Šiaulių miesto apylinkės teismas trečiadienį patenkino prokuratūros prašymus ir mėnesiui suėmė į korupcijos skandalą įsivėlusius Šiaulių tarybos narius Igorį Strupeikį ir Romaną Čokovą.
Šiems tarybos nariams yra pareikšti įtarimai dėl reikalavimo duoti didelės vertės kyšį.
Opozicinė konservatorių partija antradienį iš savo gretų pašalino į korupcijos skandalą įsivėlusį Šiaulių miesto tarybos narį I.Strupeikį bei rekomendavo jam atsistatydinti iš Šiaulių miesto tarybos nario posto.
Tokį sprendimą antradienį priėmė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Šiaulių skyriaus taryba.
,,Mes pašaliname Igorį Strupeikį iš partijos ir įpareigojame Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos Šiaulių skyrių suspenduoti jo veiklą. Taip pat buvo pasiūlyta jam pačiam atsistatydinti iš tarybos nario posto", - BNS sprendimą komentavo Tėvynės Sąjungos Šiaulių miesto skyriaus pirmininkas Jonas Bartkus.
Kitą įtariamąjį R.Čokovą antradienį iš partijos pašalino ir ,,tvarkiečių" prezidiumas.
Abu Šiaulių miesto savivaldybės tarybos narius - ,,Tvarkos ir teisingumo" partijai priklausiusį R.Čokovą ir tuometinį Tėvynės sąjungos narį I.Strupeikį pirmadienį sulaikė Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai. Iš pradžių politikai buvo sulaikyti dviem paroms.
,,Sprendimas dėl R.Čokovo buvimo partijoje brendo jau seniai. Dėl savo veiklos, kuri kėlė labai daug klausimų partiečiams, tarybos narys neseniai buvo atleistas iš partijos skyriaus pirmininko pareigų, neteko frakcijos vadovo Šiaulių miesto savivaldybėje pareigų. Tolesnis R.Čokovo buvimas partijoje jau buvo tik laiko klausimas. Pareigūnų veiksmai šiame procese padėjo tašką, po kurio mes atsiribojame nuo buvusio partiečio", - sakė partijos Tvarka ir teisingumas pirmininko pirmasis pavaduotojas Valentinas Mazuronis.
Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas gavus duomenų, kad už palankaus sprendimo priėmimą Šiaulių miesto taryboje buvo reikalaujama daugiau nei 100 tūkstančių litų kyšio, pranešė STT.
Žiniasklaidos pranešimais, R.Čokovą ir I.Strupeikį galėjo įklampinti Šiaulių detaliųjų planų tvirtinimo užkulisiai.
Abu politikai buvo itin aktyvūs svarstant šį klausimą - dėl vienų sklypų tvirtinimo jie buvo kategoriškai prieš, o kitus stengėsi prastumti su stebėtinu atkaklumu.
Įtariama, kad šiauliečiai reikalavo daugiau kaip 100 tūkstančių litų kyšio.
Tikėtina, kad tikrą sumaištį Šiaulių savivaldybėje sukėlusiame tyrime gali atsirasti ir daugiau politikų bei verslininkų pavardžių.