Svarbi „Regitros“ žina dėl automobilių numerių: vienas derinys uždraustas

Valstybės įmonė „Regitra“ paskelbė naujus raidžių derinius, kurie bus suteikiami nuo šiol iki kitų metų spalio registruojamoms transporto priemonėms.

5

Lengviesiems automobiliams šiais ir kitais metais bus išduodami numeriai, prasidedantys raide K, tačiau šiurpą lietuviams keliančiomis raidėmis KGB (Sovietų Sąjungos valstybinio saugumo komiteto trumpinys) automobiliai nebus ženklinami.

Taip yra todėl, kad užrašas ant valstybinių numerių negali sutapti su nacistinių ar komunistinių organizacijų pavadinimais, nacistinių ar komunistinių vadovų pavardėmis, jų santrumpomis ar būti klaidinamai panašus į juos.

(5 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Policija ir „Regitra“ vienijasi: paskelbė, kurie vairuotojai taps nauju taikiniu

KGB agentai pokariu aktyviai dalyvavo vykdant Lietuvos gyventojų trėmimus, vėliau sovietmečiu sekė ir šnipinėjo gyventojus, persekiojo ir vykdė represijas prieš sovietų režimo priešininkus. Tad valstybinių numerių raidžių derinių sąraše po kombinacijos KGA iš karto įrašyta KGC.

Vairuotojai tarp leidžiamų valstybinių numerių derinių gali rasti populiarius trumpinius, pavyzdžiui, KET (Kelių eismo taisyklės), KFC („Kentucky Fried Chicken“) ir panašiai.

Užrašo KGB negaus ir vardinių numerių pirkėjai, nes ant tokių ženklų taip pat negali būti įžeidžiančių ar nepadorių užrašų. Iki kitų metų spalio siūlomus valstybinio numerio ženklus galima užsisakyti iš anksto, jei norisi tam tikro raidžių ir skaičių derinio. Tai kainuoja 144,81 euro. Jei užsakomi daugiau nei du rinkiniai – 115,85 euro už vieną komplektą.


Rašyti komentarą...
v
v
2017-10-14 17:32:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
FAK (jau seniai išleistas į pasaulį) derinys yra tinkamas?
Atsakyti
0

A
Aleks
2017-10-14 20:07:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
O JOP, BLE, NAH, HUJ neuzdraude? :D
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų