Teismas: Vilniaus valdžia neteisėtai pardavė pastatą Subačiaus gatvėje

Vilniaus valdžia neteisėtai pardavė ūkinį pastatą Subačiaus gatvėje bendrovei „Vilniaus betono demontavimo technika“, nutarė teismas.

Lietuvos apeliacinis teismas rugsėjo 29 dieną paskelbė, kad savivaldybė pažeidė gyventojų, turėjusių pirmumo teisę įsigyti turtą, teises.

Pasak teismo, gyventojai aukciono neginčijo ir tik jam įvykus prašė jo rezultatus pripažinti negaliojančiais, tačiau butų savininkai savivaldybės prašė stabdyti aukcioną.

„Savivaldybė nurodė, kad toks prašymas galėtų būti svarstomas, jei gyventojai pateiktų trūkstamus dokumentus ir pageidaujamo privatizuoti objekto duomenis. Tai reiškia, kad egzistavo asmenys, kurie turėjo teisę turtą įsigyti pirmiau ir tokiu būdu savivaldybė pažeidė jų teises“, – rašoma teismo nutartyje.

Teismas paliko galioti 2019 metų liepą Vilniaus apygardos teismo priimtą nutartį – teismas panaikino savivaldybės ir bendrovės 2015 metais pasirašytą sandorį, pritaikė restituciją – savivaldybė atgauna  pastato dalį, o įmonė – sumokėtus 16,5 tūkst. eurų.

Teisme gyventojai siekė, kad aukcione parduotas ūkinis pastatas Subačiaus g. 12 būtų pripažintas gyvenamųjų namų priklausiniu, kurį jie turi teisę privatizuoti pirmi, taip pat pripažinti negaliojančiu jo pardavimo sandorį.

Aukcione savivaldybė pardavė didžiąją dalį ūkinio pastato bei dalį sklypo.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų