• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kaišiadorių rajono Žiežmarių vidurinės mokyklos streiko komiteto 2008 m. vasario 22 d. pranešimas – paskelbimas apie neterminuotą streiką yra neteisėtas, šioje mokykloje kovo 3 d. prasidėjęs mokytojų streikas taip pat yra neteisėtas, teigiama Švietimo ir mokslo ministerijos išplatintame pranešime.

REKLAMA
REKLAMA

Taip nusprendė Kaišiadorių rajono apylinkės teismas, išnagrinėjęs bylą pagal Kaišiadorių rajono Žiežmarių vidurinės mokyklos ieškinį. Švietimo ir mokslo ministerija į bylos nagrinėjimą buvo įtraukta kaip trečioji šalis.

REKLAMA

Teismo sprendimas paskelbtas trečiadienį.

"Visų pirma, negaliojo kolektyvinė sutartis, antras dalykas - buvo nesušauktas darbuotojų susirinkimas ir balsavusiųjų už streiką darbuotojų skaičius neatitiko Darbo kodekso reikalavimų - pritrūko balsų", - BNS patenkinto ieškinio esmę nusakė Žiežmarių mokyklos direktorė Ieva Mažulienė.

REKLAMA
REKLAMA

Jos teigimu, pamokos mokykloje trečiadienį vyko įprastai, nuo 8 val. ryto.

"Pats streiko komitetas penktadienį padarė sprendimą nutraukti streiką", - sakė direktorė.

Remiantis iš savivaldybių gautais duomenimis, trečiadienį pamokos nevyko 57 mokyklose, dar trijose mokyklose streikuoja po keletą mokytojų. Pranešama, kad streiką nutraukė 16 mokyklų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Praėjusią savaitę neterminuotą streiką pradėję dalis šalies pedagogų reikalauja šiemet algas kelti 15 proc. daugiau, nei numatyta. Mokytojai reikalauja, kad Vyriausybė 2008 metais pedagogų algas iš viso pakeltų 50 proc. Tuo metu Vyriausybė mokytojų atlygį nuo šių metų pradžios padidino 15 proc. (visiems biudžetininkams algos kilo 11,3 proc.), o nuo rugsėjo įsipareigojo algas didinti dar 20 proc.

REKLAMA

Vienas iš streikuojančius mokytojus vienijančios profesinės sąjungos vadovas Aleksas Bružas negalėjo pasakyti, kaip ilgai dar gali tęstis neterminuoti streikai.

"Kol bus padaryta kažkoks judesys iš Vyriausybės. Kadangi jau reikalas perėjo ir į Seimą - rytoj parlamente ketinama svarstyti mokytojų atlyginimų klausimą - manyčiau, kad čia jau yra truputį geriau, platesnis ratas įtrauktas", - BNS trečiadienė sakė A.Bružas.

REKLAMA

Jis taip pat tikino, jog mažėjantis streikuojančių mokyklų skaičius nereiškia, kad mokytojai pasiduoda.

"Tie, kurie nevedė įspėjamųjų streikų, pradeda nuo pradžios - pirma turi būti terminuoti streikai, tai jie juos surengia, solidarizuojasi ir pasitraukia. Kiti pamatė, kad yra didžiulis spaudimas, tai kam ten kautis, kam eiti prieš visą rajono valdžią, jei streikuoja tik kelios rajono mokyklos. Svarbiausia yra tai, kad palaikymas yra masinis", - sakė A.Bružas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pastaruoju metu mokytojų darbo užmokesčio dydžio klausimas tapo vienu aštriausių politinėje darbotvarkėje. Daliai mokytojų streikuojant ar grasinant streikais, kita dalis derėjosi su Vyriausybe. Vasario viduryje buvo pasirašytas susitarimas dėl ilgalaikės švietimo darbuotojų atlyginimų strategijos, pagal kurią vidutinis mokytojų atlyginimas nuo 2138 litų šiuo metu kils iki 4113 litų nuo 2011-ųjų sausio.

REKLAMA

Dokumentą pasirašė premjeras Gediminas Kirkilas ir daliai pedagogų atstovaujančios švietimo darbuotojų profesinės sąjungos vadovė Rūta Osipavičiūtė. Susitarimą dėl mokytojų atlyginimų kėlimo pasirašė ir valdančiųjų partijų lyderiai.

Daugelis opozicinių partijų ilgalaikės atlyginimų kėlimo strategijos 2009-2011 metams pasirašymą įvertino kaip išsisukinėjimą ir naštos užkrovimą ateinančioms vyriausybėms.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų