„Teroristė“ E. Kusaitė rūpinsis seneliais ir vargšais Terorizmu kaltinta mergina ėmėsi socialinio darbo

Tarptautinės teroristinės organizacijos kūrimu kaltinta ir dėl to išteisinta klaipėdietė Eglė Kusaitė (jai dabar 24 metai) dar nežino, ką veiks toliau. Ar skųs šį sprendimą ir toliau kovos už savo visiško nekaltumo įrodymą, ji dar nežino.

– Esate pripažinta kalta, kad norėjote sprogdintis kažkur Rusijoje ir nužudyti bei įbauginti kuo daugiau žmonių. Priimta nutartis, kad kalėti nebereikės. Ką darysite toliau? Bylinėsitės dėl išteisinimo ar tiesiog norėsite, kad nuo jūsų atstotų?

– Dabar dar konkrečiai negaliu atsakyti. Reikia su advokatais kalbėti ir tartis. Manau, kad mane turėjo tiesiog išteisinti. Jokio nusikaltimo nebuvo. Nei aš ten rengiausi daryti tą teroro aktą, nei ką. Dabar dar kalbėsiuosi su advokatu. Nesu visai apsisprendusi.

– Sėdėsite ant jūros kranto ir galvosite?

– Panašiai, nes esu pavargusi. Labai.

– Kaip manote, ar nutartį skųs kaltinimą palaikantys Generalinės prokuratūros prokurorai? Ar jie prašys teisiškai įprasminti idėją, kad kūrėte tarptautinę teroristinę organizaciją?

REKLAMA

– Už prokurorus nieko negaliu atsakyti. Čia jau jų reikia klausti. Manau, kad jie sąžiningai pasielgtų neskųsdami.

Kiek žinoma, šiuo metu užsiimate labdaringa veikla – dirbate savanore?

– Taip. Dirbu organizacijoje „Caritas“. Lankau senus žmones, jei reikia. Užsiimame labdara. Iš užsienio gautą paramą išdalijame vargšams. Jokio atlygio už tai negaunu.

– O ateityje? Kokią karjerą, kokį gyvenimą planuojate, ką ketinate veikti?

– Mano planuose visuomet buvo socialinis darbas, būtent tokia veikla. Todėl ir ateityje ieškosiu ko nors, kas susiję su socialine veikla.

– Konkretesnių planų neturite?

– Gal užteks tiek, kiek pasakiau. Advokatas yra pataręs per daug nekalbėti.

– Ar šiandien islamas jums tebėra svarbus?

– Taip. Tik tiek ir tegaliu pasakyti.

– Jau daug laiko gyvenate Vilniuje. Teismas neleidžia išvykti į Klaipėdą ilgiau nei savaitei. Draugų, draugių Vilniuje turite?

– Yra šiokių tokių pažįstamų. Nežinau, ar galėčiau vadinti juos draugais. Yra bendraamžių pažįstamų. Nežinau, ar galima sakyti, kad tai draugai. Daugiausia esu dėkinga tiems žmonėms, kurie mane palaikė – sesei Nijolei Sadūnaitei, kunigui Robertui Grigui ir visiems kitiems.

*****

Vilniaus apygardos teismas pripažino merginą kalta dėl pasikėsinimo surengti teroro aktą ir skyrė dešimties mėnesių bausmę, tačiau ši ją jau atliko ikiteisminio tyrimo metu, kai buvo sulaikyta Lietuvos teisėsaugininkų.

Teismo kolegija, vadovaujama Virginijos Švedienės, nerado įrodymų, kad E. Kusaitė gali būti apkaltinta tarptautinės teroristinės organizacijos sukūrimu. Beliko kaltinimas kėslais kažkur kažkaip susisprogdinti Rusijos federacijos teritorijoje.

Merginos paskutinė ginamoji kalba išversta į anglų kalbą ir išsiųsta tarptautinėms žmogaus teisių padėties stebėseną vykdančioms organizacijoms – „Freedom House“, „Human Rights Watch“ ir kitoms. E. Kusaitės 16 puslapių kalba pateko ir į Europos Parlamentą. Ja, portalo balsas.lt duomenimis, domisi Suomijos atstovai – jie jau yra susidūrę su Maliko ir Khadizhar Gatajevų bei kitų čečėnų bylomis, kurios, jų nuomone, labai panašios į sufabrikuotas.

REKLAMA

Kaltinimą terorizmo byloje palaikantis prokuroras Mindaugas Dūda prašo E. Kusaitę įkalinti 10 metų.

E. Kusaitė kaltinama tuo, kad neva kūrė organizuotą grupę teroro aktui vykdyti, dalyvavo organizuotos grupės teroro aktui vykdyti veikloje, rengėsi įvykdyti teroro aktą sprogdindama save strateginės reikšmės objekte ir taip sukelti pavojų daugelio žmonių gyvybei ir sveikatai bei siekdama, kad dėl to atsirastų sunkių padarinių – per sprogimą būtų nužudyta ir įbauginta kiek galima daugiau žmonių.


Rašyti komentarą...
A
Algimantas Končius
2013-06-04 14:12:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
E.Kusaitė Lietuvai niekuom nenusikalto ir nėra kaltinama. Ką norėjo ar nenoeėjo daryti Rusijoje, jos asmeninis reikalas ir tuo ją kaltinti negali jokie Rusijos pakalikai prokurorai Dūdos, Lauciai ir kiti. E.Kusaitės išteisinti nereikia, ją privalo teismas reabilituoti (anksčiau ar vėliau taip ir bus) ir prteisti didelę kompensaciją, kai nekaltai nukentėjusią nuo nusikaltėlių prokurorų bei VSD darbuotojų.
Atsakyti
-2

l
lika
2013-06-04 13:49:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vienintelis portalas kuris palygibus yra objektyvus
Atsakyti
-1

A
Adomas
2013-06-04 14:38:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Viena boba turgui pasake,kad kazkas kazka nori susprogdint ir musu kvailiu šalelei prasideda ilgus metus trunkantys teismai.Butu juokinga jei verkt nesinoretu
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (19)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų