Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Svetimu galimybių pasu Lietuvoje bando pasinaudoti ne tik tautiečiai, bet ir kitų šalių gyventojai. Kauno apylinkės teisme išnagrinėta byla, kurioje dėl to, kad pasinaudojo svetimu galimybių pasu buvo teisiami du laikinai Kaune gyvenantys latviai.

Svetimu galimybių pasu Lietuvoje bando pasinaudoti ne tik tautiečiai, bet ir kitų šalių gyventojai. Kauno apylinkės teisme išnagrinėta byla, kurioje dėl to, kad pasinaudojo svetimu galimybių pasu buvo teisiami du laikinai Kaune gyvenantys latviai.

REKLAMA

Vis dėlto, teismas pasigailėjo mūsų braliukų. Jie abu buvo atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės, tad išvengė baudos ar net įkalinimo. Tiesa, teismas nustatė metų terminą pagal laidavimą, kas įpareigojo kaltinamuosius elgtis nepriekaištingai visus 12 mėnesių.

Bandė įeiti po vieną

Bylos duomenimis, du laikinai Kaune gyvenantys vyrai 2021 m. spalio 25-osios vakarą užsuko į Pramonės prospekte esantį prekybos centrą.

Prieš tai iš pažįstamo asmens buvo gautas svetimo galimybių paso QR kodas. Vienam šis kodas buvo persiųstas, o šis pasidalijo dokumentu su kitu.

REKLAMA

Vis dėlto, ši gudrybė neišdegė. Svetimu galimybių pasu panaudoję latviai buvo sustabdyti prekybos centro apsaugos darbuotojų.

Šiuos vyrus sustabdžiusi apsaugos darbuotoja ikiteisminio tyrimo metu pasakojo, kad 2021 m. spalio 25 d. jai dirbant parduotuvėje „Maxima“ ir tikrinant prie įėjimo durų į parduotuvę įeinančių asmenų galimybių pasus, apie 19.13 val. atėjęs vaikinas pateikė ES galimybių pasą.

Dokumentas buvo išduotas kito Latvijos piliečio vardu. Vėliau įleidinėjant žmones priėjęs visai kitas vaikinas ir vėl pateikė tam pačiam Latvijos piliečiui priklausantį galimybių pasą. Supratus, kad šie vaikinai naudojasi ne savo galimybių pasu, jie buvo sulaikyti.

Norėjo tik apsipirkti

Vienas kaltinamųjų teisiamojo posėdžio metu kaltu prisipažino visiškai, gailėjosi ir paaiškino, kad draugas prašė nueiti į parduotuvę ir nupirkti alaus be to, jie norėjo nusipirkti maisto.

REKLAMA
REKLAMA

Draugas atsiuntė jam savo galimybių pasą, todėl jis kartu su kitu pažįstamu nuvyko į parduotuvę. Jo bičiulis į parduotuvę nuėjo pirmas. Tuomet į parduotuvę ėjo jis.

Jo galimybių pasą nuskenavo, jį įleido į parduotuvę, tačiau priėjo apsaugos darbuotojas ir nusivedė jį į apsaugos postą. Tuomet atvyko policijos pareigūnai ir įformino įvykį. Jų draugas pats nėjo į parduotuvę, nes buvo girtas.

Kaltinamasis aiškino, kad Latvijos Respublikoje einant į parduotuves jiems nereikia galimybių paso. Jis pripažino, kad eidamas į parduotuvę jis naudojosi svetimu galimybių pasu.

Prieš teismo posėdį jis pasiskiepijo, kad turėtų galimybių pasą. Kaltinamasis pasakojo, kad jis anksčiau nebuvo teistas, todėl prašo atleisti jį nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą. Lietuvoje jis pasibaigė kursus, gavo sertifikatą ir ketina vykti į Olandiją.

Kitas kaltinamasis taip pat kaltu prisipažino visiškai. Jis pasakojo, kad kartu su bičiuliu ėjo į parduotuvę apsipirkti. Būtent tas pats draugas jam ir atsiuntė svetimą galimybių pasą.

REKLAMA
REKLAMA

Kaltinamiesiems pilnai pripažinus savo kaltę, visi bylos dalyviai sutiko, kad būtų atliekamas sutrumpintas įrodymų tyrimas.

Laiduotoju sutikęs būti kitas Latvijos pilietis teisme aiškino, kad jie visi trys kartu atvyko į Lietuvą dalyvauti mokymuose ir gavus pažymėjimus vyks kartu dirbti į Olandiją. Jis su jais bendrauja, gerai sutaria, jie yra draugai. Kaltinamieji juo pasitiki, jis už juos vyresnis, turi patirties, todėl jie klauso jo patarimų.

„Jie geri vaikinai, jauni, taip pasielgė iš kvailumo, supranta savo kaltę“, – reziumavo vyras.

Baudžiamąją bylą nutraukė

Teismas nusprendė, kad yra svarus pagrindas nutraukti baudžiamąją bylą abiejų kaltinamųjų atžvilgiu.

Jie perduoti jau minėto vyro atsakomybei pagal laidavimą. Jiems išaiškinta, kad jeigu laidavimo metu padarys naują baudžiamąjį nusižengimą ar neatsargų nusikaltimą, teismas gali panaikinti sprendimą atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės ir spręsti dėl baudžiamosios atsakomybės už visas padarytas veikas.

REKLAMA
REKLAMA

Jeigu laidavimo metu padarys naują tyčinį nusikaltimą, ankstesnis sprendimas atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės nustos galioti ir bus sprendžiama dėl baudžiamosios atsakomybės už visas padarytas nusikalstamas veikas.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas apeliacine tvarka skundą paduodant Kauno apygardos teismui per Kauno apylinkės teismo Kauno rūmus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų