Švietimo ministras patvirtino mokytojų etatinio apmokėjimo pokyčius

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius pasirašė teisės aktus dėl etatinio mokytojų apmokėjimo modelio pakeitimų. Jei išryškės naujos modelio spragos, žadama jas tobulinti.

Anot ministro, nuo šių metų rugsėjo įsigaliojus pakeitimams mokytojo atlyginimo klausimas nebebus paliekamas spręsti tik mokyklos vadovui, bus nustatytas aiškesnis reglamentavimas skirstant mokytojų darbo krūvį.

A. Monkevičius žada, kad prie etatinį apmokėjimo modelį apibrėžiančių dokumentų koregavimo gali būti grįžtama, jei juos įgyvendinant praktikoje paaiškės spragų.

„Prireikus jį keisime atsižvelgdami į gautus racionalius tiek pačių mokytojų, tiek profsąjungų pasiūlymus. Svarbiausia, kad naujas modelis ir mūsų visų sutarimas būtų žingsnis į priekį“, – ministerijos pranešime cituojamas A. Monkevičius.

Kaip pažymima pranešime, esminis pakeitimas – mokytojo etatas susidės iš dviejų kategorijų darbo valandų: pamokų ir pasiruošimo pamokoms, mokinių darbų vertinimo, vadovavimo klasei bei veiklų mokyklų bendruomenei ir kvalifikacijai tobulinti.

Anksčiau nustatytos trys etatą sudarančios veiklų rūšys. Mokytojams dėl tokios apmokėjimo tvarkos pradėjus streiką Seimas pakeitė įstatymą ir nustatė dviejų dalių etatą.

Ministerija pažymi, kad dalies darbo valandų paskirstymas priklausys nuo klasės dydžio ir dalyko: didesnė klasė – daugiau valandų.

Numatyta, kad bendrojo ugdymo pamokos sudarytų ne daugiau kaip 888 val. (60 proc.) iš 1512 etato valandų, tik pradedantiesiems – 756 val. (50 proc.). Mokytojo, dirbančio pagal pradinio ugdymo programą, pareigybė formuojama, kai jam per metus skiriama 700 ir daugiau kontaktinių valandų.

Pirmą kartą vadovavimo klasei valandos diferencijuojamos pagal klasių dydį: ne mažiau kaip 152 metinės valandos, jei klasėje mokosi iki 11 mokinių; ne mažiau kaip 180 valandos – 12–20 mokinių, ir ne mažiau kaip 210 valandų, jei klasėje mokosi daugiau kaip 21 mokinys.


Rašyti komentarą...
V
Viskas
2019-03-02 10:09:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
kaip prieš etatinio įvedimą.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų