji ribojimai būtų įvedami, priklausys nuo pačių priemonių.

„Man atrodo, žmonės yra įsitempę, įelektrinti ir yra labai negerai, kai priemonės atšaukinėjamos, kaitaliojamos kas keletą valandų ar dienų. Tad būtų gerai jas apgalvoti“, – tvirtino ministras.

A. Dulkio teigimu, bus siekiama kelių esminių tikslų: kad su COVID-19 užsikrėtusiais kontaktavę asmenys izoliuotųsi per dvi paras, susirgimų skaičius per parą neviršytų 200, o teigiamų testų skaičius, nemažinant jų apimčių, nesiektų 5 procentų, taip pat, kad šimtas žmonių neužkrėstų daugiau nei šimto kitų asmenų.

„Ekspertai pasakė, kad mes tikrai labai tiksliai ir aiškiai tikslus įvardinome, o žmonėms yra labai svarbu žinoti, kokį tikslą norime pasiekti, tada tampa aišku, kad juos pasiekus galima kalbėti apie atpalaidavimą ar tai, kad geriau valdome situaciją“, – teigė A. Dulkys. 

Pastarosiomis dienomis naujų susirgimų skaičius per parą perkopė 3 tūkst., registruojama po 30 mirčių. Kadenciją baigusi Sauliaus Skvernelio Vyriausybė nuo šios savaitės vidurio sugriežtino karantino sąlygas, tačiau naujoji valdžia, taip pat ir prezidentas Gitanas Nausėda, sprendimus vadina nepakankamais.


Rašyti komentarą...
n
nu
2020-12-13 14:27:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šitą straipsnį jau skelbėt šiandien ryte...Ar iki šiol dar vis nenusprendė? Tai ką jie ten tik darbą imituoja, atseit žiūrėkit dirbam net sekmadieniais kad algeles sau padvigubint...Dar tokios neapsisprendusios vyriausybės seniai neturėjom...tylios kiaulės...
Atsakyti
-22

A
As
2020-12-13 14:15:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Reikėjo srimo rinkimų nerengti, o visiems tada suremti pečius ir viską daryti, kad nepablogėtų situaciją. Dabar iš pridaryto pačių šudo bando varškę valgomą padaryti.
Atsakyti
-15

N
Nu nu
2020-12-13 14:13:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
O Vokietijoje uždaromos ne maisto parduotuvės ir mokyklos. Laikas ir pas mus taip pasielgti jau senai.
Atsakyti
-22

SKAITYTI KOMENTARUS (70)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų