• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kauno apylinkės teismas trečiadienį planuoja pradėti nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje už rengimąsi šnipinėti Rusijai bausmę atliekantis Algirdas Paleckis yra kaltinamas šmeižimu ir partizanų niekinimu.

Kauno apylinkės teismas trečiadienį planuoja pradėti nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje už rengimąsi šnipinėti Rusijai bausmę atliekantis Algirdas Paleckis yra kaltinamas šmeižimu ir partizanų niekinimu.

REKLAMA

Šią bylą bandyta atversti sausio mėnesį, tačiau tąkart teismo posėdyje negalėjo dalyvauti nukentėjusiojo statusą byloje turintis Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Laurynas Kasčiūnas, tad posėdis buvo atidėtas.

Trečiadienį teismo posėdžio metu planuojama pradėti bylos nagrinėjimą, apklausti kaltinamąjį A. Paleckį, nukentėjusįjį L. Kasčiūną ir liudytoją eksparlamentarą Audrių Naką.

Kaip anksčiau pranešė prokuratūra, ši byla teismui perduota praėjusių metų lapkritį.

Anot teisėsaugos, ikiteisminio tyrimo duomenimis, 2022 m. rugsėjį A. Paleckis, atlikdamas laisvės atėmimo bausmę Kauno kalėjime, per visuomenės informavimo priemonę telefoninio pokalbio metu, įtariama, šmeižė Seimo narį, NSGK pirmininką L. Kasčiūną. Vieno socialinio tinklo kanale kaltinamasis, manoma, tyčia viešai išsakė apie jį melagingus, tikrovės neatitinkančius bei jį žeminančius teiginius.

REKLAMA
REKLAMA

Anot prokuratūros, tyrimo metu taip pat buvo surinkta pakankamai duomenų, leidžiančių pagrįstai teigti, kad 2022 m. spalį A. Paleckis viešai pritarė tarptautiniams nusikaltimams, SSRS ar nacistinės Vokietijos nusikaltimams, juos neigė ar šiurkščiai menkino.

REKLAMA

Tyrimo duomenimis, per tą pačią viename socialiniame tinkle transliuojamą visuomenės informavimo priemonę, iš laisvės atėmimo vietos telefoninio pokalbio metu, pasisakydamas apie Lietuvos pokario ginkluotą rezistenciją, A. Paleckis pateikė Lietuvos pokario ginkluotą rezistenciją kaip JAV padarytą žalą Lietuvai, įtariama, menkino pokario ginkluotos rezidencijos dalyvius, priskirdamas jiems tik neigiamus kovos motyvus ir nutylėdamas rezistencinės kovos tikslą ginti Lietuvos laisvę.

REKLAMA
REKLAMA

Kaltinimų sulaukęs A. Paleckis savo kaltės nepripažįsta. Vyro atsakomybę sunkina tai, kad nusikalstamą veiką jis padarė, būdamas teistas už tyčinį nusikaltimą neišnykus teistumui, t. y. būdamas recidyvistu.

Už žmogaus šmeižimą A. Paleckiui gresia laisvės atėmimas iki vienerių metų, o viešą pritarimą tarptautiniams nusikaltimams – iki dvejų metų.

Praėjusių metų birželį Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT), kasacine tvarka išnagrinėjęs A. Paleckio šnipinėjimo bylą, nutarė, kad vyras ne šnipinėjo, o rengėsi šnipinėti Rusijai. LAT pusmečiu – iki 5 metų ir 6 mėnesių – sutrumpino nuteistajam skirtos laisvės atėmimo bausmės trukmę.

Bylos duomenimis, A. Paleckis su nuo baudžiamosios atsakomybės atleistu verslininku Deimantu Bertausku nuo 2017 m. vasario iki 2018 m. spalio, veikdami organizuotoje grupėje su Rusijos žvalgybos pareigūnais ir kitais asmenimis, Rusijos Federalinės saugumo tarnybos pavedimu vykdė paskirtą užduotį – Lietuvoje už piniginį atlygį rinko Rusijos tarnybą dominančią informaciją, tai yra duomenis apie Sausio 13-osios bylą tyrusius pareigūnus, bylą nagrinėjusius teisėjus, apie galimybes pagerinti vieno iš byloje teisiamo asmens kalinimo sąlygas, taip pat informaciją apie kitas su Rusijos agresija prieš Lietuvą 1990–1991 metais susijusias bylas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų