Ne visiems žinoma „Regitros“ spraga: norint gauti vairuotojo teises – netikėtas reikalavimas Atbaido į gimtinę grįžti norinčius lietuvius?

Seimo narys, konservatorius Mantas Adomėnas ant pjedestalo dar kartą užkėlė jau ne kartą viešumoje aptartą problemą – norint gauti vairuotojo teises, būtina bent pusę metų gyventi Lietuvoje arba pateikti savo darbo sutartį. Pasak parlamentaro, šis reikalavimas atbaido į gimtinę grįžti norinčius lietuvius, tačiau vairuotojams teises išduodanti „Regitra“ šią problemą vadina per daug išpūsta.

„Reikalavimas yra atbaidantis mėginantį grįžti emigrantą. Įsivaizduokime žmogų – galbūt jam Anglijoje teisių nereikėjo, galbūt jos nebegalioja, koks galų gale mūsų reikalas, – kuris grįžo, bando įsidarbinti ir ieško darbo 30 km spinduliu nuo gyvenamosios vietos. Jis turės pragyventi 6 mėnesius, kad jį užregistruotų? Ar kaip jam gauti darbo sutartį, kai neturi transporto?“, - savo „Facebook“ paskyroje rašė M. Adomėnas.

Reikalavimus vadina nelogiškais

Pagal šiuo metu galiojančią tvarką, vairuotojo pažymėjimai išduodami asmenims, nurodantiems, kad turi įprastą gyvenamąją vietą valstybėje, kurioje prašo vairuotojo pažymėjimo išdavimo.

„Regitroje“ vairuotojo pažymėjimą galima užsisakyti tada, kai asmuo deklaruoja savo gyvenamąją vietą Lietuvoje ir čia gyvena bent 185 kalendorines dienas kasmet arba darbo sutartimi įrodo savo darbo ryšius su Lietuva.

Tačiau M. Adomėnas atkreipia dėmesį į uždarą ratą – dalis žmonių negalėtų gauti darbo, jei neturėtų vairuotojo pažymėjimo, o pastarojo negautų neturėdami darbo.

„Šie reikalavimai gali atbaidyti žmogų, kuris nori grįžti iš emigracijos. Įsivaizduokite, kaip jam įsidarbinti, jei įsidarbinimui reikia mašinos. Nereikia preziumuoti, kad žmogus būtinai turi teises ir dabar galės jomis naudotis. Išvažiavo į Angliją, daug metų nevairavo, tos teisės baigė galioti, grįžta. Jeigu mes, kaip valstybė, norime, kad žmonės grįžtų, turime jiems sudaryti lengvesnes sąlygas, kuo mažiau slenksčių. Kiekvienas slenkstis žmonėms gali tapti lašeliu, kuris privers galvoti – velniop, grįšiu atgal į Angliją“, - tv3.lt kalbėjo M. Adomėnas.

REKLAMA

Seimo narys sako nematantis logikos dabar galiojančiuose reikalavimuose ir siūlo juos naikinti.

„Kodėl reikia to reikalavimo? Nematau argumentų, kurie pagrindžia. Jeigu Lietuvos pilietis, jo vairavimo istoriją žinome ir taip toliau – nematau logikos. Tai, manau, kad tą reikalavimą reikės atšaukti. Kodėl mes bent vienu žmogumi turėtume rizikuoti dėl to, kad yra kažkoks abstraktus reikalavimas, nežinia iš kokių laikų atėjęs, kai viskas buvo apsunkinta“, - piktinosi M. Adomėnas.

„Regitra“: problema per daug išpūsta

Tuo tarpu „Regitros“ komunikacijos skyriaus vadovė Ingrida Kuorytė teigia, kad vairuotojo pažymėjimo išdavimo reikalavimai atsirado todėl, kad norima rūpintis eismo dalyvių saugumu.


Rašyti komentarą...
A
Amdrius
2017-10-11 09:33:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tie politikai - buki kaip narkomanu vaikai.
Atsakyti
-3

.
...
2017-10-11 15:35:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Situacija.: Dirbu užsienyje sezoninius darbus 6 mėn.+2 mėn. arba 6 mėn.+3 mėn. Ten esu tik laikinas darbuotojas tai neturiu galimybės pasikeist. Grįžus į LT ir prisideklaravus nuėjus į "Regitra" reikalauja gyvent lietuvoje kokį pusmetį,o iš ko ir kaip pragyvent nepaaiškina. Reikia įrodyt ryšį su lietuva :) Pasas jiems nepakankamas ryšys. Pasą gali bet kurioje ambasadoje pasikeist. Teises net grįžus ir prisideklaravus negali!!! Mokėjau už kursus, už egzaminus ir už teises. O pasikeist negalima... Bananų respublika...
Atsakyti
-1

A
Alfredas
2017-10-11 09:51:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Man teko susidurti su visa tuo.
Galvojau pasilikti Lietuvoje visam.pabuvau menesi,bet uz 2sav.skrendu atgalios. Baido politika. Baisu
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (34)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų