Tarnyboje žuvęs pareigūnas – vienas geriausių Lietuvos kinologų papildyta 14.20 val.

Siaubingas įvykis Mažeikių rajone nusinešė vieno geriausių Lietuvos kinologų Sauliaus Žymanto gyvybę.

(9 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Mažeikių rajone nušautas policijos pareigūnas

Štai dar 2017 metais tris dienas Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centro Kinologijos valdyboje vykusiose  kasmetinėse kinogologų varžybose buvo renkami geriausiai narkotikus surandantys šunys. Jose dalyvavo ne tik Lietuvos, bet ir kaimyninių Latvijos, Estijos bei Lenkijos šalių policijos kinologai, o tarp Lietuvos atstovų buvo policijos pareigūnas, kinologas Saulius Žymantas, skelbė Mažeikių rajono laikraštis „Santarvė“.

Policijos atstovai taip pat išreiškė gilią užuojautą dėl beveik 19 metų policijoje tarnavusio S. Žymanto netekties, pasak jų, tai buvo vienas geriausių šalies kinologų, ne kartą užėmęs prizines vietas įvairiose policijos kinologų varžybose, o mirusio pareigūno šeima neteko mylinčio vyro ir tėvo.

„Turime informacijos apie šitą tragediją. Tai yra Mažeikių rajono policijos komisariato pareigūnas. Antras pareigūnas yra sužeistas. Namo savininkas ieškomas miške. Konfliktas kilo, kai ginklu gąsdino žmoną. Ji pranešė tai policijai ir jie atvažiavo. Namo savininkas keršydamas turbūt padegė pastatą. Atvažiavus pareigūnams vieną jų nušovė, kitą pašovė. Atvažiuoja VRM ministrė. Tarybos vardu reiškiame užuojautą pareigūno šeimai, artimiesiems ir visam pareigūnų kolektyvui, nes žmonės, galima sakyti, eina į mūšį.

Seniai buvo toks atvejis, kada reikia pradėti saugotis žmogui žmogaus. Nuoširdi užuojauta. Jei reikės palaikymo – mes tikrai susivienysime ir visą reikalingą pagalbą suteiksime. Prašau tarybos narių atsistoti ir žuvusį pareigūną pagerbti tylos minute. Gaila, kad posėdį reikia baigti tokia nata“, – kalbėjo Mažeikių rajono savivaldybės meras Vidmantas Macevičius.

„Sauliui buvo 40 metų. Jį gerai pažinojau. Jis buvo aukštas, tvirtas vyras, labai geras draugas, medžiotojas, linksmuolis. Jis buvo labai labai geras žmogus. Gaila, užuojauta šeimai, draugams ir visam kolektyvui“, – netvardydama ašarų kalbėjo Mažeikių rajono vicemerė Lina Rimkienė.

REKLAMA

Vienas geriausių kinologų

Skelbta, kad 2017 m. varžybose iš viso rungėsi 17 pareigūnų, kinologai, su savo augintiniais varžėsi transporto, patalpų, keleivinio traukinio, objektų apieškos bei paklusnumo rungtyse.

Varžyboms pasibaigus, geriausiais 2017 metų kinologų varžybose pripažinta kinologė Vita Mockutė, specialistė iš Klaipėdos apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Patrulių rinktinės kinologų grupės, su savo keturkoje porininke Boni (Troja), antrą vietą užėmė Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Mažeikių rajono policijos komisariato veiklos skyriaus tyrėjas Saulius Žymantas su tarnybiniu šunimi Grantu.

(13 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Kraupaus įvykio vieta Mažeikių r.

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad apie sukrečiantį išpuolį Mažeikių rajone, kuomet buvo pareikalauta policijos pareigūno gyvybės, pranešė Policijos departamento atstovai.

„Patiksliname, kad įvykio vietoje buvo nušautas Telšių apskr. VPK Mažeikių r. policijos komisariato pareigūnas (40 metų). Kita pareigūnė sužalota į koją, jos gyvybei pavojus negresia. Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla visos policijos bendruomenės vardu reiškia nuoširdžią užuojautą žuvusio pareigūno artimiesiems“, – teigiama policijos departamento pranešime.

(9 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Mažeikių rajone nušautas policijos pareigūnas

Ieškomas galimai ginkluotas įtariamasis: Stasys Brasas, gimęs 1968 m., anksčiau neteistas, iki šiol policijai nežinomas.

Mažeikių rajono socialinio tinklo „Facebook" grupėse žmonės dalijasi žinutėmis, kad rajone yra uždarytų išvažiavimų, mašinas tikrina pareigūnai.

Policijos atstovai patvirtino, kad yra įvestas planas „Sulaikymas“. Šio plano esmė yra tam tikrose vietose išdėstyti policijos ekipažus. Taip pat yra užtveriami visi numatomi pabėgimo keliai. Šis planas gali būti vykdomas konkretaus regiono arba visos šalies mastu. Planas „Sulaikymas" efektyvus trumpą laiką, kol turima informacijos, kad ieškomas asmuo yra konkrečioje teritorijoje.

REKLAMA

Pranešta apie smurtą ir gaisrą

Prieš tai buvo pranešta, kad tarnybos metu sunkiai sužaloti Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Mažeikių rajono policijos komisariato pareigūnai.

Tikrindami gautą informaciją apie Mažeikių r., Viekšnių sen., Birbiliškės kaime smurtaujantį vyrą į jo namus atvykusius patrulius įtariamasis pasitiko šūviais.

Įtariamasis (gimęs 1968 m.) galimai pasišalino į šalia esantį mišką, jis gali būti ginkluotas, todėl raginame gyventojus pamačius šį asmenį, nesiartinti prie jo ir kuo skubiau informuoti policiją.

Dėl šio išpuolio buvo įvestas specialus planas, į įvykio vietą išsiųstos gausios Telšių, Klaipėdos ir Šiaulių apskr. pareigūnų pajėgos, policijos antiteroristinių operacijų rinktinės ARAS pareigūnai.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovė Laura Valauskienė sakė, kad degantis medinis namas šiuo metu yra gesinamas trijų autocisternų. Ji patvirtino, jog įvykio vietoje ugniagesiai susidūrė su grasinusiu žmogumi.

Telšių apskrities policijos atstovė Greta Frajerytė sakė, kad pareigūnai tebedirba įvykio vietoje ir detalesnės informacijos apie įvykį kol kas neturi. Pranešimas Bendrajame pagalbos centre gautas 10.28 val., įvykio vietoje dirba policija, ugniagesiai, greitoji medicinos pagalba.

Užuojautą reiškia prezidentas, premjeras, pareigūnai

Prezidentas Gitanas Nausėda reiškia užuojautą Mažeikių rajone žuvusio policijos pareigūno Sauliaus Žymanto artimiesiems ir linki stiprybės sužeistai policijos pareigūnei.

„Policijos pareigūno žūtis visada yra ypač skaudus įvykis. Netekome drąsaus ir pareigingo žmogaus, skubėjusio kitiems į pagalbą. Reiškiu nuoširdžią užuojautą policijos pareigūno Sauliaus Žymanto šeimos nariams ir draugams“, – sakė šalies vadovas.

Prezidentas taip pat išreiškė palaikymą per incidentą Mažeikių rajono Viekšnių seniūnijos Birbiliškės kaime sužeistai policijos pareigūnei.

REKLAMA

„Linkiu kuo greičiau pasveikti, išlikti stipriai ir toliau vykdyti policijos misiją – ginti, saugoti ir padėti“, – sakė šalies vadovas.

Premjeras Saulius Skvernelis, vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė penktadienį pareiškė užuojautą dėl Mažeikių rajone tarnybos metu nušauto policijos pareigūno.

„Tai labai skaudi žinia tiek Lietuvos policijos bendruomenei, tiek ir visuomenei. Ši tragedija dar kartą parodo, koks rizikingas ir pavojingas pareigūnų darbas“, – pranešime cituojamas premjeras.

„Neabejoju, kad kaltininkas sulauks deramo atpildo, o policijos vadovybę raginu kruopščiai išanalizuoti situaciją bei imtis visų būtinų priemonių tam, kad pareigūnai būtų maksimaliai apsaugoti“, – sako jis.

Užuojautą pareigūno artimiesiems ir kolegoms pareiškė ir R. Tamašunienė.

„Reiškiu gilią ir nuoširdžią užuojautą tarnybos metu žuvusio Telšių apskrities VPK Mažeikių rajono policijos komisariato pareigūno Sauliaus Žymanto šeimai, artimiesiems, kolegoms ir visai policijos pareigūnų bendruomenei“, – cituojama ministrė penktadienį išplatintame pranešime.

„Pareigūnas neteko gyvybės atlikdamas savo tarnybinę pareigą, policijai gavus pranešimą apie smurtą artimoje aplinkoje. Be galo liūdna ir sunku suvokti, kad tokią kainą teko sumokėti šiam sąžiningai pareigą – saugoti visuomenę – vykdžiusiam pareigūnui“, – pridūrė ji.

Ministrė teigia policijos bendruomenei linkinti vienybės, tvirtumo ir susitelkimo. 

„Tikiu, kad Lietuvos policija, nepaisydama šio tragiško įvykio, ir toliau nepriekaištingai atliks savo misiją – ginti, saugoti padėti“, – sakė ji.

Įvedus specialųjį planą, į įvykio vietą išvyko gausios Telšių, Klaipėdos ir Šiaulių apskričių pareigūnų pajėgos, policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ pareigūnai.

Į įvykio vietą išvyko ir vidaus reikalų ministrė R.Tamašunienė bei policijos generalinis komisaras Renatas Požėla.

 


Rašyti komentarą...
G
Gena
2020-05-29 17:48:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Siaubas namiskiams. Uzuojauta
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų