Kauno policija aiškinosi, kokiomis aplinkybėmis iš 74 metų O. S. M. sukčiai pavogė  310 tūkstančių litų.

Tyrimo metu operatyviai nustatyti asmenys, į kurių banko sąskaitas nukentėjusioji pervedė įvairias pinigų sumas, taip pat asmenys, kurie gautas pinigų sumas išgrynino.

Dalis asmenų, pasinaudodami bankomatu, pinigus išgrynino patys, dalis tai padarė banko skyriuose, tačiau visi pinigus išgryninę asmenys juos perdavė ikiteisminio tyrimo metu nenustatytam asmeniui ir už tai gavo atlygį. 

Siekdami kuo geresnių tyrimo rezultatų, pareigūnai bendradarbiavo su įvairių Lietuvos bankų atstovais, Alytaus pataisos namų darbuotojais. Tyrimo metu apklausti liudytojai iš įvairių Lietuvos miestų: įtariamųjų tėvai, broliai, seserys, draugai. Gauta informacija apie įtariamųjų ir kitų asmenų banko sąskaitas, atliekamas finansines operacijas, išanalizuota ryšio priemonėmis perduodama informacija, norint apklausti, sulaikyti ir surasti visus asmenis, kurie padėjo įvykdyti nusikalstamą veiką, bendradarbiauta su kitais Lietuvos policijos komisariatais.

Tyrėjai sulaikymus ir liudytojų apklausas vykdė įvairiuose Lietuvos miestuose.

Šiuo metu nustatyta 10 įtariamųjų iš Panevėžio, Kupiškio, Utenos, Jonavos, Ukmergės, Rokiškio, Širvintų r., Biržų. Visi jie apklausti, jiems pareikšti įtarimai ir paskirtos kardomosios priemonės. Du įtariamieji sulaikyti prie nukentėjusios namų, kai ikiteisminis tyrimas jau buvo pradėtas.

Įtariamieji atvyko pas O. S. M. paimti pinigų, tačiau nukentėjusioji operatyviai susisiekė su pareigūnais, atliekančiais ikiteisminį tyrimą, ir asmenys buvo sulaikyti.

Taip pat yra nustatytas pagrindinis nusikalstamos veikos organizatorius. Tai 30 metų V. V., kuris už anksčiau padarytus nusikaltimus šiuo metu atlieka bausmę Alytaus pataisos namuose. V. V. baudžiamojoje byloje pareikštas įtarimas dėl sukčiavimo. Sukčius prisipažino organizavęs ir padaręs nusikalstamą veiką, tačiau bendrininkų neįvardija.

Be to, laikinai yra apribotos nuosavybės teisės į daugelio įtariamųjų banko sąskaitas, uždraustos bet kokios piniginių lėšų išskaitos. Pareigūnų turimais duomenimis, įtariamųjų šioje baudžiamojoje byloje gali būti ir daugiau. Ikiteisminis tyrimas tęsiamas, jį organizuoja ir kontroliuoja Kauno apygardos prokuratūros prokurorai.  

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų