Tarnybas pribloškė vaizdas Suvalkijos kaime – iššaudyta visa gandrų šeimyna

Žiaurus ir nesuvokiamas elgesys viename Suvalkijos kaime – vyras iššaudė jo sodyboje vasarojančią gandrų šeimyną. Spėjama, kad krito – jaunikliai. Už trijų savaičių gandriukai būtų jau išskridę į šiltus kraštus.

Gandrus iššaudžiusio vyriškio motyvai – paukščiai teršia aplinką išmatomis. Tačiau suvalkietis dabar ilgus metus grauš nagus dėl tokio savo poelgio – jam bus skirtos tūkstantinės baudos, taip pat jis užsitraukė ir baudžiamąją atsakomybę.

Štai toks vaizdas šokiravo net ir visko mačiusius pareigūnus. Marijampolės aplinkos apsaugos departamento inspektoriai atvyko patikrinti informacijos – pranešta, kad Kazlų Rūdos savivaldybėje, Plutiškės kaime vyras iššaudė sodyboje lizdą susukusius gandrus.

(8 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Žiaurumas Suvalkijos kaime – vyras iššaudė jo sodyboje vasarojančią gandrų šeimyną

Ir skundas pasitvirtino – štai vienas nušautas gandras guli ant žemės, maždaug aštuonių metrų aukštyje esančiame lizde matosi dar vieno paukščio sparnas.

Pareigūnai į orą pakėlė skraidyklę – lizde dar du nušauti gandrai. Tad nušauti iš viso – trys paukščiai. Manoma, kad žuvo visi jaunikliai.

Apie kraupų incidentą aplinkosaugininkams pranešęs žmogus be dvejonių nurodė ir kas šaudė į paukščius. Tai 26 (šešerių) metų šios sodybos šeimininkas.

Vyriškis, matyt, tik dabar suprato, kad rimtai įkliuvo. Aplinkosaugininkai iškvietė ir policiją.

Pareigūnai sako, kad Plutiškės kaimo gyventojas jiems neneigė nušovęs gandrus. Paukščiai jaunam vyrui, turinčiam mažų vaikų, esą įgriso.

Rastas ir ginklas, kuriuo Plutiškės gyventojas sumedžiojo gandrus. Jį 26 metų vyriškis laikė nelegaliai. Ginklą paėmė policininkai. Baltieji gandrai yra saugoma rūšis, tad juos medžioti ar kitaip naikinti yra griežtai draudžiama.

Baltasis gandras lietuvių kultūroje yra garbinamas paukštis. Štai Vokietijoje gyvenanti, į Plutiškių kaimą trumpam grįžusi Edita sako, kad jai tai – gražiausias paukštis. Žmonės baisisi kaimyno, kuris sušaudė gandrus, poelgiu.

REKLAMA

Gandrus iššaudęs suvalkietis dar ilgai, matyt, spjaudysis ir gailėsis dėl tokio savo poelgio. Už nušautus tris gandrus jam teks sumokėti mažiausiai pusantro tūkstančio eurų, paskaičiuota bus ir žala, padaryta gamtai. 26 metų vyras nuo šiol turės ir teistumą – pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl nelegaliai laikomo šautuvo.

Aplinkosaugininkai perspėja: kad ir kaip nepatiktų gandro draugija, ne tik prie jo, bet ir prie lizdo lįsti nevalia. Norint naikinti gandro lizdą, būtina gauti aplinkosaugininkų leidimą.

Plačiau apie tai TV3 reportaže


Rašyti komentarą...
s
saule
2017-08-02 23:21:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
ko gali ismokyti toks zmogus savo vaikus nebent zudyti.Tiek gandrai tiek maziausias vabalelis turi teise gyvent sioj zemej, taciau tas vargsas padaras,vadinamas zmogumi isivaizduoja esas pats Dievas ir turi teise elgtis kaip tinkamas.Deja yra ne taip.Nepamirsk vargsas zmogau,kad uz kiekviena poelgi teks atsiskaityt.Ir tada neklausk kodel tavo seima uzpuole nelaimes, ir kodel zusta tau artimiausi zmones.Uz kiekviena Dievo kurini,kuri sunaikinai turi skaudziai atkentet pats.Susimastyk ir nekelk rankos pries ta,kuris pats negali saves apginti.Juk tam gavai sirdi ir prota.SUSIMASTYK IR PRASYK DIEVO ATLEIDIMO !
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų