• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kaip informuoja Švietimo ir mokslo ministerija, remdamasi Studijų kokybės vertinimo centro atliktais kolegijų veiklos vertinimais bei teigiamais jų rezultatais, Švietimo ir mokslo ministrė R. Žakaitienė pasirašė įsakymus, suteikiančius 16 Lietuvos kolegijoms teisę teikti profesinio bakalauro laipsnį.

REKLAMA
REKLAMA

Profesinio bakalauro laipsnio atsiradimo būtinybė kilo, kai kolegijoms tapus neuniversitetinėmis aukštojo mokslo mokyklomis, atsirado poreikis pažymėti kolegijų studentų gautos kvalifikacijos lygmenį. Šis laipsnis taip pat padeda orientuotis darbdaviams, vertinant jų samdomo darbuotojo gautas žinias ir įgūdžius.

REKLAMA

Kolegijai įgijus šią teisę, studentams, baigusiems neuniversitetines studijas, bus išduodami aukštojo mokslo diplomai, kuriuose prie teikiamos profesinės kvalifikacijos bus įrašytas ir suteikiamas kvalifikacinis laipsnis, aiškinama pranešime. Profesinės kvalifikacijos, kurios buvo suteiktos minėtų kolegijų absolventams iki  šiol taip pat prilyginamos profesinio bakalauro laipsniui.

REKLAMA
REKLAMA

Nuo 2008 metų numatoma pradėti naudoti naujo pavyzdžio diplomų blankus, kurie vadinsis profesinio bakalauro diplomais. Šie diplomai suteiks absolventams tokias pačias teises, kaip ir dabar išduoti arba išduodami aukštojo mokslo diplomai su įrašu apie suteiktą profesinio bakalauro kvalifikacinį laipsnį ir profesinę kvalifikaciją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Primenama, kad studijų kokybės vertinimo centras kiekvienos kolegijos veiklą vertina praėjus ketveriems metams nuo jos įsteigimo. Tikimasi, kad iki 2007 metų pabaigos bus įvertinta dar 11 kolegijų veikla ir priimti sprendimai dėl jų teisės teikti profesinį bakalaurą. Vilniaus dizaino kolegija, kuri buvo įsteigta 2004 metais, bus vertinama 2008 m.

REKLAMA

Pranešime taip pat teigiama, jog diskutuojama ir apie tai, kaip palengvinti studijų tęsimo galimybes kolegijų absolventams, kad sieksiantiems studijuoti magistrantūroje universitete, nebereikėtų baigti universitetinių bakalauro studijų, o studijas būtų galima tęsti po nustatytos trukmės įvadinių studijų. Prognozuojama, kad tokių absolventų nebus daug – Lietuvos ir užsienio valstybių patirtis rodo, kad dauguma kolegijų absolventų po studijų įsidarbina, ir tik apie 10 – 15 proc. baigusiųjų nori tęsti studijas universitetuose.

Teisę teikti profesinio bakalauro laipsnį įgijo Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Marijampolės, Utenos, Vilniaus, Kolpingo, Jūreivystės, Vilniaus verslo ir kitos kolegijos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų