Valdančioji Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų partija prezidento rinkimuose parems nepartinės Dalios Grybauskaitės kandidatūrą.

Už tokį sprendimą šeštadienį balsavo 88 prieš 9, susilaikė 19 partijos tarybos nariai.

D.Grybauskaitės kandidatūrą tarybą ragino paremti partijos vadovas premjeras Andrius Kubilius, pirmininko pavaduotoja Rasa Juknevičienė, taip pat laišką partijos nariams atsiuntęs posėdyje nedalyvavęs partijos Politikos komiteto pirmininkas europarlamentaras Vytautas Landsbergis, kai kurie kiti tarybos nariai.

Kai kurie kalbėjusieji posėdyje kritikavo tokius raginimus, ragindami nebalsuoti už D.Grybauskaitės kandidatūros palaikymą arba apskritai nukelti dar kiek vėlesniam laikui svarstymus dėl prezidento rinkimų.

Krikščionių demokratų atstovas buvęs parlamentaras Jonas Šimėnas piktinosi, jog dėl TS-LKD laikysenos prezidento rinkimuose "viskas buvo nuspręsta jau seniai".

"O kas beliko padaryti V.Landsbergiui, jei buvo privesta prie šitokio sprendimo? Kas liko L.Andrikienei, kai dabar ir V.Landsbergis pasitraukė? (...) Aš matau keletą problemų, mūsų partijos lyderiai vengia atsakomybės. (...) Aš manau, kad D.Grybauskaitė nėra Lietuvos gelbėtoja ir gelbėtojos mums nereikia. Iš premjero kalbos supratau, kad nėra čia labai daug tų problemų ir tą ekonominę krizę pergyvensim. (...) Nesuprasdamas, kas čia vyksta - ar atsitraukimas nuo savo idėjų, išminties demonstravimas ar saviapgaulė - noriu pakviesti nebalsuoti ir neparemti D.Grybauskaitės, nes ji neprašo mūsų paramos. Ji sako, kad yra nepriklausoma", - kalbėjo J.Šimėnas.

REKLAMA

Krikščionys demokratai anksčiau yra siūlę partijai kelti V.Landsbergio kandidatūrą.

TS-LKD Klaipėdos skyriaus pirmininkas Naglis Puteikis sakė pasigedęs remiamos pretendentės programinių nuostatų, galimybės gauti atsakymus į rūpimus klausimus.

"Labai svarbu, kokia yra programa ir nuostatos. Aš tikėjausi, kad šioje tribūnoje stovės kandidatė į prezidentus ir mes galėsime paklausti. Pavyzdžiui, aš norėjau paklausti, ar "jūs paremsite vieną, ar likusius aštuonis Konstitucinio Teismo teisėjus, priėmusius sprendimą dėl "Leo LT". (...) Labai tikėjausi, kad prie D.Grybauskaitės laiško bus pridėti bent dešimties idėjų punktai", - kalbėjo N.Puteikis.

Tuo metu partijos pirmininko pavaduotoja krašto apsaugos ministrė R.Juknevičienė teigė, jog apie prezidento rinkimus partijos vadovybė pradėjo galvoti ir jiems ruoštis jau prieš dvejus metus ir sprendimas remti D.Grybauskaitę - gerai apgalvotas, kalbantis ir su ja pačia, besiaiškinant jos nuostatas.

R.Juknevičienė tikino, jog šiuo atveju sprendimą dėl partijos laikysenos šalies vadovo rinkimuose turi lemti "ne partiniai, o valstybės interesai".

"Mes galime dalyvauti tame rinkimų žaidime, kur partija dalyvautų ir būtų matoma. Bet turime apsispręsti, ar norime dalyvauti, ar norime laimėti. D.Grybauskaitė yra galinti laimėti kandidatė ir tinkama būti prezidente. Žmonės taip pat nori nepartinio prezidento, todėl turime atsižvelgti ir į jų nuostatas", - sakė R.Juknevičienė.

Kandidatuoti prezidento rinkimuose atsisakiusieji V.Landsbergis bei europarlamentarė Laima Andrikienė partijos tarybos posėdyje šeštadienį nedalyvavo.

V.Landsbergis savo poziciją išdėstė partijai atsiųstame laiške.

Jis paragino partijos tarybą remti Dalios Grybauskaitės kandidatūrą prezidento rinkimuose bei pasistengti, kad "nereikėtų nė antrojo rinkimų turo".

"Nemaža partijos padalinių, taip pat Lietuvos Sąjūdis, iškėlė mano kandidatūrą prezidento rinkimams. Neraginau to daryti, tad juolab esu dėkingas už pasitikėjimą ir gerą nuomonę, kad galėčiau, jei būčiau išrinktas, šias pareigas nešti.

REKLAMA

Esate jau pastebėję, kad nuo pat pradžių traktuoju savo kandidatūrą kaip atsarginę ypatingam atvejui, nepradėjau kampanijos ir nerenku parašų. Tarybos posėdyje kovo septintąją negaliu dalyvauti dėl išankstinių įsipareigojimų kitur, bet jokių debatų dėl mano kandidatūros, kad galbūt Taryba ją keltų rinkimams, tikrai nereikia. Nutarkite remti Dalią Grybauskaitę. Pasistenkim, kad nereiktų nė antrojo rinkimų rato, nes jo data pastumta kažin ar Konstitucijai neprieštaraujančiu būdu. Kuo mažiau sumaišties", - rašoma V.Landsbergio laiške partijos tarybai.

Europarlamentaras teigė savo poziciją viešai paaiškinsiąs grįžęs į Lietuvą kitą savaitę.

"Jeigu iškelsite mano kandidatūrą Europos Parlamento rinkimams ir būsiu išrinktas, noriai dirbsiu ten", - rašo V.Landsbergis.

Šeštadienį vykstančioje TS-LKD taryboje šios partijos pirmininko pavaduotoja Irena Degutienė perskaitė ir Dalios Grybauskaitės laišką, adresuotą tarybos nariams.

Jame pretendentė pažymi, kad prezidento rinkimuose dalyvaus kaip nepriklausoma kandidatė, tačiau yra "atvira visuomeninių organizacijų ir politinių partijų paramai".

"Savo patirtį ir gebėjimus noriu skirti tam, kad visi drauge kurtume pasitikinčią ir stiprią Lietuvos valstybę, patikimą demokratinių Vakarų partnerę. Tikiu, kad politika turi būti morali, skaidri ir privalo tarnauti piliečiams.

Vertinu Tėvynės Sąjungą-Lietuvos krikščionis demokratus, kaip valstybei atsidavusią politinę jėgą, kuri Lietuvai yra daug padariusi ir, tikiu, dar daug nuveiks ateityje. Šiuo metu partijos vadovaujama Vyriausybė daro tai, kas būtina šaliai, kartais klysta, tačiau sugeba tai pripažinti ir taisyti", - rašoma D.Grybauskaitės laiške.

Pasak jos, TS-LKD - "patikima jėga, kurios talkos prireiks atremti Lietuvai kylančius iššūkius".

"Suprantu, kokią atsakomybę prisiimu dalyvaudama rinkimuose šiuo sudėtingu permainų laikotarpiu, tačiau mane įkvepia žinojimas, kad sunkumai mus sutelkia - tą visi patyrėme per devyniolika Nepriklausomybės metų", - teigiama prezidento rinkimuose ketinančios rungtis D.Grybauskaitės laiške.

REKLAMA

Kalbėdamas tarybos posėdyje konservatorių lyderis Andrius Kubilius savo ruožtu ragino "galvoti ne tiek apie partijos interesus, kiek apie Lietuvos interesus".

"Partija gal ir galėtų svarstyti, kad būtų gerai turėti savą partinį kandidatą, nepaisant to ar jam pavyktų laimėti rinkimus ar ne, tuo tarpu Lietuvai būtų geriausia jau pirmajame rinkimų ture išsirinkti geriausią prezidentą ar prezidentę. Ir tai galime padaryti", - sakė A.Kubilius.

Penktadienį posėdžiavęs konservatorių partijos prezidiumas nutarė partijos tarybai siūlyti prezidento rinkimuose paremti eurokomisarės D.Grybauskaitės kandidatūrą.


Rašyti komentarą...
T
Tomas J.
2009-03-07 13:08:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Landsbergio poelgis rodo, kad jis šlykščiai pasielgė su L.Andrikiene. Landsbergio elgesys - Kubiliaus plano dalis. Kubiliaus planas (daugiau kaip metų senumo) - prastumti į prezidento postą Grybauskaitę. Kubilius jau prieš 15 mėnesių buvo apsisprendęs dėl Grybauskaitės. Apie tai rašė žurnalistas A.Bačiulis pernai kovo mėn. straipsnyje "Prezidento rinkimai: D.Grybauskaitė prieš V.Adamkų" (rasite Googlėje).

TS-LKD vadovai rinkimuose remia okupacijos laikų aktyvią komunistę.
Šio fakto akivaizdoje noriu paklausti tautininkų ir krikdemų: ar nesijaučiate padarę klaidą pereidami pas konservatorius? Juk laiku perspėjau kad to nedarytumėte...

Buvo tokios antikomunistinės partijos:
- Lietuvos Demokratų partija,
- Lietuvos Laisvės Lyga,
- Lietuvos Politinių Kalinių ir Tremtinių Sąjunga,
- Lietuvių Tautininkų Sąjunga,
- Lietuvos Krikščionių Demokratų partija, ir t.t.
Šiandien jų nebėra, jos visos įsiliejo į konservatorių partiją ir tokiu būdu kaip antikomunistinės jėgos jos išnyko.

Išnyko ar buvo sunaikintos? Pagalvokite apie tai.
Aš konservatorius kaltinu sąmoningu, planingu antikomunistinių organizacijų naikinimu.
Atsakyti
0

s
s>apatiniam
2009-03-07 14:14:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
svarbu tvarkingai tartum knygoje viska isdestyti:))) su pastraipomis, visais skiriamaisiais zenklais ir k.t. slamstu kuris tinkle nadaro niekam ispudzio:))) Rasytojas arba gatava texta gavo arba gyvena kazkur akmens amziuje....
Pabandzius pazvelgti i sito pezalo esme - pamatome,kad esmes nera jokios:))) NIEKINIS PAVAPALIOJIMAS APIE NIEKA !!!!
Atsakyti
0

t
to: s
2009-03-07 14:31:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
tu nesveikas... tave siutina tvarkingas rašymas, su skyrybos ženklais ir t.t.?? Tai ką tu darai knygą ar laikraštį į rankas paėmęs?
Meti į ugnį ir į batų padus patrini rankas?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (11)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų