Kelionių agentūros „Novaturas“ atstovė Miglė Bielinytė teigia, kad dalis lietuvių keliones planuoja iš anksto, kiti 6–12 mėn. iki išvykimo ir taip užsitikrinda galimybę rinktis iš plataus pasiūlymų ir viešbučių asortimento. Kita dalis keliautojų atostogas pradeda planuoti vėliau, likus 2–3 mėn. iki išvykimo, treti laukia „paskutinės minutės“.
„Paskutinės minutės“ kelionėmis vadinamos tokios išvykos į užsienį, kai išvykimas planuojamas artimiausiomis dienomis arba artimiausią savaitę. Kelionių agentūros „Baltic Tours“ poilsinių kelionių ekspertė Ieva Stučinskienė tvirtina, kad jos labiausiai tinka spontaniškiems ir lankstų grafiką turintiems žmonėms.
„Atsiradus geram kainos pasiūlymui, susiruošti reikia vos per kelias dienas ar net iš vakaro. Galvoti nebebūna kada, reikia reaguoti čia ir dabar, nes vietų paprastai būna likę vos kelios“, – sako I. Stučinskienė.
Ji priduria, kad tiems, kurie nori pasitarti, pasidomėti kiekvienu viešbučiu, kryptimi, „paskutinės minutės“ kelionės gali būti ne toks tinkamas pasiūlymas.
„Ieškoti paskutinę minutę labiausiai apsimoka, kai keliauja dviese arba viena šeima (iki 4 asmenų), keliautojai yra lankstūs datų ir krypties klausimu, visi dokumentai sutikrinti ir galiojantys.
Tokiems atostogautojams rekomenduoju stebėti kelionių agentūros socialinių tinklų paskyras, kur skelbiami „paskutinės minutės“ pasiūlymai greičiau nei kelionių organizatoriaus internetinėje svetainėje“, – pabrėžia I. Stučinskienė.
Favoritės – Turkija ir Graikijos salos
Kelionių agentūros „Tez Tour“ atstovė Inga Aukštuolytė teigia, kad paskutinės minutės pasiūlymų būna įvairių. Tai gali priklausyti nuo sezoniškumo ir pasiūlos.
„Natūralu, kad populiariausių krypčių pasiūla didesnė, tad labiau tikėtina ir „paskutinės minutės“ pasiūlymų į jas. Dažniausiai pasitaiko paskutinės minutės pasiūlymų atostogoms Turkijoje, Graikijoje ir jos salose Kretoje, Korfu, Rode, taip pat Bulgarijoje“, – sako I. Aukštuolytė.
I. Stučinskienė sako, kad be favoritės Turkijos, kitos mėgstamos tokio tipo kelionių kryptys yra Kreta, Juodkalnija, Bulgarija, žiemą – dar Egiptas.
M. Bielinytė sutinka, kad populiariausia vasaros atostogų kryptimis tarp lietuvių išlieka Turkija, Graikijos salos, Ispanijos ir Italijos kurortai.
„Šios kryptys labiausiai mėgstamų pasirinkimų sąraše įsitvirtinusios jau ne vienerius metus. Be to, stebime ir augantį keliautojų žingeidumą. Vis daugiau lietuvių atostogas nori praleisti ne tik pasirinktame viešbutyje, o ir labiau susipažinti su pasirinktos šalies gamta, istorija, kultūra, todėl ieško turiningo laisvalaikio.
Populiarėja kelionės į Juodkalniją, Madeirą, jau minėtos Ispanijos kryptis – Malagą, Barseloną, Maljorką, keliautojai renkasi ir Tunisą, o pavasarį ir ankstyvą rudenį atranda Kiprą, Siciliją“, – pastebi M. Bielinytė.
Į poilsinę kelionę galima išvykti ir už 200 eurų
Kalbant apie kainas, I. Stučinskienė sako, kad neseniai buvo „paskutinės minutės“ į Italiją ir Bulgariją už maždaug 300–400 eurų asmeniui. Į šį pasiūlymą įskaičiuoti skrydžiai, pervežimai, apgyvendinimas ir maitinimas viešbutyje.
„Mūsų keliautojai dažniausiai renkasi „viskas įskaičiuota“ atostogas, tad geriausiu ir kainos kokybės santykiu išlieka Turkijos, Kretos, Tuniso, Bulgarijos kurortų viešbučių pasiūlymai. Pavyzdžiui, šiuo metu artimiausiems išvykimams į Turkiją yra pasiūlymų ir už 300–400 eurų asmeniui (keliaujant dviese) 5/6 naktims 5* viešbutyje su „viskas įskaičiuota“ paslauga“, – tvirtina I. Stučinskienė.
Ji priduria, kad tie, kurie nori išbandyti naują kryptį ir jau yra buvę Turkijoje, renkasi Albaniją, Graikiją, Juodkalniją, Ispaniją, Madeirą. Tik čia kainos asmeniui didesnės, gali siekti 500 eurų.
„Atkreipiame dėmesį, kad įsibėgėjant vasaros turizmo sezonui, už tą pačią kainą siūlomi paprastesni, ekonominio tipo viešbučiai, mažesnis maitinimas ir pan. Mėgstantiems aukštesnę kokybę, norintiems apsistoti „top“ viešbučiuose, renkasi tokius pasiūlymus, kur kaina asmeniui išauga iki 800 eurų ir daugiau. Tad, norint sutaupyti, patariame planuotis atostogas sezono pradžioje, pavasarį, ar pabaigoje, rudenį“, – sako I. Stučinskienė.
I. Aukštuolytė teigia, kad „paskutinės minutės“ pasiūlymų kainos priklauso nuo pasiūlos, konkurencinės aplinkos, taip pat – nuo apgyvendinimo kainų.
„Šį pavasarį rinkoje buvo nemažai paskutinės minutės pasiūlymų į Turkiją ir Graikiją, nes atsiradus rinkoje daugiau keliones organizuojančių įmonių, natūraliai išaugo pasiūla populiariausiomis masinėmis krytimis.
Išvykti į Turkiją ar Graikiją birželio pradžioje kainuoja nuo 250 eurų asmeniui, o paskutinės minutės kelionės į Bulgariją – nuo 200 eur. Tuo metu kelionėms į Italiją, Ispaniją ar Portugalijai priklausančią Madeirą dažnai nelieka paskutinės minutės pasiūlymų, nebent lieka tik kelios pavienės vietos. Šiuo metu kelionės birželio mėn. pabaigoje šiomis kryptimis kainuoja nuo 600 Eur“, – tvirtina kelionių agentūros atstovė.
M. Bielinytė teigia, kad kalbant apie pasiūlymus artimiausioms savaitėms, pavyzdžiui, savaitės trukmės atostogos Bulgarijoje su viskas įskaičiuota paslauga dviem asmenims birželio pradžioje galėtų kainuoti nuo 325 eurų asmeniui.
„Kelionę 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu Turkijoje arba Tunise galima įsigyti nuo 469 Eur/asmeniui, o savaitės kelionę su pusryčiais Juodkalnijoje arba Kretoje – nuo 340 Eur/asmeniui dviviečiame kambaryje“, – tvirtina M. Bielinytė.
Protingiau užsisakyti keliones iš anksto
Visgi kelionių agentūrų atstovės sutinka, kad protingiau užsisakyti keliones iš anksto.
„Tuomet platesnis pasirinkimas, lankstesnės pirkimo sąlygos, ypač kai norisi populiariųjų, aukštos klasės viešbučių, kurie niekada nelaukia paskutinių minučių arba, kai norima kryptimi skrydžiai retesni nei dukart per savaitę, pavyzdžiui, į Albaniją, Rodą, Korfu, Italiją. Taip pat verta stebėti kelionių organizatorių skelbiamas akcijas ir išpardavimus, tarp jų pasitaiko tikrai vertų dėmesio pasiūlymų“, – sako I. Stučinskienė.
I. Aukštuolytė su tuo sutinka ir teigia, kad kurį laiką pastebima tendencija, kad lietuviai keliones įsigyja iš anksto.
„Pardavimų rezultatai rodo, kad vienas iš trijų turistų kelionę įsigyja likus 3–6 mėnesiams iki išvykos ar dar daugiau. Tai rodo, kad daugelis keliautojų supranta iš anksto planuojamų atostogų naudą ir nelaukia paskutinės minutės. Be abejo, yra ir tokių keliautojų, kurie savo atostogas planuoja spontaniškai“, – akcentuoja I. Aukštuolytė.
Ji priduria, kad planuojant kelionę iš anksto kainos yra patrauklesnės ir pasirinkimas didesnis.
„Paskutinės minutės“ pasiūlymų metu išparduodami likučiai, tad nebūna galimybės rinktis iš pilnaverčio asortimento, laisvai nepasirinksite ir kelionės datos, dažnai populiariausių viešbučių pasirinkime jau nebūna. Tad toks atostogų planavimas labiau tiks neišrankiems keliautojams, kuriems nėra tokia svarbi šalis ar viešbutis, kuriame apsistos.
Šie pasiūlymai skirti spontaniškiems keliautojams, kurie pamatę patrauklų pasiūlymą gali tuoj pat krautis lagaminus bei vykti atostogauti“, – sako kelionių agentūros atstovė.
M. Bielinytė taip tvirtina, kad atostogas rekomenduojama planuoti iš anksto, mat įsibėgėjus vasaros ar žiemos sezonui populiariausių viešbučių užimtumas tampa vis didesnis, todėl sulaukus „paskutinės minutės“ tenka rinktis iš to, kas liko.
„Išankstinių pardavimų metu galima rinktis iš plataus skrydžių, viešbučių asortimento, taip pat pasinaudoti nuolaidomis bei papildomomis naudomis“, – pabrėžia M. Bielinytė.
I. Stučinskienė teigia, kad vasarą šio tipo kelionės – populiariausios, o I. Aukštuolytė sako, jog lietuviai mėgsta vasarą paankstinti pavasarį ar pratęsti vasarą rudenį, tad šiais laikotarpiais natūraliai būna išaugusi ir kelionių pasiūla bei kelionių kainos būna patrauklesnės.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!
Straipsnio autorius gaišina skaitytojo laiką