Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniaus regiono apylinkės teisme išnarpliota smurto artimoje aplinkoje byla, kurios epicentre atsidūrė smurtavęs tėvas ir nukentėjusi jo nepilnametė dukra. Jie abu smurto akimirką buvo apsvaigę nuo alkoholio.

Vilniaus regiono apylinkės teisme išnarpliota smurto artimoje aplinkoje byla, kurios epicentre atsidūrė smurtavęs tėvas ir nukentėjusi jo nepilnametė dukra. Jie abu smurto akimirką buvo apsvaigę nuo alkoholio.

REKLAMA

Bylos duomenimis, kaltinamasis Audrius I. nežymiai sutrikdė savo šeimos nario sveikatą. 2021 m. liepos 18 d. apie 3.45 val. name, būdamas neblaivus (2,19 promilių iškvėptame ore), žodinio konflikto su dukterimi K. I. metu, vyras metalinėmis kopėčiomis, skirtomis užlipti į dviaukštę lovą, tyčia sudavė savo dukteriai du smūgius į dešinįjį petį ir kartą į dešinę koją.

Taip jis padarė dukrai poodinę kraujosruvą dešiniojo peties ir žasto srityje, paviršinį odos nubrozdinimą blauzdoje. Sužalojimai kvalifikuoti kaip nežymus sveikatos sutrikdymas. Po šio išpuolio jam buvo uždrausta artintis prie nukentėjusiosios.

Bet 2021 m. rugpjūčio 11 d. apie 23.30 val. jis vėl įsivėlė į konfliktą su dukra. Šįkart jai sudavė kumščiu į galvą. Taip pat jis patraukė už atlošo kėdę, ant kurios sėdėjo K. I., todėl mergina pargriuvo ir susižalojo akį.

REKLAMA

Konfliktas dėl buto

Kaltinamasis Audrius I. teisme prisipažino padaręs nusikalstamas veikas. Paaiškino, kad konfliktai vyksta dėl namo dokumentų. Dukra, būdama neblaivi, jį provokuoja. Jis išsikraustė gyventi į nuomojamą butą, kad nebūtų konfliktų.

Pirmą kartą jis atėjo į namus pasiimti drabužių, su dukra susikivirčijo ir jis nesusivaldęs sudavė dukrai. Sudavė dėl to, kad buvo neblaivus. Teigė, kad pasielgė netinkamai. Antrą kartą taip pat atėjo pasiimti daiktų, nors tuo metu jam buvo uždrausta lankytis namuose.

REKLAMA
REKLAMA

Jis iš anksto nesiruošė imtis kažkokių veiksmų prieš dukrą, bet kai susiginčijo, nesusivaldė. Būdamas blaivus jis taip pat ginčijasi su dukra, bet muštynių nebūna. Vyras teigė, kad pasimokė ir padarė išvadas, žino, jog daugiau tai nepasikartos.

Kaltinamasis pridūrė, kad dirba, o nuo paskutinio įvykio alkoholio beveik nevartoja, ateityje jo apskritai atsisakys. Su dukra kol kas bendrauja tik telefonu, santykiai normalūs, jos atsiprašė, ji sakė, kad jam atleidžia. Klausimus dėl buto taip pat išsprendė.

Merginos liudijimas

Iš ikiteisminio tyrimo metu duotų nukentėjusiosios K. I. parodymų nustatyta, kad 2021 m. liepos 18 d. apie 3.45 val. ji buvo namuose. Tą vakarą ji buvo išgėrusi alkoholio. Į namus grįžo jos tėvas, kuris buvo neblaivus, ėmė klausinėti, kur jo sūnus.

K. I. pasakius, kad sūnus išvykęs į Vokietiją, Audrius I. supyko, ėmė konfliktuoti ir, paėmęs metalines kopėčias, stovėjusias prie jos dvigulės lovos, trenkė jomis tris kartus. Tada mergina nubėgo pas kaimynę, kuri iškvietė policiją ir greitąją medicinos pagalbą. Dėl sužalojimų K. I. gydėsi, buvo nedarbinga. 

REKLAMA
REKLAMA

Teismo verdiktas

Teismas nusprendė pripažinti Audrių I. Kaltu dėl abiejų smurto artimoje aplinkoje epizodų. Už kiekvieną atskirai paskirtas laisvės apribojimas vieniems metams.

Paskirtos bausmės buvo iš dalies subendrintos ir paskirta galutinė bausmė – laisvės apribojimas be intensyvios priežiūros vieniems metams šešiems mėnesiams.

Nuspręsta įpareigoti nuteistąjį du mėnesius dalyvauti elgesio pataisos programoje ir uždrausti jam bausmės atlikimo laikotarpiu vartoti psichiką veikiančias medžiagas.

Nuosprendis per 20 dienų nuo paskelbimo, kaltinamojo – nuo nuosprendžio kopijos išsiuntimo dienos, gali būti apskųstas Vilniaus apygardos teismui, apeliacinį skundą paduodant per Vilniaus regiono apylinkės teismo Švenčionių rūmus.

Ankščiau žmonės darė nusikaltimus,o dabar jų nebeliko.Liko tik kažkokios veikos.O kur nusikaltimai?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų