Teismas: Puteikio komentarai apie žurnalistą neatitinka tikrovės

Klaipėdos apylinkės teismas šią savaitę pripažino neatitinkančiais tikrovės Seimo nario Naglio Puteikio komentarus apie buvusį LRT televizijos naujienų tarnybos vadovą Audrių Matonį.

Teismas taip pat paskelbė, kad tikrovės neatitinka ir N. Puteikio teiginiai apie pačią LRT.

Neatitinkančiu tikrovės pripažintas šis N. Puteikio teiginys: „Tai turiu faktą. Panoramos yra vyr. redaktorius Matonis. Štai šita įstaigėlė prekiauja poveikiu, pardavinėja eterį ir reportažus korporacijoms. Faktas. Ir dangsto LRT Taryba šitą biznį. Jo, faktas konkretus gerbiamas Matoni, jūs visai negerbiamas, jūs esate sukčius, kuris prekiaujate poveikiu. O jūs Tarybos pirmininke, dangstote šitą (...) schemą“.

Taip parlamentaras kalbėjo šiemet sausį „Lietuvos ryto“ televizijoje transliuotoje laidoje „Nuoga tiesa“.

Anot teismo, šie teiginiai pažeidžia dalykinę reputaciją ir žemina A. Matonio garbę bei orumą, taip pat menkina LRT dalykinę reputaciją.

Klaipėdos apylinkės teismas konstatavo, kad N. Puteikis išsakė ne nuomonę, o teiginį, kuris turėtų būti suprantamas kaip neginčytinas faktas.

„Pats atsakovas kelis kartus pakartojo: „faktas konkretus“, – rašoma teismo sprendime.

Anot jo, Seimo narys nepagrįstai apkaltino A. Matonį ir LRT padarius nusikaltimus.

„Terminai „prekyba poveikiu“, „sukčiavimas“ suprantami kaip nusikalstamos veikos, atsakovo kaltinimai ieškovams dėl jų padarymo yra nepagrįsti“, – teigiama sprendime.

LRT ir A. Matonis prašė neatitinkančiais tikrovės pripažinti ir kitur išsakytus N. Puteikio teiginus, pavyzdžiui, kad „LRT yra tapusi politinių ir ekonominių užsakymų stalu“, tačiau teismas su tuo nesutiko.

N. Puteikis įpareigotas per 14 dienų nuo sprendimo įsiteisėjimo dienos paneigti tikrovės neatitinkantį teiginį. Šis teismo sprendimas gali būti skundžiamas aukštesnės instancijos teismui.


Rašyti komentarą...
N
Naglis Puteikis
2018-12-23 17:05:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nors teismas pripažino, kad klaipėdietis parlamentaras Naglis Puteikis pažeidė žurnalisto garbę ir orumą, tačiau po ketvirtadienį Klaipėdos miesto apylinkės teismo teisėjos Rasos Augustės paskelbto sprendimo politikas finansiškai ne tik nenukentėjo, bet net ir praturtėjo.
Štai tie politiko išsakyti teiginiai, kurie, teismo sprendimu, priskirtini nuomonei ir kurių paneigti neprašoma:
„Jau daug metų LRT yra tapusi politinių ir ekonominių užsakymų stalu, kuriame tie politikai, kurie draugauja su grupe draugų, gauna teigiamus reportažus ir teigiamas laidas, o kurie oponuoja valdžiai arba LRT, yra tenai visą laiką prausiami, nesuteikiant jiems galimybės kalbėti priešingai.“
„Noriu atkreipti dėmesį į Žinių tarnybai vadovaujantį A. M. – jis tenkina ne tik politinius užsakymus, bet ir ekonominius. Iš esmės A. M. prekiauja poveikiu, jis organizuoja šališkus reportažus, nukreiptus prieš viešą interesą, jis organizuoja tokius reportažus konkrečių korporacijų užsakymu, pagal tenkinančius korporacinius užsakymus“.
„LRT seniai nebėra visuomeninis transliuotojas. Jis yra užsakymų stalas, vykdantis ekonominius užsakymus, tarsi jis būtų laisvos rinkos institutas. […]“.
Ketvirtadienį paskelbtas Klaipėdos miesto apylinkės teismo sprendimas gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui.
Štai šiuos teiginius teismas įpareigojo dabar jau kandidatą į prezidentus paneigti „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „Nuoga tiesa“: „Tai turiu faktą. Panoramos yra vyr. redaktorius Matonis. Štai šita įstaigėlė prekiauja poveikiu, pardavinėja eterį ir reportažus korporacijoms. Faktas. Ir dangsto LRT Taryba šitą biznį. Jo, faktas konkretus Gerbiamas Matoni, jūs visai negerbiamas, jūs esate sukčius, kuris prekiaujate poveikiu. O jūs Tarybos pirmininke, dangstote šitą […] schemą“.
Priminsime, jog kitoje civilinėje byloje N. Puteikiui kartu su bylinėjimosi išlaidomis buvo priteista beveik 6000 eurų, kuriuos jis įpareigotas sumokėti minėtam verslininkui D. Nedzinskui ir advokatui Vytautui Markevičiui. Šį sprendimą politikas tada žadėjo skųsti.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų