• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 Kasmet Didžiojoje Britanijoje įvykdoma daugybė nusikaltimų. Anglijoje ir Velse 9.1 milijono nusikaltimų buvo įregistruota per 2011-2012 metus. Ar būtų įmanoma įsivaizduoti situaciją, jei nukentėjusieji nuo kai kurių nusikaltimų ne tik dalyvautų teismuose kaip liudytojai, bet ir turėtų teisėjų privilegijas?

REKLAMA
REKLAMA

Jei pasiūlymas bus priimtas, nukentėjusieji nuo nedidelių nusikaltimų greitu metu gali įgyti teisę pareikšti nuomonę savo skriaudėjų bylose. Home Office svarsto pasiūlymą gyventojams, patyrusiems tokius nusikaltimus kaip vagystės ar asocialus elgesys, leisti nuspręsti, koks nuosprendis laukia nusikaltėlių.

REKLAMA

Pagal John Dwyer, Cheshire policijos ir nusikaltimų komisarą, tai suteiktų aukoms teisę išreikšti savo nuomonę byloje. Pagal J. Dwyer: “Tai būtų žingsnis teisinga linkme. Šitaip nukentėjusieji būtų įvykių sūkūryje, ten kur jiems ir priklausytų būti, tačiau tai nevisada įmanoma. Nusikaltimų aukos negalės rinktis pakorimo ar nuketvirčiavimo savo skriaudikams, tačiau tai vis tiek suteiks jiems teisę kalbėti.” Jei šis potvarkis bus priimtas J. Dwyer bus tas asmuo, kuris sudarys galimų bausmių atitinkančių tam tikrus nusikaltimus sąrašą.

REKLAMA
REKLAMA

Pamokomosios priemonės, tokios kaip piniginė kompensacija, žalos atlyginimas, grafičio nuvalymas, viešieji darbai, narkotikų ar alkoholio priklausomybės gydymas jau yra naudojamos, tačiau, pagal dabartinę sistemą, tik teisėjas arba magistratas gali parinkti šias bausmes.

Pagal naująją sistemą, nusikaltėlis tegautų tik vieną šansą pasitaisyti ir jei nusikaltimas būtų dar kartą įvykdytas, bausmė būtų paskirta pagal įprastą tvarką.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

J. Dwyer nuomone, galutinis nuosprendis turėtų būti priimtas tų asmenų, kuriuos palietė nusikaltimas, kurie nuo jo nukentėjo. Tuo pačiu palengvėtų ir policininkų darbas, tai suteiktų progą dažniau patruliuoti gatvėse, o ne sėdėti ofisuose užsivertus bylomis. Komisaras įsitikinęs, kad nusikaltėliams tai taip pat išeitų į naudą, nors ši programa nereprezentuos lengvesnių bausmių nei įprasta.

REKLAMA

Jei nukentėjusieji nuo smulkių nusikaltimų galėtų pasirinkti tikslias apylygias bausmes už tą patį nusikaltimą, tai neturėtų sukelti daug diskusijų ir ginčų. Dažnai teisėjo sprendimu nukentėjusieji būna nepatenkinti, tad tai iš tikrųjų dar ir užkirstų kelią diskusijoms dėl teisėjų kompetencijos.

Jei norite pareikšti ir savo nuomonę šiuo klausimu, tai galite padaryti adresu homeoffice.gov.uk. Formą galite pildyti iki kovo 7 dienos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų