Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vyriausybės, darbdavių ir darbuotojų interesams atstovaujanti Trišalė taryba pirmadienį pradeda svarstymus dėl minimalios mėnesio algos (MMA) didinimo kitąmet.

Vyriausybės, darbdavių ir darbuotojų interesams atstovaujanti Trišalė taryba pirmadienį pradeda svarstymus dėl minimalios mėnesio algos (MMA) didinimo kitąmet.

REKLAMA

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija siūlo MMA didinti 48 eurais iki 655 eurų (su mokesčiais), Vyriausybės ir verslo atstovai teigia kol kas neturintys siūlymų.

Socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Eglė Radišauskienė sakė, jog norima sulaukti Finansų ministerijos ekonomikos prognozių ir tik tuomet svarstyti konkretų MMA dydį.

„Kol kas nėra (MMA siūlymo – BNS), nes nėra liepos mėnesio prognozių. Liepos viduryje Finansų ministerija paskelbs prognozes ir mes siūlome bent jau jų sulaukti, kadangi ekonominė situacija šiuo metu yra pakankamai sudėtinga, todėl manome kad jų reikėtų sulaukti ir tada diskutuoti dėl dydžio“, – sakė viceministrė. 

Anot jos, pirmadienį Trišalės tarybos posėdyje ekonominę ir atlyginimų situaciją apžvelgs Lietuvos banko ir „Sodros“ atstovai.

REKLAMA

Anot profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkės Ingos Ruginienės, konfederacija siūlo laikytis anksčiau Trišalėje taryboje sutartos formulės.

„Kol kas konfederacija valdyboje apsvarstė ir mes priėmėme sprendimą laikytis sutartos formulės, pagal ją kitais metais MMA turėtų būti 655 eurai“, – BNS sakė I. Ruginienė. 

Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Andrius Romanovskis teigė, jog apie MMA pokyčius būtų galima kalbėti rudenį, nes šiuo metu neaiški nei būsima ekonominė situacija, nei koronaviruso scenarijai.

„Mes išlaikome tą pačią poziciją, kad neturime būti pigaus atlyginimo šalis, o formulė yra geriausias būdas susitarti, bet darbo vietų išsaugojimas ir neskubėjimas dabar yra svarbiausias, reikia įvertinti visus scenarijus“, – BNS sakė A. Romanovskis. 

Anot jo, šiuo metu pagrindinis prioritetas yra ne atlyginimų kėlimas, o darbo vietų išsaugojimas. 

REKLAMA
REKLAMA

Skvernelis: MMA gali didėti mažiau nei tikėtasi

Trišalei tarybai pirmadienį pradedant diskusijas dėl minimalios algos (MMA) didinimo nuo kitų metų, premjeras Saulius Skvernelis sako, kad ji didės, tačiau ne tiek, kiek  tikėtasi anksčiau. 

„Bus pokytis, tik gal ne tokio dydžio, kokie buvo lūkesčiai metų pradžioje. Bus atsižvelgta į kriterijus, kuriuos turėsime realiai po šios pandemijos. Tai (minimalus atlyginimas – BNS) yra siejama su vidutiniu darbo užmokesčiu, tam tikra procentinė dalis“, – žurnalistams pirmadienį sakė S. Skvernelis. 

Trišalė taryba yra nusprendusi, kad MMA turi sudaryti 45-50 proc. vidutinės algos. Dabar ji siekia 47,5 proc. – 607 eurus (iki mokesčių). 

„Sodros“ vadovė Julita Varanauskienė praėjusią savaitę sakė, jog bendras darbo užmokestis, nuo kurio skaičiuojamos „Sodros“ įmokos, šiemet bus 0,8 proc. mažesnis nei pernai.

Prezidento Gitano Nausėdas patarėjas Simonas Krėpšta anksčiau yra sakęs, jog Europos Komisija prognozuoja, kad atlyginimai Lietuvoje šiemet gali kristi daugiausiai Europoje – 8 procentais. 

Minimali alga nuo sausio padidėjo 52 eurais – nuo 555 iki 607 eurų, o „į rankas“ – 41 euru – nuo 396 iki 437 eurų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų