Svarstymai: ar bus vairuotojams sutrumpintas žiemos sezonas?

Nors rytais jau spaudžia šaltukas ir kai kur ant tiltų ir viadukų bei drėgnesnėse vietose jau susidaro ledas, Lietuvoje rengiamasi sutrumpinti mašinų žieminių padangų naudojimo laiką.

Jos bus privalomos tik 3 žiemos mėnesius. Lapkritį ir kovą vairuotojai galės jas naudoti savo nuožiūra pagal oro sąlygas, jos bus privalomos tik ant apledėjusio ar apsnigto kelio.

Spustelėjus šalnoms, daug vairuotojų, ypač važinėjančių užmiesčio keliais, nusprendė nebelaukti lapkričio, kai žieminės padangos privalomos, ir jau dabar savo automobilius apauna žiemine avalyne.

Tuo metu, kai vairuotojai jau ruošia automobilius žiemai, Vyriausybė svarsto lankstesnį žieminių padangų naudojimo laiką. Jei Vyriausybė artimiausiu metu pritars, vasarines padangas bus draudžiama naudoti tik 3 žiemos mėnesius: gruodį, sausį ir vasarį. O lapkritį ir kovą, vairuotojai galės jas naudoti atsižvelgdami į oro sąlygas. Žieminės padangos šiuos du mėnesius bus privalomos tik ant apsnigto ir apledėjusio kelio.

REKLAMA

Jei lapkritis ir kovas bus šilti, važinėti bus galima ir su vasarinėmis padangomis, tad į kolektyvinius sodus važinėję vyresni vairuotojai galės savo automobiliais džiaugtis ilgiau. Tai ypač aktualu ir mopedų, motociklų bei keturračių vairuotojams, važiuojantiems su priekabomis, kurie ne visi turi žiemines padangas.  Kelių eismo taisyklių pataisos, tikimasi, sumažins ir eiles padangų keitimo servisuose, mat vairuotojai, ir ypač dygliuotų padangų savininkai, jas pasikeisti turės daugiau laiko, ne dešimt dienų, o visą mėnesį.

Nors vyriausybė ir rengiasi žieminių padangų keitimo terminą nukelti iki gruodžio pirmosios, saugaus eismo specialistai teigia, kad ratus pasikeisti tinkamas laikas jau dabar: naktimis ir toliau prognozuojamos šalnos, tad ypač ant tiltų bei viadukų gali susidaryti ledas, o ir dieną oras nesušyla daugiau 10 laipsnių.

Kam kaskart stebėti orų prognozę prieš sėdant prie vairo bus per daug sudėtinga, kad neužkluptų sniegas ar ledas su vasarinėmis padangomis, saugaus eismo specialistai pataria žieminėmis važinėti pagal iki šiol galiojusį grafiką – nuo lapkričio pradžios iki kovo pabaigos.


Rašyti komentarą...
J
Je
2015-10-10 20:13:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kažin jau ar bus lojalesni biedniokams Lietuvą valdančių ponų įstatymai ?Jie sugeba tik pasenusius ir paliegusius nuskriausti ,o LR Konstitucijos pažeidėjus neteisti. ES komisarai tokių atvejų "nemato, negirdi."
Atsakyti
0

M
Marazmas
2015-10-15 23:58:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tokia nesąmonė tik pas mus Lietuvoj gali sugalvoti!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų