Privataus kapitalo bendrovė „VIPC Vilnius“, valdanti Vilniuje ant Tauro kalno esančius Profsąjungų rūmus, paskelbė tarptautinį konkursą teritorijai planuoti.

„Jau keletą metų miestiečių ir Vilniaus svečių akis bado ant Tauro kalno stūksantys apleisti buvę Profsąjungų rūmai, tačiau savivaldybė neturi lėšų išpirkti pastatui, todėl nusprendėme kartu su dabartinio pastato savininkais įgyvendinti bendrą projektą, kuris atitiktų visuomenės poreikius ir pagražintų Vilniaus veidą“, - pranešime spaudai sakė Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Paluckas.

Ant Tauro kalno turėtų iškilti visuomeninės paskirties daugiafunkcinis kompleksas, kuris virstų visuomenės traukos centru.

Nekilnojamojo turto projektų vystymu užsiimančios VIPC grupės direktorius Darijus Vilčinskas sakė, jog VIPC grupė numato daugiau kaip pusę būsimo komplekso erdvių skirti visuomenės reikmėms.

„Konkursas bus didelis žingsnis į priekį ir padės surasti geriausią sprendimą dėl Tauro kalno erdvių sutvarkymo, atitinkantį tiek mūsų, tiek Vilniaus savivaldybės, tiek visuomenės norus ir siekius“, - teigė D.Vilčinskas.

Paraiškų konkursui laukiama iki spalio 17 dienos.

Profsąjungų rūmai anksčiau priklausė dviems organizacijoms - „Solidarumui“ ir Darbo federacijai. Pastaroji jai priklausančią pastato dalį po 2004 metų pabaigoje rūmus nusiaubusio gaisro už 6,5 mln. litų pardavė teisininko D.Vilčinsko vadovaujamai bendrovei VIPC. Likusią pastato dalį VIPC vėliau perpirko iš „Hermis Capital“ daugiau kaip už 19 mln. litų.


Rašyti komentarą...
m
mija
2008-06-28 12:26:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
akis bado ne Profsąjungų rūmai, bet ant Tauro kalno prie profsąjungų rūmų išklię nuvorišiniai barakinio stiliaus architektūriniai gyvenamieji namai-siaubingi "genialiojo" Pempės sukutri monstrai-balaganai ir ant Tauro kalno pūpsantys nauji nuvorišams skirti gelžbetoininiai daugiaauukščiai garažai naujiems nuvorišų džipams ir ferariams . Profsąjungų rūmai - gražus ir harmoningai į aplinkinę Vilniaus erdvę įsiliejantis pastatas - tik sąmoningai apleistas ir naikinamas. jisai - kaip priekaištas žemiausio lygio pempiniam nuvorišiniam Vilniuje per 18 nepriklausomybės metų išdygusiam architektūriniam mėšlui . Profsąjungų rūmai privalo būti išsaugoti kaip vertingas architektūros paveldo objektas.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų